DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Probaću sve što budem imao pri ruci - razume se. Ovo je ispalo za bezobrazno nisku kintu - ovako đuture, par visokih i midbasića - toliko i toliko novčića.

Nisam ih kupio zato što su mi mnogo trebali nego zato što su izleteli povoljno. Još ako se budu čuli kako treba, eto meni zvučnika za TV  Cool

Da mogu lepo da čujem Vučića šta nam priča i da mu se divim, mentalno i fizički Smile 
u predzadnjem i najnovijem broju AR su klonirali sonus faber minimu i korišćen je taj mid bas .......u prilogu imaš merenja ...ono osa izvan ose i ostalo Rolleyes

merenja nisu od AR nego od dbrama na panelu IEC .....kao takva se mogu koristiti za simulaciju visatonovim simulatorom ....mada ima i file za AFW kojeg naravno nemaš
Taman da uporedim sa svojim merenjima, kad ih napravim.

Čime mogu da otvorim .CRW fajlove ?
(06-18-2015, 09:24 AM)Zvu Wrote: [ -> ]Taman da uporedim sa svojim merenjima, kad ih napravim.

Čime mogu da otvorim .CRW fajlove ?

Sa AFW a njega nemaš ......praktično su isti podaci samo skupljeni na jednu gomilu .....dakle CRV ima u sebi parametre odziv i impedanciju i ne mora da se pojedinačno učitava ......moji italijanci su to napravili kako spada
@Rade, kad si rekao da je 15cm-etarski Seas-ov midbas bolji, da li si mislio na MCA15RCY ?
A drugi deo preporuke, čini mi se da nije u skladu sa ambicijama samograditelja. Jedan Raalov visokotonac košta više nego sva 4 zvučnika koja je Zvu upravo nabavio...

@Zvu, od koga si kupovao Seas-ove zvučnike i kakva su ti iskustva s posrednikom?
(06-18-2015, 09:36 AM)Millan Wrote: [ -> ]@Rade, kad si rekao da je 15cm-etarski Seas-ov midbas bolji, da li si mislio na MCA15RCY ?
A drugi deo preporuke, čini mi se da nije u skladu sa ambicijama samograditelja. Jedan Raalov visokotonac košta više nego sva 4 zvučnika koja je Zvu upravo nabavio...

@Zvu, od koga si kupovao Seas-ove zvučnike i kakva su ti iskustva s posrednikom?

MCA je srednjetonac tj nije mid bas .....ca15rcy se recimo ovde koristi http://www.gryphon-audio.dk/products/lou.../mojo.aspx

PS to što je jeftino plaćeno ne mora da znači i da nije dobar .....odličan je to zvučnik samo mislim da bi malo veći prečnik bio bolji ......inače Raal bi tu seo kao dupe na nošu
ima i ovaj visokotonac pa vijaj gde su razlike .....ima razlika u oznaci .....možeš i da pitaš direkno seas......ovaj je glavni .... Håvard Sollien
R&D Manager
@Rade, i dalje mi nisi rekao na koji si 15-cm midbas mislio?
A za ovaj CA15RCY ne mogu da nađem podatke čak ni na Seas-ovom sajtu. Da nisi mislio na CA15RLY?
(06-18-2015, 10:03 AM)Millan Wrote: [ -> ]@Rade, i dalje mi nisi rekao na koji si 15-cm midbas mislio?
A za ovaj CA15RCY ne mogu da nađem podatke čak ni na Seas-ovom sajtu. Da nisi mislio na CA15RLY?

greška .....Gryphon Mojo koristi CA 15RLY H 1216-08  .....bar tako piše na izvađenom zvučniku iz pomenutih kutija .......dakle na njega sam mislio
(06-18-2015, 09:36 AM)Millan Wrote: [ -> ]@Rade, kad si rekao da je 15cm-etarski Seas-ov midbas bolji, da li si mislio na MCA15RCY ?
A drugi deo preporuke, čini mi se da nije u skladu sa ambicijama samograditelja. Jedan Raalov visokotonac košta više nego sva 4 zvučnika koja je Zvu upravo nabavio...

