DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Hahahaha! Big Grin
Kupio sam ovakav Led chip 50W, radni napon mu je 30-34V, pa jel ima ko neku ideju kako da napravim napajanje ili da idem preko običnog trafoa i kondenzatora?

[attachment=13742]
Zaboravoh da se pohvalim...
Stiglo pre neki dan. 500W Big Grin
[attachment=13809][attachment=13810][attachment=13811]
ho hooo Smile dva ili četiri valjka? ima li opruge ili su valjci fiksni? sekretarica napokon pala? popustila joj koncentracija? Big Grin
Cemu ovo sluzi? Ili je za neki mod za PCB stancanje Big Grin Sta god da je u zdravlju da te sluzi Wink 
Ma to receiver 500W, dobra snaga, ako ne radi makar trafo, elektroliti i hladnjak da se iskoristi …
Ne znam samo koji su izlazni tranzistori ?
Ovo je laminator, sluzi umjesto pegle za izradu Pbc , toner transfer Smile neka je sretan Tda.
Al se Miki ispalio... Big Grin

@HMAP
Nisam ga još otvarao. Jedino što znam da rade grejači i motrr i da se oko valjka namotao papir....
Poklon od ortaka...
Drugu kombinaciju još uvek čuvam za tebe... Wink
(04-07-2015, 09:05 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ma to receiver 500W, dobra snaga, ako ne radi makar trafo, elektroliti i hladnjak da se iskoristi …
Ne znam sako koji su izlazni tranzistori ?

24 Blackpower
Mislim da se mikikg zezao jer sam ja pitao cemu ovo sluzi Big Grin 
@samuki ozzzzbbbbiiiiillljjjnnnoooo0o0o0o0o?!? Big Grin Big Grin Big Grin  27 minutes ago "Ili je za neki mod za PCB stancanje [Image: biggrin.gif]
hehe, jel stvarno mislite da ne znam sta je laminator a sta receiver Big Grin

Gde su mladi tu je i sala … ovo 500W mi bila dobra fora Wink

A i stvarno ovako na thumbnail izgleda kao neki Audio uredjaj, ono desno volume dugme Smile
Big Grin
Ja tamo kad ono medjutim Big Grin Znao sam da se zezas Smile Ma znam i ja sta je laminator ali ja sam koristio onaj jeftini za kese ili sta vec ali nije dugo izdrzao ispustio svoju plemenitu dusu Smile Ovaj je najverovatnije za fotografije tj za lepljenje onih menija u kaficima sa cenama aka plastificiranje Big Grin Ja napravio tajmer za foto postupak jos pre htista nasao skener raskupusao ga cak mislim da imam i 2 UV neonke ali nikako da predjem na tu metodu pravljenja PCB-a. Volim kevinu peglu i to ti je Big Grin 
Juče dobih mnogo lepih poklima od Mikija... Big Grin
Raspberry Pi Big Grin
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=789&pid=40659#pid40659

Maple mini
[attachment=13865][attachment=13866]
Mala ali mnogo zgodna spravica. Već imam ideju za nju...

Polupopunjena Sigma.. Cool
[attachment=13867][attachment=13868]
Ko da je znao sa sam dobio 4 para 2SJ162/2SK1058 od Vlade021...

Navigaciju sa Windows PE OS koja može da koristi i kao LCD za Raspberry Pi...
[attachment=13869]

Neki mnogo fini kondovi...
[attachment=13870]

Neka militarija za Sparta amp Big Grin
[attachment=13871][attachment=13872][attachment=13873]

Nešto za šta moram da se obratim Bori...
[attachment=13874]

I neki deo iz podmornice....
[attachment=13875]


Aaaaa!!!
Nikada neću završiti sve projekte.... Sad

Hvala ti Miki još jednom! Big Grin
Hehe … Nema na cemu, nemoj ja sad da vadim sta si ti meni poslao, nebi moglo da stane na ekran … Smile

Za Maple mini, oni pin header sto su tu bili, to "baci", nadji neke bolje pozlacene.

Ampermetre, otvori lagano i malo ih ocisti. Bitno da su ispravni samo ih malo "uglancaj".

Deo "iz podmornice" sam ti poslao za skidanje delova …
bravo! Smile pa polagano i bez žurbe... Big Grin
To iz podmornice je automatski aktivator kazanceta u podmornickom WC-u. Frka je kad to tamo ne radi tacno! [Image: hihihi.gif]
Hahaha!
Može biti... Smile
Hehe, bio sam u obilazku jedne podmornice (SSG-577), ali taj deo nije odatle … Za malo me nisu izbacili, 5 puta su me opominjali da ne pipam nista (stvarno!), ali kako kad "volim" Big Grin … Bio sam ko Tasko Nacic u "Ko to tamo peva" … "Samo sam pipnuo" … Big Grin
Na srecu (valjda) su izbacili svo nuklearno oruzanje inace …   Angel

[attachment=13884]



Mada je bilo rizicno i za nosac aviona da im ne potopim, ali na kraju je ipak bilo sve OK Big Grin

[attachment=13885]

http://en.wikipedia.org/wiki/Intrepid_Se...ace_Museum