DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[attachment=14215] [attachment=14216] [attachment=14217] [attachment=14218]

Zbog specifičnog formata baterije nekorišćeno. Godište 1985 - godinu dana mlađe od mene.

Ceo od marinije, a pozadi piše nešto med i japan, dok su se još stvari proizvodile van Kine, Tajvana, Singapura i Koreje.
Parče istorije! Big Grin
Ekstra!
Stigao soft start+tipkalo+temperature protetion iz kine Big Grin

[attachment=14220]
[attachment=14221]
Evo jos malo rekvizita pristiglo.....
[attachment=14232][attachment=14233]
Danas stigla jos jedna TO3 grdosija
Hahaha! Ekstra!
Pa ti si gori od mene! Ja se trudim da se otkačim od TO3 tranzistora a samo se lepe za mene... Smile
Pa i ja isto to je zaraza, ja nakupi vazdan nekih hladnjaka jedino me muci sto nemogu da nadjem nista da bude u paru a ovako veliko i masivno, al skupljam redom pa ce naici valjda nesto Smile
Nisam mogao da ne priustim sebi komad istorije... 150 dinara na buvljaku
Log lenjirče, kako je mene oduševljavao profesor Žika Dželatović iz Nikola Tesla škole, Bg,
kada je brže od nas sračunavao podatke električnih mašina! A "samo" lenjirče je koristio! Smile Smile
(05-02-2015, 12:20 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Log lenjirče, kako je mene oduševljavao profesor Žika Dželatović iz Nikola Tesla škole, Bg,
kada je brže od nas sračunavao podatke električnih mašina! A "samo" lenjirče je koristio! Smile Smile

Koristio sam ga od 2. razreda tehničke škole, a do završetka studija pohabao sam ukupno 4 komada. Još uvek imam jedan Faber-Castell i ponekada ga čak i koristim.

Pozdrav
Heh i ja sam imao par komada, jedan manji (Faber Castel) i jedan veci bas "inzinjerski" sa cudom nekih funkcija, ko zna gde mi je to ... Nevovatno korisne sprave bile pre pojave digitrona ...
Evo šta je preostalo u prašini radionice:
Nešto se i stigne radukati oko hobija:

malko sam poslušau Zvu-leta, isprevrtao zvučnike za 180 stepeni i bas i visoki,
menjam dotrajale srednjetonce privremenim, dok oriđiđi ne repariram,
pokidane priključke, terminale, stavljam LAB-posrebrene bakelitne 4mm+vijak buksne, 
ako stignem i pajser zaštitu postaviti (prvo da napravim istu Big Grin )
na bas ide 2.5 kvadrata sitna licna umesto 0,5 kvadrata koliko je izvorno... Huh
Ponešto se još ponabavljalo sa domaće i Nemačke reciklaže:
Auuuu bocko pa ti ces se naraditi i nalemiti za vek vekova Smile Odlicna kolekcija Wink 
Samo još se "dofatiti" posla, u prevodu, naći vremena za ljubav! Smile
Ima li ko ideju čime ponajbolje rasparčati i na koje najmanje a najuniverzalnije
dimenzije ovaj "lim" ? Big Grin 

imam neke malecke, oko 6cm stiria kružne testere... pa možda na strugić...

brusilicom sam sekao, kamenom za inox debljine 1mm, no nije to-to...

Skalperom ne mogu ništa... Angry 

Možda limarskim nožem, ako može?

Ili, ako ima u okolini dobra duša i čime, pa da se dogovorimo?


Poneo bi malko u Kg... Smile
Neko na forumu je spominjao makaze za lim (http://www.google.rs/imgres?imgurl=http:...EIQMyggMCA) ja probao ali mi nije bas sigurno, zavisno koja je kakva plocica neke su krte a neke i ne pa da ne puknu...

Isekao par komada ali nisam nesto siguran da je dobro resenje ili mozda nisam dovoljno vest sa njima...
Nešto slično sam imao na umu, kad sam napisao limarski nož, samo pravi, velik i jak,
sa pritiskivačem odozgo, kao nož-presa za papir...

Je li video ko, kako to seku u Astaco firmi u Zemunu?
Bocko ja pertinex i vitroplast secem skalpelom i lenjirom Smile Prvo obelezim i zasecem skalpelom stranu bakra nekoliko puta onda to prenesem i na drugu stranu. Nekoliko puta skalpelom zasecem obe strane i posle shilom podebljam linije. Posle toga nekom daskom pretisnem na ivicu stola i jednostavno prelomim Wink Prave linije veoma malo smirglanja i gubljenja vremena Big Grin