DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Neka te dooobro i duuugo služi nova igračka, Vlado!
(05-18-2020, 06:54 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Evo, žena mi dozvolila da kupim.

Kupljeno u Element14.
To se kaže: Kupio sam ženi poklon za godišnjicu braka Angel
Ako ona neće da koristi, ja ću.

Moj drugar tako ženi kupi čuvarku za Valentina, a meredov za 8 mart. Huh

PS Pošto je ovaj generator?
Hvala, hvala!
Sa šipingom me izašao 308NZD (180 eura). Mislio sam da su sličice talasa (za te pare) na ekranu statične da se ne menjaju ako se promene parametri što mi je bilo za očekivati za te pare ali sam se gadno zeznuo, tačno ono što se prikaže na osciloskopu takva je i sličica, mislim znaš šta da očekuješ. Ne znam koliko je dobar 5MHz 1 kanal, nisam ni do sad imao neke potrebe prevelike sem u audio opsegu.
P. S. to je Farnell inače mislim.
Jedan dobar čovek me je danas jako obradovao sjajnom poklonom

[attachment=33428][attachment=33429][attachment=33430]
Ja sam sam sebe obradovao pre neki dan.

@nik
Kako izgleda primena deka danas?

[attachment=33431]
Biće sasvim u redu, treba zameniti gumice za punu funkcionalnost.
Da se zapljunem i ja da imam nešto analogno od izvora. I šta radimo, strimujemo sa internete pa beležimo na kasete Big Grin
Dakle, možda sam glasnik sledećeg talasa 'Comeback' ere Smile (cevke pa gramofoni pa trakaši i na kraju kasetaši Smile )
@nik
Sjajna sprava, vrlo slicna ovom RSB-965 koji je bio moj poslednji trakakas koji sam imao, mnogo dobro masina aliiii dosao CD-RW i tu je bio kraj Smile
http://www.audioscope.net/technics-rsb-9...-1124.html
@miki
Ja sam nažalost ostao željan dobrih dekova u ono vreme, slinio za 'klavirkama' u izlogu (Aiwa F-660, 770, 990 ...) a drndao neke Sony i Unitra plastikanere. No, ni kasete nisu bile neke, nabavljao iz PGP RTB-a za dž - radio kao kurir preko studentske. Al' dođe era CD-a uskoro, ja zaposlen pa brzo uskočim u CD svet. Ni taj prvi CD nije bio neki 'audiofilski' ali je pristojno zvučao, nema krc, vrc ploče ni šum kasete, baš leepo Smile
Da upotpunin prazninu na stolu, dugo je staja, očistija san ga izvanka i iznutra, zasad mi se ćini da radi OK, al tribaće vrimena da ja naučin kako se radi, pa ću vidit jel sve radi kako triba.

[attachment=33519]
[attachment=33518]
Auuuu, viđe tragača kur***...ovaj krivulja. I to još od Filipsa.

Jel si to kupio sa njuškala?
Lepa radionica, čestitam!
(06-07-2020, 05:55 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Auuuu, viđe tragača kur***...ovaj krivulja. I to još od Filipsa.

Jel si to kupio sa njuškala?

Ne, ilimzn je ima viška tracer, pa san kupija od njega.
(06-07-2020, 06:01 PM)Braca Wrote: [ -> ]Lepa radionica, čestitam!

Hvala, moj kutak za opuštanje, i kad ništa ne radin upalin muziku i sidin.
lep način da se popuni prostor!
Resih sebe da pocastim jednim amper klestima, odavno ih merkam i stalno nesto odlagao kupovinu mislio da uzmem UNI-T UT210D al ipak se odlucio za ova Extech MA445, deluju pristojnog kvaliteta , cena nepunih 11k dinara sa nekim popustom, nemam bog zna scim da uporedim merenja osim sa nekim starim analognim klestima koja mere samo AC sruju.
neka je sa srećom,da dobro i dugo služi!
Stiglo Smile

Leonardo ubija Big Grin
[attachment=33597]
DAC pasuje kao dupe na nošu Smile
[attachment=33598]
bravo za obojicu!
Sledece, kutije za trofazne BatoMM monoblokove.