DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Uzmi ove:
https://www.chipoteka.hr/artikl/57318/kl...4480029001
Odlične za malo para.
Imaš još dva malo jača modela:
https://www.chipoteka.hr/artikl/3335/kli...4480022001
https://www.chipoteka.hr/artikl/3334/kli...4480017001

Ja iman TRE03 i sve radin sa njima, a iman i TR25 i skoro identično, ćuvan ih za rezervu.
Nova zanimacija: predpojacalo / pojacalo za sluske / bafer sa LME49720 i LME49600. 
Slicnu sch. video na strani Pavouk.org, pa ajd' u nabavku - pravac ibej.

[Image: attachment.php?aid=24961]
Kupio sam prije godinu dana Knipexove sječice u TMEu, nekih 40$. Njih koristim za tanju žicu i izvode elemenata. Trebao bi kupiti nekakve za grubi rad kojih mi neće biti žao ako postanu krezube.

Inače moje pitanje je bilo upućeno za blankirke,a ne sječice.
Ma da smo zivi i zdravi, gvozdja ce uvek biti.. Smile
Zato koristi te, kad se ostete baci i kupi druge..
Grubi rad mislim snap-in elkosi, i sve deblje od 1,5mm. Drugim riječima pridržavati se ograničenja koja pišu na sječicama. Smile
Ja takve Knipex sečice pozajmio drugu i dobio ih nazad sa jednim sečivom odlomljenim. Odlične su inače, kad se koriste kako treba.
(10-23-2017, 02:50 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Grubi rad mislim snap-in elkosi, i sve deblje od 1,5mm. Drugim riječima pridržavati se ograničenja koja pišu na sječicama. Smile

Hahaha.. to naravno Big Grin

A za takve radove ja koristim ProsKit

I mogu vam reci da njihov alat bar ovaj rucni uopste nije za podcenjivanje, a cene za kvalitet su i vise nego korektne..
Po meni za pocetak, odlican alat!
(10-23-2017, 02:30 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Kupio sam prije godinu dana Knipexove sječice u TMEu, nekih 40$. Njih koristim za tanju žicu i izvode elemenata. Trebao bi kupiti nekakve za grubi rad kojih mi neće biti žao ako postanu krezube.

Inače moje pitanje je bilo upućeno za blankirke,a ne sječice.

Ja koristin ove za precizne radove, bile su nešto manje od 40e.
[Image: 1192140-00-1.jpg]

Za grublji rad ovo, stanley, cijena bila mislin 4-5e, baš su jaka i dobro kidaju deblju žicu, a posebno pogodno za kidat višak nogica na malo jačin komponentama.
[Image: 84-125-23-stanley-original-imaduky8gkmh6dyr.jpeg?q=70]
(10-23-2017, 02:28 PM)nik Wrote: [ -> ]Nova zanimacija: predpojacalo / pojacalo za sluske / bafer sa LME49720 i LME49600. 
Slicnu sch. video na strani Pavouk.org, pa ajd' u nabavku - pravac ibej.

[Image: attachment.php?aid=24961]
Za mene nema bolje od ovog... Smile
Jurio neku normalnu stubnu bušilicu mesecima, drugari skupili malo dodatnih novaca onomad za rođendan i eto... ...ja srećan Smile

[attachment=24987] [attachment=24988] [attachment=24989]
Neka te u zdravlju služi, deluje baš moćno!
Uz to kad je već trofazni motor, ne vjerujem da je nešto posebno jak, dograditi jedan frekventni regulator i ima da bude daleko ozbiljnija bušilica, a moraću i ja neku da jurim dok ne osposobim CNC.
Da te u zdravlju služi... Smile
Bome izgleda kao odlična bušilica,bolja nego one "male" od 350W kojih ima na svakom ćošku. Po izgledu pretpostavljam da je to neka polovna?
E sada da sam na tvome mjestu napravio bih nekoliko poboljšanja. Stavio bi duži stup i dodao "pomoćni" stolić koji se pričvrsti na stup i kojeg manje više sve bušilice imaju. U dosta slučajeva mi nisam imao dovoljno visine jer mi je predmet kojeg sam bušio bio previsok ili svrdlo bilo predugačko.
Videću već šta može. Stub ima i neki žljeb na sebi a spušta se i diže onom ručkom između remenica.
Neće u ozbiljniji pogon do proleća, dok ne instaliram 3f utičnice gde treba pa ima vremena za razmišljanje.

Od malih deluje otprilike 3x ozbiljnije u kilogramima Smile
2SC4793 2SA1837 , s tim što su "čudni" 2SA1837 iz ProElectronic Niš levo na slici 

[attachment=25145]

,dok su ovi "ne-čudni" 2SA1837 na slici levo od 2SC4793

[attachment=25144]

kupljeni naknadno u Beli Elektronik Beograd.

Rekao bi  Del Boy :"Nicht buy them!!!"

za ove iz 2SA iz ProElectronic...rekao bi...
Ne mora da znači da su loši mada mi malo nedostaje žig u otisku izbijača...

Sećaš se. Pričao sam o žigu u otisku izbijača, koji ostavljaju jače firme.

To su obično jedan ili dva blago utisnuta "kružića" na delu kućišta gde se nalazi odštampan tekst i u njima bi trebalo da postoji ugraviran neki simbol.

To su otisci čeličnih trnova koji izbiju tranzistor iz alata u kom je ubrizgana plastika od koje se sastoji kućište.
Ti čeličnih trnova ima mnogo u jednom alatu jer se odjednom radi na više desetina tranzistora.
Pošto su ti trnići pokretni u alatu i malog prečnika (tipično oko 1,5mm) a rađeni od izuzetno tvrdog čelika, graviranje amblema na njihovim čelima je izuzetno skup postupak koji se mora raditi veoma preciznim erozimatom, čiji je radni sat takođe veoma skup.

Takav postupak mogu sebi priuštiti samo bogate i snažne firme, kojima je alat jako skup i stave te otiske kao dokaz originalnosti komponente, bez obzira što ih ta sitnica sa žigom košta koju desetinu Kevra...

Sitne plagijatorske firme nemaju računa da to rade jer im je zarada onda bitno manja po komadu.
Svaki originalni tranzistor od ozbiljnijeg proizvođača ima obavezno žig u kružiću otiska izbijača.

Ima i sitnijih firmi koje nemaju novca za tu avanturu sa žigom, a ipak vrlo korektno proizvode komponente (po nečijoj licenci), no to je već gledanje u staklenu kuglu ko je ok, ko nije.

Lanac trgovine elektronskim komponentamsa toliko može biti zamršen da posle treće ruke prestaje da postoji info kome reklamirati :-)

Jedino proba pa ako nema onog čuvenog belog dima onda je ok :-)

Pozdrav HMAP
hvala Macola drug!

ovi sumnjivi će mi biti u nekom stabilizatoru napajanja zaštite gdje nema više od 2W disipacije,ostali manje sumnjivi sa bijelim širim slovima/brojkama će u neka pojačala- takvi (bar naizgled) su mi radili korektno u par pojačala (APEX NX16 i HV23) a mislim i u APEX PSU10 napajanju i nisu pravili probleme. ovi sa usko rezanim slovima i brojevima žućkaste boje nešto mi ne ulivaju povjerenje...
Imam ih ja originale (mouser), nemaju zigove od izbijaca. Pucna od livenja na vrhu kucista je oko 5mm.
2sc su od 155-185 hfe
2sa su od 150-170 hfe

mereno na hfe testeru od obicnog unimera.

Nazalost ne mogu da prebacim slike sa phona na komp......
Evo ih u prilogu, za mustru.
evo moj 2sa