DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Da probamo i klasu A Big Grin

Mada ce ovde preamp da odigra pravu ulogu jer je ovo cist power buffer bez pojacanja.



[attachment=20657]
nešto kontam,bila bi to druga na forumu! udri drug
Ja vec imam jednu u lampama Big Grin ali nisam sredio brum. Mada to je mali problem.
I mi konja za trku imamo.  Big Grin
[attachment=20661]
Ekstra. Smile
E pa, belininja, otvaraj novu temu i obaveštavaj nas o progresu... Smile
Kad resim trafo i dizajn kutije tad otvaram temu. Posto sam ja malo svojeglav po pitanju dizajna i resenja nekih detalja u mehanici a to je opet uslovljeno mogucnostima masinske obrade i tsl...
Trenutno moram da resim sa epromom motanje trafoa od minimum 600VA na EI120 limovima.
Pristao Comet da namiri dug (u materijalu), pa sam se malko "otvorio" za počete i sledeće projekte... Smile
...a ja nikako da se skontam pa napravim ili poručim trafo sa 43-37-34-25-0-25-34-37-43 plus 2x15 i 2x12V trafo,sve bifilarno motano... dođem na deset dana i dok obavim posjete familiji,budem malo sa klincima prođe svo to vrijeme pa nemam volje da brzam i opet odem u tuđinu bez univerzalne šasije za amp. komplikujem trafo ali izbjegavam stabilizator-podešavanje izlaznog napona,dok mi 2x15Vac dobro dođe za podizanje napona napajanja VAS a 2x12Vac za zaštite i ostale periferije. nađoh tamo povoljno hladnjake ali transformatori su im baš skupi i serijski pravljeni,a po porudžbini ne smijem ni pitati pošto bi bili. kod nas trafco radi samo do četiri sekundara (bar po net-porudžbenici),ostale nisam ni kontaktirao.
Naruči!
Nemoj si stipsa... Smile
sad kad sam došao do toga kontam da mi je žešće kasno,jer u ponedeljak treba da krenem natrag. sve se svodi na to da ovaj put makar smislim šta hoću i nađem gdje ću ti odraditi. tako mi je bilo i prošli put, možda se desi treća sreća...
Upravo stiglo i upravo prepravljeno. Smile

Kupih ovo da se vise ne mucim sa kalaisanjem zica.

Zamenjen kabl za napajanje, uvodnik i uzemljenje vezano kako treba.

[attachment=20696]
[attachment=20697]
[attachment=20698]
To je jedan kolega iz Hrvatske napravio tako da je na snažnu lemilicu montirao pant od vrata(naravno onaj dio koji ima "rupu"),zapremnina taman da fercina žicu i služi mu super. Istina da ako nemaš sve potrebno ondas je jeftinije kupiti ovakvu spravicu,baš sada gledam po ebau i nađe se od 20-30$.
Skini farbu sa dela gde si vezao uzemljenje i gde ti kadica naleže na šasiju.
Ovako nema mnogo svrhe.
Veoma korisna spravica. Neka te lepo služi.
Plus zvezdasta podloška između šasije i papučice uzemljenja Smile I malko laka za nokte da ne oksidira ubuduće...
Kod ruskih uređaja sam to dosta viđao... Smile
Meni stigao jedan receiver na popravak,ne radi mu display. Nakon malo gledanja kako funkcioniraju VFDi skužim da mu fali B-, service manual u ruke i nađem da oba osigurača prije greca u grani koja napajaju VFD više nisu u "kratkom spoju".
Što volim ovakve kvarove kada zvizne osigurač jer jer će biti rasturavanje kompletnog receivera i traženja što je zviznulo nakon osigurača.  Dodgy Ali to nije sve, taj napon sa trafoa je dvostruki i osim što napaja VFD napaja i kompletnu preamp sekciju koja je dosta velika...


[attachment=20710]
Malo bolje pogledam osigurače a ono 6,3A, nešto mi je sumnjivo koji đavo toliki za preamp i display, a ono to je napajanje i za amp sekciju. Tongue 
Vlasnik kaže sve radi samo ne radi display, možda "sve radi" jer nije niti okačio zvučnike na izlaz... Ništa sutra idem da sa kompresorom ispušem prašinu i malo se zadubiti u to čudo da probam vidjeti di je kvar.
Nije skoro pristiglo ali sam zaboravio da se pohvalim. Sve u 1 - rlc metar i meri pojacanje na tranzistorima i ic. Poklon Smile Preciznost glede kalemova proverena i funkcioniše dobro.

Ah kak je lijep Smile
Bio sam u dilemi gde da ovo stavim. Dal' u "Predstavite radove" ili "Najave događaja i okupljanja"  Wink 
Na kraju završilo ovde. 
Stiglo oko 60 litara ljute.
"nikada neću razumeti ljude koji prodaju rakiju. šta bolje može da se kupi za te pare?"
Sljiva - rajsko voce Smile