DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Vala nije to sitno, da vidis tek BP preamp....
Jeste Aco, nego ni šargarepa nije sto je nekada bila a kamo li ja.
Idem da pitam cika gugla sta je to BP preamp.
Onaj gugl pojma nema, tj ima ali za BB preamp.
Na ovo se misli, sa ovom pločicom.

A evo i sve gotovo.
Ok, Hvala za link Euronymous.
(01-04-2016, 08:47 PM)Аритон Wrote: [ -> ]Preko brda preko brega,
i debelog snega....

[Image: SAM_1324.jpg]

Blagodarim HMAP!

Mislim da ovde: http://www.vitaelko.com/download/
ima sočnih 6 komada plastičnih originala, koji stoje pretekli još od mog poslednjeg kontigenta, od pre možda čitavih 10 godina.
Pratim ih godinama i ne mrdaju sa stanja :-)

"IC_POW0000000002 LM3886TF audio amp, 68W, isol. TO-220 6,00 KOM 4,20 EUR"

Inače je firma u bliskom komšiluku od HMAP :-)

Ko prije đevojci -njemu đevojka.

Pozz
Smile Ariton je bliži,za jedno 15-20 km... mada "hitnuo" ga Beli Ninja sa dva TI uzorka dva već...taman za "aferim"! Wink veća mu je briga oko ona dva mala pauka,negdje blizu sredine pločice...
Zezaj zezaj HMAP.
Macola hvala za informaciju.
Nema na čemu drugari. Inače to je ostatak od nekog mog kontigenta koji mi je stigao preoriginalno zapakovan od National Semiconductors - direkt preko Vita elko, za koje samo imam reči hvale.

Bilo je to pre možda 10-15 godinica i ne sećam se više, ali od tada do sada tih 6 komada stoje tamo i ne mrdaju.
Prosto se pribojavam da se ne ubuđaju :-)

P.S.
Pogledajte malo pažljivije lager listu.
Može se tu ponekad naći nekih veoma povoljnih stvari. Uglavnom se radi o preteklim stvarima iz većih kontigenata nekog naručioca, i ti ostaci obično imaju onu cenu koja je bila za ceo kontigent.

Za one stvari koje nemaju cenu, ponekad ide dogovor.
moj deda Mraz nosi ime Milan...

[attachment=17738]

poslao mi čovjek prošle godine (kasnila dostava!) a stiglo ove Smile

idem polako da uživam... Big Grin
Goran je napisao:

"Uzeh malo bolje da pogledam ove plocice iz GB-a.
Cini mi se da kod plocice za amp sa TDA4780 nedostaje jedna veza izmedju 15pF konda i 1uF konda na ulazu.
E sad, moje plocice su crvene, npejcic je dobio zelene i cini mi se, ako sam dobro video slike koje je objavio, da kod njega ima tih veza. Hm, malo mi je cudno  jer su plocice radjene po istim gerber fajlovima.
http://forum.yu3ma.net/attachment.php?aid=15789 ( slika )
Nije to nista strasno, samo se doda malo vise kalaja prilikom lemljenja i prespoje se ti kondovi jer su im padovi jedan do drugog, samo neka obrate i ostali da nije mozda i kod njih takav slucaj."

A TDA je predlozio da se prvo cip zasrafi za hladnjak a nakon toga zalemi ili da se elektroliti koji smetaju zaleme posle montaze cipa.

Mozda si ovo znao, al' bolje da ti napisem  Big Grin
(01-05-2016, 07:01 PM)dlalkovic Wrote: [ -> ]Goran je napisao:

"Uzeh malo bolje da pogledam ove plocice iz GB-a.
Cini mi se da kod plocice za amp sa TDA4780 nedostaje jedna veza izmedju 15pF konda i 1uF konda na ulazu.

Mozda si ovo znao, al' bolje da ti napisem  Big Grin

Pa gospodine Lalkovicu, bili ste veoma pazljivi na casu, svaka cast Smile
dobio 5+ za pažnju,nekoliko sati ranije! Wink Smile
U pravu si.
Samo crvene imaju tu greškicu. Smile
Nema tog problema koji kalaj ne moze da resi Wink
riješiv problem - nije problem! Smile
Upravo stiglo, ćinila mi se super prilika  spustija san na 130e, nisan moga odolit onda ne kupit, Metrahit Etech, praktički novi. Malo je overkill za ovaj hobi, al konta san malo više dođe nego malo bolji kinez a cijena u dućanu je boli galva, pa nek stoji doma. od viška multimetara ne boli glava  Smile
Ćini se dosta pogodan za industrijske uvjete AC+DC TRMS za napon i struju, i opcija za filter do 1kHz niske impedance za Vac.

[Image: gossen.jpg]
Odlican Wink.
Koji je model onaj Uni-T u pozadini?
Uni-t UT151F, dosta precizan po specifikacijama, ima dobru rezoluciju, ide do 10uV i 10mR, 1pF ali ga nebi priporućija, od prvoga dana zujalica mu je bila uvik lagano aktivna kad bi ukljućija instrument, lagano bi se ćuja visoki ton, iritirajuće. Sla san ga nazat, i onda su mi vratili ka drugi, i opet isto, jel ka oni nećuju ništa al evo drugi. Mislija san da san lud, dok mi žena nije rekla daj ugasi to jel će mi puknit glava. Onda san svatija da nisan lud i odlemija zujalicu, ionako je nebi koristija na tome instrumentu. I još se zna zaglupit na 2k području za otpore, mislin da je mehanički problem. Za malo para više puno bolja kupovina je 139C model, ima sve živo na njemu. Ima isto dobru rezoluciju, i pokaza nan se u firmi, svi su oduševljeni, ima više od pola godine još niko nije spržija instrument Smile
(01-08-2016, 03:29 PM)pinco Wrote: [ -> ]...Metrahit Etech...
Bravo meastro! Gde si to našao? Vidim da ga nema bez 575 EUR... 41