Pa i nije skuplji. Seas CA12RCY i Seas 19TFF1 zajedno koštaju po regularnoj ceni 160 evra, a jedan RAAL 64-10 po regularnoj ceni košta sto evra. Međutim, pojavio se jedan par RAAL-a na oglasu za 160 evra. Verujem da je cena za par ali treba pozvati pa pitati. 

http://www.kupujemprodajem.com/RAAL-64-1...-oglas.htm

Glede slušanja Vučića sa TV-a na ovim zvučnicima - šala, šega, kom'ka. Nisam mislio ozbiljno o tome.


(06-18-2015, 09:36 AM)Millan Wrote: [ -> ].......................
@Zvu, od koga si kupovao Seas-ove zvučnike i kakva su ti iskustva s posrednikom?

Nisam kupovao ove zvučnike sa namerom. Nisam imao u planu nikakav projekat - pogotovo zbog obaveza. Nema posrednika niti ičeg sličnog. Pojavili se na kupujem/prodajem po mnogo nižoj ceni od regularne cene. Kontaktirao sam prodavca, on ih je kupio za neki projekat pa su mu stajali. U međuvremenu je nabavio neke fabričke zvučnike pa nije hteo da pravi ništa sa ovima nego ih je stavio u prodaju. Zvučnici su novi, nema ni kalaja na papučicama tako da su maltene neisprobani došli do mene. Čovek je rekao da kako ih je dobio, proverio ih je unimerom da li rade i odložio do trenutka dok ih nije oglasio. Video sam da mogu da uradim nešto sa njima pa sam ih kupio.

U tom smislu, moja kupovina ovih zvučnika nije deo nekog mog plana jer, kako Rade reče, ima i boljih basića, a ne mnogo skupljih od cene ovih (kada se posmatra regularna cena). Ja sam samo pogledao šta je na oglasu, pronašao merenja na sajtu i video da mi se sviđa. Visokotončić takođe ne izgleda loše na Sisovom PDF-u mada nisam našao nezavisna merenja da bih mogao 100% znati da li su upeglana merenja na sajtu ili ne. Kad dođem kući, ubaciću Radove fajlove u BoxSim i videti na šta liče merenja visokog. 

Pošto su mi bas kutije odvojene od srednjetonsko-visokotonske kutije, probaću ove malce i u biampingu sa Bejmama i oštrim rezovima u opsegu od 150-300Hz - da vidim kako će se snaći. Napravim i direktno poređenje: sa jedne strane na bas kutiji da budu B&C 6md38/B&C DE250, a sa druge ovi malci sa uštelovanim istim nivoima glasnoće, ista frekvencija ukrštanja sa basem, ista strmina reza i ista pozicija u sobi sa mono zvukom sa oba - pa da vidimo ko će da obere bostan (: 
(06-18-2015, 11:13 AM)Zvu Wrote: [ -> ]
(06-18-2015, 09:36 AM)Millan Wrote: [ -> ]@Rade, kad si rekao da je 15cm-etarski Seas-ov midbas bolji, da li si mislio na MCA15RCY ?
A drugi deo preporuke, čini mi se da nije u skladu sa ambicijama samograditelja. Jedan Raalov visokotonac košta više nego sva 4 zvučnika koja je Zvu upravo nabavio...

Pa i nije. Seas CA12RCY i Seas 19TFF1 zajedno koštaju po regularnoj ceni 160 evra, a jedan RAAL 64-10 po regularnoj ceni košta sto evra. Međutim, pojavio se jedan par RAAL-a na oglasu za 160 evra. Verujem da je cena za par ali treba pozvati pa pitati. 

http://www.kupujemprodajem.com/RAAL-64-1...-oglas.htm

Glede slušanja Vučića sa TV-a na ovim zvučnicima - šala, šega, kom'ka. Nisam mislio ozbiljno o tome.



(06-18-2015, 09:36 AM)Millan Wrote: [ -> ].......................
@Zvu, od koga si kupovao Seas-ove zvučnike i kakva su ti iskustva s posrednikom?

Nisam kupovao ove zvučnike sa namerom. Nisam imao u planu nikakav projekat - pogotovo zbog obaveza. Nema posrednika niti ičeg sličnog. Pojavili se na kupujem/prodajem po mnogo nižoj ceni od regularne cene. Kontaktirao sam prodavca, on ih je kupio za neki projekat pa su mu stajali. U međuvremenu je nabavio neke fabričke zvučnike pa nije hteo da pravi ništa sa ovima nego ih je stavio u prodaju. Zvučnici su novi, nema ni kalaja na papučicama tako da su maltene neisprobani došli do mene. Čovek je rekao da kako ih je dobio, proverio ih je unimerom da li rade i odložio do trenutka dok ih nije oglasio. Video sam da mogu da uradim nešto sa njima pa sam ih kupio.

