DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Još malko koječega pristiglo: 
(11-06-2014, 09:55 PM)TDA Wrote: [ -> ]Danas sam iz Pošte podigao dva paketa koja su mi stigla ovih dana.

Od Vlade021 dobih ovo:

Savršeno urađenu pločicu za TPA3130D2, negative i dva komada TPA3130D2.
Izgleda da ću ipak napraviti D klasu... Big Grin

Od BelogNinje sam dobio ALPS potenciometar sa motorom i prelepo aluninijumsko dugme za njega! Big Grin

Sad mogu da završim ePraktikum UNIVolControlV5.0!

Momci, hvala na poklonima! Vaš sam dužnik. Vaistinu

Malo kasno ali tek sada sam stigao do ove teme. 

Što se tiče ovih motorizovanih potija, mislim da nemaju isti treking između kanala. Ne bih znao ni ja nego mi je rekao Guja svojevremeno. Isti se nalaze u Genius 5.1 sistemima pa nije bilo problem prodati 3 komada (2 moja i 1 Peđin). Često umre pošto je vrlo lako oštetiti mehanizam ako se pojačava rukom, a ne daljinskim. Oseća se otpor pri okretanju, a ljudi hoće da pojačaju ili smanje brže. 


(10-03-2014, 04:21 PM)Marshall Wrote: [ -> ]Stigle kutije za ono sto treba sve da se skutija a nije malo..Dimenzije na jednog tipa ..420 X 350 X 115 i druge 420 X 350 X 80 deblina lima 1.3mm elektrostatski farbane crna sjajna  ..


Maršal, možeš li mi reći cenu ovih kutija ako se sećaš i gde si ih naručio ? Treba mi nešto baš takvo.
Lepo parče istorije. Smile
Želim ti sreće u restauraciji.
Ma šta je 8-9 meseci među di0-erima Big Grin *



*0= jaje
(03-29-2015, 09:47 AM)Zvu Wrote: [ -> ]
(11-06-2014, 09:55 PM)TDA Wrote: [ -> ]Danas sam iz Pošte podigao dva paketa koja su mi stigla ovih dana.

Od Vlade021 dobih ovo:

Savršeno urađenu pločicu za TPA3130D2, negative i dva komada TPA3130D2.
Izgleda da ću ipak napraviti D klasu... Big Grin

Od BelogNinje sam dobio ALPS potenciometar sa motorom i prelepo aluninijumsko dugme za njega! Big Grin

Sad mogu da završim ePraktikum UNIVolControlV5.0!

Momci, hvala na poklonima! Vaš sam dužnik. Vaistinu

Malo kasno ali tek sada sam stigao do ove teme. 

Što se tiče ovih motorizovanih potija, mislim da nemaju isti treking između kanala. Ne bih znao ni ja nego mi je rekao Guja svojevremeno. Isti se nalaze u Genius 5.1 sistemima pa nije bilo problem prodati 3 komada (2 moja i 1 Peđin). Često umre pošto je vrlo lako oštetiti mehanizam ako se pojačava rukom, a ne daljinskim. Oseća se otpor pri okretanju, a ljudi hoće da pojačaju ili smanje brže. 



(10-03-2014, 04:21 PM)Marshall Wrote: [ -> ]Stigle kutije za ono sto treba sve da se skutija a nije malo..Dimenzije na jednog tipa ..420 X 350 X 115 i druge 420 X 350 X 80 deblina lima 1.3mm elektrostatski farbane crna sjajna  ..


Maršal, možeš li mi reći cenu ovih kutija ako se sećaš i gde si ih naručio ? Treba mi nešto baš takvo.
Ovo sam narucio preko jedno preduzece koje radi metalne konstrukcije , sve sto sam uzeo uzeo sam nesto kao u kompenzaciji .. ja sam njima odradio neke elektronike i uzeo ovo u zamenu .. bez razliku na dimenzije koje sam naveo , jer u principu to su skoro dva ista tipa samo im je visina razlicna 115mm i 80 mm cena je 85 evra za komad ..samo problem je ispao to sto mora min 10 komada to je neki njihov princip ..
Mislio sam da su neki iz Srbije. Izgleda da će na kraju ipak da padne 5mk Brasina.

Hvala Maršal.
Nema na sta ..ja bi ti usluzio ali eto ne znam kako .. na tom preduzecu uopste nisu im prioritet kutije, bave se oni sa sasvim drugim stvarima .. ali nekako su morali da mi usluze Smile ..
Ja radim u Akustici u Ovcar Banji. Rade crni lim, plastifikaciju sa busenjima i zadovoljan sam. Cene su mi prihvatljive, 430x320x85 sa svim otvorina i plastifikacijom kosta oko 30 evra. Obicno pravim prednju plocu upustenu 5mm od prednje ivice a na nju dodje cetkani eloksirni aluminijum od Leonarda ili neko jefino resenje od Alubonda ili klirita. Prednja ploca nije u navedenoj ceni
Poslao sam upit u 5MK. Drugar je radio kod njih za neke male novce takođe - reda 25-30 evra. Poslaću i Akustici.
Stigao transformator Smile
Stigao je sinoć (kupljen u METRO-u) na popustu-3000 din.
Mehanizam je standardni kao i kod ostalih laminatora. Mislio sam da ima opruge na valjcima, ali nema.
Izbačen fabrički bimetal, a ubačen stari bimetal sa starog laminatora, koji je majkao.
Pošto se stari laminator skroz deformisao od toplote, kod ovog novog sam izbušio par rupa fi6mm, na gornjoj strani. Koliko-toliko, će plastika malo duže trajati.

[attachment=13570] [attachment=13571]
Malo se bahatio, kupio unimer Smile Jutros stigao
Koliko para Bane? 
nek je dugovječan i sa srećom druže!
15.948 Undecided
Hvala druže HMAP Smile
Oooo,cestitam, dobrodosao u klub Smile
Hvala Smile Još na početku srednje škole, možda i ranije sam kupio jedan od onih "mejnstrim" pijačnih što ih i sada ima na svakom ćošku, ali sam vrlo brzo nekako uspeo da ga onesposobim. Posle sam ga kao popravljao, menjao neke operacione pojačavače što su bili pocrkavali i ponovo on počeo da meri, ali su ostale trajne posledice. Već ko zna otkad ga koristim (kad onaj sa kazaljkom ne zadovoljava) priljučenog na adapter umesto sa baterijom, i sad reko ima da kupim novi, a kad je bal nek je maskenbal Smile U školi smo imali PC510a pa su mi se svideli
Siroko! Lepu si sumu novca izdvojio za multimetar. Da te sluzi 100 godina!
dobar alat ima dobru cijenu,tako je to uvijek bilo...
Da vas dobro služe prinove! Smile