DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Bravo, Branko, zapravo "igračka" (ozbiljna) Smile
Ufffff jbt od ovoga moze da se rikne Big Grin
Lepa igračka Branko :-)
Posrećilo nam se malo u firmi  Hocemo jos

Pošteno da kažem, nisam baš nešto fasciniran vizuelno izradom. Malo su ga skarabudžili braća iz Kine.
Bolje smo mi izrađivali raznorazne mašinice dok smo se bavili takvom rabotom za prodaju.
Super je masina, moze da sece (glodje) i busi Alu ploce prema G-code-u za pojacala? Smile Sta ce ti vise :d
Mislim da će raditi dobro. Moramo da izvučemo dovod i odvod vode za hlađenje motora i da završimo još neke radove i da je puštamo.
(08-19-2016, 06:02 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Stigla mašina.

Čudan fotokopir... Big Grin
Neka te sa srećom služi!
Jel' ovo stigla konkurencija Leonardovim kutijama Wink ?

Neka te dobro i dugo služi!

Pozdrav
Branko tod, čestitke za nabavku mašine!
Ljudi, iskreno vam hvala. Možda će i neke prednje ploče da iskoče iz nje Shy
Moje prokletstvo  Tongue gde god se nadjem sakupljam drangulije , samo mi jos TAMic fali  Big Grin

Inece 4 ista precnik 6.5" ispravni polovni , isprobah nakratko rade ... e sad sta s njima ??? Undecided

[attachment=20635]
Napraviš kutije a njih! Big Grin
Hm  Undecided nisam planirao par dodatnih z kutija , ali kako god ako hocu da mi sviraju morace u kutije  106
Naručih pre nekih desetak dana ovo dole za po 5 engl. funti po komadu i besplantom poštarinom, računajući da ću čekati uobičajene tri do četiri nedelje na isporuku:
http://www.ebay.ch/itm/1x-LM317-LM337-Li...SwGIRXa~hP
Medjutim, stiglo za nedelju dana!
Ne znam kako ovo postižu - da sam kupovao delove kod Mouser-a na "price break" od 10 komada, teško bi izašao na ovu cenu.

Što se šeme tiče, nije baš onako kako bih ga ja pravio, ali uz mali napor može da se poboljša. Prvo je da je dekuplaža ref. napona uradjena nekim malim 0805 kondenzatorom, ali nema problema da se paralelno zalemi tantal od 10-20uF. Dalje, sa originalnim izlaznim kondenzatorom, LM337 ima na izlazu testerastu komponentu od nekih 100mv,pp, što se lako rešava dodavanjem elektrolita od 50-tak uF.
Na pločici je čak i prekidač za obe grane!
Na priloženoj slici se vidi test sa Traco SMPS-om kao izvorom, pri čemu na izlazu merim slične nivoe smetnji kao i sa drugim regulatorima (20-30mV,pp).

Pozdrav
[attachment=20641]
Nije nikakav problem da stigne nešto iz Kine za tjedan dana +/- koji dan. Nekada ti oni to pošalju avionom iako nije naznačeno i to onda može brzo da stigne. Ako pošalju avionom onda je to baš naznačeno na omotnici.
Meni je juče stigao micro:bit  Smile mini razvojna platforma koju dele po UK školarcima od 11 godina. Ideja ima je da na taj način deci približe programiranje i tehniku uopšte. Ćerka se obradovala i krenula već da pali i gasi LED.
Elem, poenta u vezi prethodnih diskusija je, da je roba duže provela na carini i u internom saobraćaju kod nas nego od pošiljaoca do Beograda. A i lupili su carinu totalno bezveze iako je ukupan iznos manji od 50USD. No nema veze, osmeh deteta je najvažniji.
@gorankg Propratio sam tu "platformicu" i deluje interesantno, prilagođena baš tom uzrastu... CortexM0 je sasvim upotrebljiv, treba samo videti kako su uradili IDE za primenu kod dece.
Javi utiske i mene čeka u narednim mesecima, nadam se, neka slična "igračka" klinci već porasli Smile
Najlakši za klince je Block Editor. Drag and drop blok u radnu površinu, izmeniš šta želiš, dodaš novi blok i tako redom. Blokovi se uklapaju međusobno. Totalno je prilagođeno uzrastu. Java script i python su druge dve opcije. Sa druge strane mališa može da radi i ozbiljne stvari. Završavam nešto, pa kad budem uhvatio malo vremena pogledaću detaljnije.
Stega koju san dugo tražija, imamo u firmi jednostruku na istome stalku, i dugo san tražija nešto slićno jel je stvarno praktična. Kod nas je prije nego san ja doša u firmu to je 15+ godina, tako da nisan zna kad je i di nabavljeno.
I nedavno nađen da je u stvari proizvođač iz Slovenije, kontaktira, ima, i danas na stolu  Smile .

[Image: stega1.jpg]

[Image: stega2.jpg]