U tom smislu, moja kupovina ovih zvučnika nije deo nekog mog plana jer, kako Rade reče, ima i boljih basića, a ne mnogo skupljih od cene ovih (kada se posmatra regularna cena). Ja sam samo pogledao šta je na oglasu, pronašao merenja na sajtu i video da mi se sviđa. Visokotončić takođe ne izgleda loše na Sisovom PDF-u mada nisam našao nezavisna merenja da bih mogao 100% znati da li su upeglana merenja na sajtu ili ne. Kad dođem kući, ubaciću Radove fajlove u BoxSim i videti na šta liče merenja visokog. 

Pošto su mi bas kutije odvojene od srednjetonsko-visokotonske kutije, probaću ove malce i u biampingu sa Bejmama i oštrim rezovima u opsegu od 150-300Hz - da vidim kako će se snaći. Napravim i direktno poređenje: sa jedne strane na bas kutiji da budu B&C 6md38/B&C DE250, a sa druge ovi malci sa uštelovanim istim nivoima glasnoće, ista frekvencija ukrštanja sa basem i ista strmina reza i ista pozicija u sobi sa mono zvukom sa oba - pa da vidimo ko će da obere bostan (: 


nije sis nego seas .......tako bar Norvežani tvrde a moji italijanci proverili ......dakle kada je AR bijo gost u fabrici jedno od pitanja je bilo i to , kako se pravilno nazivaju


1956 Scandinavian Electro Acoustic Systems, or SEAS was formed as a limited company with two shareholders, J. Wessel and C.C. Nørgaard Madsen
sis, dinaudio i džibiel ... ima svoje zašto ga ja tako zovem (;

u citiranom postu se na više mesta pominje, a samo na jednom je sis ...
Bice bolje 2025 godine...

Zvu odusevile su me ove malene kutije podsetile su me na nesto sto sam gledao pre nekog vremena ovde. Pratim dalji razvoj Wink
Rade, imaju li ova merenja veze sa životom, po tvom mišljenju ?

http://www.dibirama.altervista.org/le-pr...eeter.html

Vidim da si se dosta bavio Seas-om (e sad ti je jasno zašto je nekad bolje napisati sis Smile ) pa verovatno imaš bolji uvid u njihovu gamu proizvoda i kako se mere.
(06-18-2015, 02:23 PM)Zvu Wrote: [ -> ]Rade, imaju li ova merenja veze sa životom, po tvom mišljenju ?

http://www.dibirama.altervista.org/le-pr...eeter.html

Vidim da si se dosta bavio Seas-om (e sad ti je jasno zašto je nekad bolje napisati sis Smile ) pa verovatno imaš bolji uvid u njihovu gamu proizvoda i kako se mere.

šta fali merenjima ....
Ne znam. Pitam jer još nisam stigao kući da otvorim fajlove koje si poslao, a volim da imam što je moguće više različitih merenja istog zvučnika radi poređenja.

Na internetu ima 4-5 merenja za B&C 6md38 I sva sem jednog su umivena. Samo se to jedno poklopilo sa mojim koja nisu ni blizu one linearnosti koja je na ostalim. Pri tom nisu uslovi merenja u pitanju. Mislim da SoundEasy pravi problem.
veliko veliko HVALA VladaNS! Smile

[attachment=15411]
Odma i elektronski testirane i obeležene pločke... Smile
I nije loše. Drži i na 4KHz -3dB pri 30 stepeni van ose. Dobar malac.

Ni visoki nije loš mada se vidi da će trebati malo posla oko njega. 


[Image: na_i_van_ose.jpg] [Image: na_i_van_ose_v.jpg]


Sad tek vidim da su merenja identična ovima sa sajta čiji sam link postovao. Znači da sam posmatrao prava mesta do sada (:

Evo i malo igranja u simu čisto da dok ne budem imao vremena da merim svoje zvuje. Crna na osi, siva 30 stepeni van ose.

[Image: zeza.jpg]  [Image: zeza_kontra.jpg]
(06-18-2015, 06:05 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]veliko veliko HVALA VladaNS! Smile

SMPS 800W! Big Grin