DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
@Pakonja, odes u pivnicu i prisvojis neku bocu....
Skup je Argon za pivo, Azot je tu potisni gas i konzervator Smile
Jedino boca, pa promeniti namenu...
(06-17-2022, 01:04 AM)Аритон Wrote: [ -> ]@Pakonja, odes u pivnicu i prisvojis neku bocu....
Treba mi atestirana messer, ne vredi na divlje nista... Ne prihvataju ako nije atestirana... Mada si i u pravu, treba mi i pivska, nabavio sam tocilicu sa hladjenjem a jedan drugar pravi domaca piva... Ovo poslednje sto je napravio je bas po mom ukusu... Smile 


(06-17-2022, 08:00 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Skup je Argon za pivo, Azot je tu potisni gas i konzervator Smile
Jedino boca, pa promeniti namenu...
Zar nije CO2 potisni gas? Bar za ove tocilice sto se vrte po kafanama? Ja spremio bocu sa CO2 za tu namenu...
(06-16-2022, 10:46 PM)pakonja Wrote: [ -> ]Nedavno stiglo samo nikako da nadjem vremena da se pohvalim... Smile 

Posle dugo razmisljanja i smaranja Nindze oko aparata za varenje resih da uzmem ovaj... Hvala Nindzi oko saveta i cestitam mu na strpljenju i snazi jer je uspeo da saslusa sva moja pitanja/potpitanja i da da odgovor na svako!  Big Grin 

Sad trazim bocu sa argonom i kad je uzmem saljem da vidite prvi var... dobro... ne bas prvi ali prvi koji lici na var... Smile

Hvala aaa, a kako je bilo za Ei drajvere 😋

Zezam se naravno. Nije bilo smaranja samo je teško isterati ljude na pravi put Big Grin

Boca za CO2 nije za argon. Kao prvo, kontaminirana je i verovatno ima korozije unjoj.

U Vojvodini Linde takođe valjatehničke gasove, valja probati. Problem je što retko ko sarađuje sa fizičkim licima.
(06-17-2022, 09:33 AM)BeliNinja Wrote: [ -> ]Hvala aaa, a kako je bilo za Ei drajvere 😋

Zezam se naravno. Nije bilo smaranja samo je teško isterati ljude na pravi put Big Grin

Boca za CO2 nije za argon. Kao prvo, kontaminirana je i verovatno ima korozije unjoj.

U Vojvodini Linde takođe valjatehničke gasove, valja probati. Problem je što retko ko sarađuje sa fizičkim licima.

A ne, bocu za CO2 je za pivo... a za Argon ide posebna za tu namenu. Nasao sam ovde u lokalu od 10l, za bocu dajem kauciju od 100e i onda "punjenje" tj. zamena boce je 9.000 din, u pitanju je argon 5.0. Ne znam koliko cu dugo moci da varim sa tih 10l pa ni ne znam da li je skupo ili ne... Smile
Imaš 10l na 200 do 250bar.

Prosečna potrošnja ti je oko 8l/min zavisi koliku mlaznicu koristiš. Pretvori zapreminu gasa iz boce na atmosferski pritisak i znaćeš koliko minuta možeš da zavaruješ. Na te minute oduzmeš pred gas i post gas i lepljenje elektrode. Onda dobiješ koliko si stvarno zavarivao. A kad oduzmeš loše zavare shvatiš da sa tom bocom ne možeš u opšte ni da zavariš bilo šta 🤣🤣🤣🤣🤣
10l, pa ne pakuju valjada argon u one ampule za penicilin 😁😁😁
Sa ovim jedinicama za količinu gasa u boci ne biste prošli ni na kolokvijumu iz Termodinamike  Confused
Da,da.... ima i od 10l Smile

