DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
ljudi, konacno Rigol poslat, ali ovaj put me je izasao 20€ skuplji, nesto je bio skuplji kod ovog prodavca, a i dolar u medjuvremenu ojacao Sad samo da on dodje do CG pa cemo lako Smile

Imam jos nekih 200€ namijenjenih za ovaj hobi, pa bih zamolio macolu, mikikg i druge znalce da mi jos jednom pomognu oko signal generatora.

Dakle, da li ovaj ATEEN: http://www.ebay.com/itm/GRATTEN-ATF20B-D...RK:MESE:IT
Ili ovoj jeftini: http://www.ebay.com/itm/12MHz-Dual-Chann...=undefined

Mozda bi mogao do 250€ izdvojiti, ai to je max. htio bih ovo da uzmem jer ako budem cekao.... Ako do 250 e postoji neki bolji da se moze uzeti, predlozite Smile

Razmisljao sam, nesto mi nije bas sigurna varijanta da uzimam one module koje se kontoelisu preko kompa.. ne znam, mozda grijesim, ali dok se pokupuju svi kablovi i sve sto treba.. i ja nisam neki zalac, i oko ovih standardnih cu da se vrtim kao macka oko vruceg mesa, a ne sa modulima Smile

zahvaljujem Smile
Ovaj Atten izgleda zanimljivo i ozbiljnije od onih predhodno spomenutih sprava (skutijane).
Ima sve sto treba da ima neki signal generator.
Znaci, da njega pazarim. Nadan se da ce prodavac spustiti cijenu na 250$, jer sam od njega kupio Rigol Smile. Sve u svemu, vrijedi pokusati Smile
prodavac ne spusta ni centa, ali zapao mi je za oko Rigol 25mhz 2 kanala, 105-6 dolara skuplji, ali 3 god garancije. evo linka: http://www.ebay.com/itm/Rigol-DG1022U-Fu...416d3af5b2 morao bih jos jedno 65 eurica da skupim... ne znam sta da radim? da li mi je uopste i potrebno dva kanala, da li uopste da uzimam ovaj generator ili nesto jeftinije... taman danas uplatio pare da pazarim ATTEN-a, kad mi ovaj zapade za oko. Ne bih posle da se kajem zasto nisam uzeo Rigol-a, a ne bih ni da kupim nesto sto necu koristiti.. ne znam... sacekacu jos veceras vase savjete. Na racunu imam ~300$ pa predlozite sta da uzmem, i da li da sacekam pa nesto boljre da kupim Smile
Rigol je mnogo ozbiljnija firma nego Atten. Sa Atten sam imao vrlo loske iskustvo za jedan power-supply.
jbg... i ja nesto mislim da je rigol bolje. ne bi bio skoro 40% (38.75) skuplji od atten-a. ima jos nekih modela i marki. Samo da skupim jos malo para, pa da uzmem Rigol-a. bice dosta ovih spravica, nadam se. Dok se ima kicme za pametne poslove u spediciji "KicmaTrans" bice valjda i ovih cuda Smile
(11-11-2014, 08:11 PM)djera Wrote: [ -> ]jbg... i ja nesto mislim da je rigol bolje. ne bi bio skoro 40% (38.75) skuplji od atten-a. ima jos nekih modela i marki. Samo da skupim jos malo para, pa da uzmem Rigol-a. bice dosta ovih spravica, nadam se. Dok se ima kicme za pametne poslove u spediciji "KicmaTrans" bice valjda i ovih cuda Smile

Ja bih imao jedno pitanje: za koje namene ti je potreban generator funkcije?

Pozdrav
za sada mi treba samo signal generator za testiranje pojacala, i eventualno mjerenje ts parametra zvucnka i sl.. ali moza sjutra budem radio nesto vise pa zbog toga sam mislio da uzmem bolji.
(11-11-2014, 09:38 PM)djera Wrote: [ -> ]za sada mi treba samo signal generator za testiranje pojacala, i eventualno mjerenje ts parametra zvucnka i sl.. ali moza sjutra budem radio nesto vise pa zbog toga sam mislio da uzmem bolji.

OK, test četvrtkama će ići, ali moraš imati u vidu da njegov sinusni signal ima slabiji kvalitet nego većina pojačavača koji se prave na forumu. Pored toga, za test sa sinusom (recimo, THD) biće ti potrebna kvalitetna audio kartica kao merni instrument, a ona košta najmanje isto toliko ili više nego ovaj signal generator.

Poenta moje diskusije je da je za testiranje audio uredjaja mnogo korisnija dobra audio kartica, jer se sa njom može napraviti opsežniji test kako preampova tako i snagaša. Jedino što sa njom ne ide je test četvrtkama.

U svakom slučaju, lepo je što se interesuješ za merenja.

Pozdrav
Danas pokupio hladnjake namenjene za BatoMM v1.0, verovatno ce biti dovoljni 165x80x35. "Debljina mesa" je 5mm.
Samo nisu eloksirani, pa me interesuje da li ce nesto smetati dako ih isprskam crnim mat sprejem?
Ja ih ne bi farbao. To nije isto što i eloksiranje. Time ćeš smanjiti sposobnost razneme toplote između njih i vazduha...
Ma znam to, a sta cu kad korodiraju...
Moracu makar plastik sprej prsnem malo.
Koji preporucujes?
Aluminijum ne koridira. To je metal koji formira površinski sloj oksida i on štiti metal od dalje oksidacije. Kao i druga dva metala iz te periode...
@buca
smetace ako ih oblepis plastikom, a ako ih ofarbas nece pomoci a ne znam da li ce smetati
ako ih ne diras, sami se dalje nece menjati od toga sto je sad.
Ako imas volje, tanka smigla i polir pasta kao zavrsni spoj, bice kao niklovani, a vosak iz paste ce ih zastiti od oksidacije u kucnim uslovoma.
Na oksidaciju sam mislio, i onda mu dodje ko neka tampon zona za razmenu toplote.
Ispoliracu ih kao sto djera predlaze.
Buco koje je to pojačalo? vidim čini mi se LM3886 ali vidim i trimer...?



...uh sad videh da je nešto SMD,ne odgovaraj Big Grin
Ovo: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=521 imas i TH verziju plocice.
Hvala buco,da sam bio pametan pa da sam naručio taj LME.... Ako neko bude ima par viška neka javi. Big Grin
Pre neki dan stiglo.

[attachment=10900]

Knjiga je izuzetno unapredjena u odnosu na prvo izdanje. Detaljnije prikazani proracuni za cevne stepene, trafoe i prigusnice. Dosta sema za razne preampe i ampove.

[attachment=10899]
[attachment=10901]