DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
A shiping
Ne znam koliko je tebi ispisalo za šiping,meni to nešto ne štima jer šiping mene izađe kao jedan osrednji generator nov...,treba se pitati prodavac. Ja sam kupio za oko 30 eura i šiping iz singapura na novi zeland još oko 35.
Pa kad si...siping iza noguSmile
424 dolara Big Grin
He he jes da nemaju jedno s drugim veze ali eto  Tongue 
[attachment=24683]
Lijep amerikaner.
Ja si već zadnjih nekoliko godina gledam di da ulovim nekoga od maksimalno 120mm ali nema ništa pametnoga po oglasnicima niti na ebayu. Ima dosta novih iz Indije ili Kine ali ne znam kakva im je kvaliteta. Kupio sam prije 3 godine jednu malu glavu za bušilicu,obična glava sa ključem koja ide u bušilicu ali ovo je bila mala koja prima do 6mm borere, raspala se nakon par upotrebe pa sam malo skeptičan što se tiče takvih stvari.

Htio bih si napraviti malu tokarilicu za drvo a možda i za meke metale, napravljene su vodilice, postolje, samo mi treba mali amerikaner,osovina,ležaj i nekakav motor.
Glava ispala jeftina zato sam je uzeo , inace nije nesto ocuvana a knjigu dobih od drugara na poklon  Rolleyes poceo sam opet da skupljam ko mis  Tongue

Inace trazim i ja tako nesto do 120mm dok ovo je 200+nesto mm i prilicno je tesko tako da moje motorce koje sam ja planirao da upotrebim tesko da ce da zadovolji , no videcemo polako.
Pozdrav svima,
nije nas upravo stiglo ali je nedavno zavrseno Smile

[attachment=24684]
[attachment=24685]
Jbga, ja takvu, ali novu, poklonio majstorima u radionici..
Mislim, mator sam za hrckarenja i to u presirokom domenu Big Grin
....... i prilicno je tesko tako da moje motorce koje sam ja planirao da upotrebim tesko da ce da zadovolji , no videcemo polako.

@Dacko

Ako je to za ono sto si mi pricao onda uzmes onaj motor od ves masine pa napravis prenos kako sam ti objasnio i Bog da te vidi.
(09-13-2017, 07:37 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]....... i prilicno je tesko tako da moje motorce koje sam ja planirao da upotrebim tesko da ce da zadovolji , no videcemo polako.

@Dacko

Ako je to za ono sto si mi pricao onda uzmes onaj motor od ves masine pa napravis prenos kako sam ti objasnio i Bog da te vidi.

To je to  Cool
Nego mrsav mi taj motor , on samo izgleda robusno i veliko dok ima svega 700w potrudicu se ja da nadjem nesto ljucki od 1.5kw lagano ne zurim nigde.
Drug moj, kod mene je amerikaner ci 80mm i motorče je od 400W...
Bocko

Imas pp da ne davim ovde .
(09-13-2017, 06:59 PM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Pozdrav svima,
nije nas upravo stiglo ali je nedavno zavrseno Smile

Lepo urađeno. Vidim da si koristio neki gotov modul za termopar. Koji ti je to modul?
Cao,
kupio sam modul na ebay-u za 5.5 $

DC 5V MAX6675 Module + K Type Thermocouple



(09-14-2017, 06:35 AM)gorankg Wrote: [ -> ]
(09-13-2017, 06:59 PM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Pozdrav svima,
nije nas upravo stiglo ali je nedavno zavrseno Smile

Lepo urađeno. Vidim da si koristio neki gotov modul za termopar. Koji ti je to modul?
(09-14-2017, 09:33 AM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Cao,
kupio sam modul na ebay-u za 5.5 $

DC 5V MAX6675 Module + K Type Thermocouple

Pretpostavio sam ali se ne vidi sa slike pa rekoh da pitam.
Ostaje da kad makinu pustiš u pogon sledeći kontroler za pećku odradiš u SMD  Big Grin
I naravno, baci koju reč sa iskustvima ...
Pozdrav,
stara varijanta je bila u funkciji dosta dugo.

[attachment=24694]

Kao i obicno mrzelo me da cekam delove da stignu pa sam uradio sa onim sto sam imao.
Zato su tu onaj veliki trafo, 40 pinski PIC itd....  Smile

Za ove moje potrebe je super.

Treba samo da sve ovo spakujem u neku kutiju ali znajuci sebe to skoro nece biti..


(09-14-2017, 10:19 AM)gorankg Wrote: [ -> ]
(09-14-2017, 09:33 AM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Cao,
kupio sam modul na ebay-u za 5.5 $

DC 5V MAX6675 Module + K Type Thermocouple

Pretpostavio sam ali se ne vidi sa slike pa rekoh da pitam.
Ostaje da kad makinu pustiš u pogon sledeći kontroler za pećku odradiš u SMD  Big Grin
I naravno, baci koju reč sa iskustvima ...
Pozdrav drugari. Danas sam dobio jedan fin ponkloncic.

64 para BDX33B/34B,
5 greceva 15A u metalnom kucistu,
5 elektrolita ELNA 15.000uF/35V (mislim da ce i sesti biti u igri)

Darlingtoni odgovaraju naponu kondezatora. Pada mi na pamet D14 sa mnoooogo izlaznih tranzistora, samo pitanje koliko je max zbog drajverskog dijela Smile
Mogao bi i Apexov AA9MD , samo trebaju veeeeliki hladnjaci.
Hladnjaci nisu problem. Imam ih u veeelikim domenzijama, samo je problem kutija Smile. Mozda u otvorim temu kad oslzcim sta sa ovim.