Evo sad sam nasao u lokalu, boca od 50l (17.8kg) je 10.764 dinara, 100e je kaucija za bocu posto rade samo zamenu boce tj. ne pune. Samo sto ja mislim da je meni tih 50l puno... necu ja variti 24/7... ima da istekne atest boce pre nego sto je potrosim Big Grin
Atest nije tvoj problem. Bocu kupuj toliku da kože da stane u auto bez problema. Tako dobijaš na mobilnosti, a i punjenje nije problem.
Po gornjoj racunici ako je u boci 10litara komprimovanog na 250 bara to bi znacilo da ima ako se ne varam spakovano 2500litara argona sto kada se podeli sa potrosnjom 8 litara u minuti dolazimo do preko 300minuta upotrebe. Neka bude i pola od toga ne vidim sta ce nekome boca od 50litara ko ce se time baviti u hobi varijanti sem da sebi zagorcava zivot ogromnom bocom ?
Brzina zavarivanja kod TIGa za ručni režim je od 50 do 150mm/min. Teorijski, sa tom bocom može cca 30m zavara u jednom prolazu da se uradi. Ali treba uzeti u obzir da treba i zaheftati radne komade. Tako da sve u svemu, ta boca neće baš dugo da drži, ali kao što napisa Danijel ne treba sebi zagorčavati život bocom dužine 1.6m i težine oko 60kg koja je pritom nezgodna za manipulaciju nenormalno. Samo treba imati u vidu da kada manometar pokaže 100bar onda gas dosta brže nestaje iz boce i ne planirati veči posao u tom slučaju.
Otisao ja sa mojom maleckom Tojotom Yaris da vidim boce... kad sam video onu od 50l odustao sam, nema sanse da bi stala u nju Smile Tako da sam uzeo onu bocu od 10l, platio kauciju od 100e i ako mi se brzo potrosi onda cu sledeci put uzeti onu vecu jer je kaucija za manju i vecu ista, tako da mogu da saram i uzimam sta mi vise odgovara. Samo sada znam koliko je velika ona boca i da uzmem neki kombi ili karavan ako budem isao po nju Smile
ili da je otkotrljas do kuce...
sta te briga, i onako je sve ravno...
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Slatko se ismejah. Koji ste ludaci. A pošto se Pakonja razume u lepetroniku može da prepravi ona kolica za boce da budu na elektropogon, ili ti samohodna, i nema problema, a i boca se prevozi po PS i ne treba mu ADR 😂😂😂
eto vidis, a moze i tako...
Stigle pločice od JLC za JD Super regulator (Savina verzija) i Elektor diff sonda.Skupa sa šipingom 7.5$ a carina uzela 650din i piše da je u paketu "ploča za štampač" 😭
[attachment=37833]
Stigla nova sprava za merenja (pre svega, mada ima i digitalnu RIAA kompenzaciju, pa može direktno da digitalizuje gram. ploče).
Radi se o A/D konvertoru E1DA s akvizicijom do 384kHz.
Više informacija ovde:
https://www.aliexpress.com/item/10050033...f19cDdqZ4V
https://www.audiosciencereview.com/forum...38/page-27

Za sada, u prilogu je spektar šuma sa 39 oma na ulazu pri akviziciji na 96kHz, a kada budem počeo da ga koristim biće možda i posebna tema.
[attachment=37915][attachment=37916]
Kupio nedavno na "sajmu tehnike"u Pančevu, pa koristim priliku da se pohvalim...
[attachment=37934][attachment=37935][attachment=37936][attachment=37937]

Nedugo zatim izlicitirao sam na eBay-u i ovu bazu, pa čekam da mi drugar donese.
[attachment=37938][attachment=37939][attachment=37940][attachment=37941]

Samo što kabl na mojoj ručki ima dve žice i nema konektor, ali se nadam da ću i to rešiti.
Neka te dobro i dugo sluzi.-
Stare baze, za koju imas rucku nemaju konektor, nego dvije buksne za panelnu montazu, kao na nekim ispravljacima, i selnu koja prihvata kabel od rucke, da zice ne vise na buksnama. Treca zica na konektoru je uzemljenje, a druge dvije dovode 24V AC do grijaca
lemilice. Ako se dokopas adekvatnog konektora, valjano ce raditi i na dvije zice. Imas opciju da na bazu, paralelno konektoru,
namontiras i buksne kao na staroj bazi i neku improvizovanu selnu koja ce pridrzavati kabel o lemila.-
pOz