DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
SparkFun hot-air soldering station Smile Stiglo malopre, isprobao je, radi ko zmaj. Veoma tiha inace, brinuo se da ne bude bucna ko drug sto uzeo Baku BK-702L pa da me zena izbaci iz kuce Smile
Obavezno pre gašenja obori temperatutu na ninimum i sačekaj da padne.
Ako je ugasiš pre hlađenja desi se da ode grejač.
Ja sam skontao posle dva zamenjena. Smile
Ja mislim da neke imaju zaštitu tako da kada je ugasiš ona još puše neko vrijeme dok ne ispuše vruć zrak.
Ne sve.
ZD-939L nema.
(09-29-2016, 01:50 PM)TDA Wrote: [ -> ]Obavezno pre gašenja obori temperatutu na ninimum i sačekaj da padne.
Ako je ugasiš pre hlađenja desi se da ode grejač.
Ja sam skontao posle dva zamenjena. Smile

Ova kad je ugasis, duva jos dok ne obori na 100C :Smile Da li i dalje preporucujete da se rucno obara ili je ovo dovoljno sto ona ima po default-u?
Evo joj detalja http://www.robotshop.com/ca/en/hot-air-s...ation.html
Postepeno snizavanje temperature kod gasenja duvaljke je sad default opcija, i kod mene na Baku 702B tako radi, evo vec 5 godina originalna drska (lemilicu sam jednom menjao), doduse najvise je koristim za skupljanje termo buzira Smile
Kod mene za skupljanje termobužira se koristi jedna druga veoma skupa naprava zvana upaljač. Big Grin  I mogu se pohvaliti da služi samo za to.
Nekada posluži i obična lemilica ali rijetko.
Kod mene je ovih dana stigao,zapravo prošli tjedan a tek sam danas iskipao iz auta i premjestio u podrum,jedan komadić prošlosti. GEM električne orgulje model P, nekakva delux varijanta čije su slike rijetkost na netu. Većina slika i opisa koje sam našao pripadaju varijanti sa jednim redom prekidača,a moja ima dva kao i priložena slika. Moje su nažalost sa crnim tapecirungom ali poklonjenom konju se ne gleda u zube. Big Grin


Nisam ih niti probao upaliti da vidim jel rade, ali polako stići ću do toga. Orgulje su poklon od jednog forumaša sa diy-audio.com.hr koji nije znao kuda će sa njima. Vanjski izgled je daleko od minta ali nije tako loš, na nekim mjestima se tapecirung odlijepio, neke tipke su ogrebane ali sve to prolazi.

[attachment=21110]
Stigao mi je pre par dana: Новое поступление 4A , чтобы 6A 24 В стабильной импульсный источник, kupljen na: https://ru.aliexpress.com/item/New-Arriv...121.3WlKDs

Jako lepo urađen i vrlo lepo radi. Daje 23,7 V. Opteretio sam ga sa 8 oma, skoro 3A i ne greje se previše.
Na 4,5A počinje da bude vruća ispravljačka dioda. Nisam mu kačio osciloskop, to je druga faza ispitivanja.

[attachment=21113]

Za 8 $ stvarno vrlo dobar modulčić.
Branko, ako planiras to spojiti na nekakav kontroler od par stotina evra koji je spojen na masinu od par hiljada evra, ja bih razmislio dobro da li bih to radio Smile
Za igranje po kuci i nekakve LED je dobar, za industriju tesko. Samo nemoj na ispravljacima da stedis za industriju, tog malca ce spaliti prvi malo jaci spike na mrezi od nekog kontaktora/motora, nema varistor na ulazu, nema Y kondenzatore, nema uzemljenje, nema spark-gap ... Taj sigurno nije prosao CE ili FCC sertifikaciju!
Kako ce prakticno da radi, ripple i nose, to ces videti, kao i svaki drugi flyback ... dok traju elektroliti ... oni Nichicon u sekundaru su vrlo zanimljivi za analizu, dok ni elco u primaru nije nista manje "zanimljiv" Smile
(10-01-2016, 11:07 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Branko, ako planiras to spojiti na nekakav kontroler od par stotina evra koji je spojen na masinu od par hiljada evra, ja bih razmislio dobro da li bih to radio Smile
Za igranje po kuci i nekakve LED je dobar, za industriju tesko.

Miki, ja sam stara škola. Za mene nema ispravljača bez trafoa i elektrolita tegi.

Ovo je za onako, recimo dva komada sa nešto kondenzatora za + - pojačalca.
Mada je stvarno vrlo korektno odrađeno. Veruj mi jer sam baš mnogo profesionale
propusio kroz ruke. Zbog toga ga i prezentujem jer može za razne stvarčice da se
lepo koristi. Još ću malo da ga mučim, i da napišem kako se ponaša.
Pozdrav Svima ! Aj i ja da se pohvalim po nesto .. nije bas bas upravo stiglo , ali sve ukupno je od pre tri nedelje .. JBL 4313B, na slici sa leve strane ispod zvucnika dva komada Dynacord Eminent II u potpunost lampase, Iskra Kranj profesionalno stereo pojacalo. sa EL34, GZ34. ECC83..[attachment=21119][attachment=21118][attachment=21117][attachment=21116][attachment=21115]
(10-01-2016, 02:39 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Miki, ja sam stara škola. Za mene nema ispravljača bez trafoa i elektrolita tegi.

Nema nista bez tegli, npr ovakav primerak, bas danas stigo. To se upecao komad, nije bio par. Ali nema veze, vec ima svoje mesto gde ce da cucne ...

[attachment=21120]
@mikikg, te Philipse koristio u nekim uredjajima, nikad nije bilo otkazivanja.
Pogledaj mu samo radnu struju i frekvenciju!
Iako 89-to godiste , jos ce dugo sluziti.-

pOz
Ti "ulubljeni" Philips su ekstremno dobrog kvaliteta.
Svojevremeno je firmama Philips i Siemens, to ulubljivanje bilo oznaka za profi elko sa najvećim brojem radnih sati.
(10-01-2016, 05:09 PM)emiSAr Wrote: [ -> ]@mikikg, te Philipse koristio u nekim uredjajima, nikad nije bilo otkazivanja.
Pogledaj mu samo radnu struju i frekvenciju!
Iako 89-to godiste , jos ce dugo sluziti.-

pOz

Znači iako je 1989 još su za upotrebu ?!?
U garaži mi stoji nekoliko tih "ulubljenih Filipsa" - znači da skidam prašinu sa nijh i UPOTREBA ? Smile

Pozz
Da secam se Macola da si mi rekao za te ulubljenje kondenzatore da su ekstra kvaliteta, zato sam i uzeo makar i taj jedan komad, nece da se baci a i solidnog je kapaciteta i napona, moze za svasta da posluzi. Vidjao sam pre i slicne crne Siemens ...

Nego ako sve bude OK sa drugom nabavkom uz njega treba da cucne LT4320IN8 + STP110N8F7, bas me interesuje kako ce to da radi Smile
A sa LT1970ACFE koji je isto porucen ce da okrenemo novu stranicu oko linearnih regulatora na forumu Wink
[attachment=21137]

Nista bez manufakture.
"treći čovjek" na poslu! porastao! Smile interesantna stvar da se JBL Bluetooth zvučnici mogu međusobno bežično povezati,ova dva sad rade upareno i sve se kontroliše sa mobilnog. baterija većeg je 10Ah,punjač 19V 3,5A,ima dva usb izlaza za punjenje mobilnog. sivi može da odradi punih 10 sati poprilično glasno pojačan,a veliki po uputstvu može da radi 15 sati bez punjenja,koliko glasno to ćemo vidjeti.