DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
aaa,pa za ovu čast neće mi biti teško da odem na drugi kraj grada da bi se izgustirala neka sedmica piva-ako ne i više! odlično ???? drug,prva liga!
@Ariton
Pa s obzirom da imam nešto Maidena na pločama dobro bi mi došao neki Technics sa kraja 80-it ili početka 90-ih... Big Grin

@HMAP
Ma nema problema! Big Grin
kontam da je Ariton mislio na jedan brum koji mu se javio... Smile
A to... Big Grin
Kontam da pod ovom temperaturom koju imam, nista ne kontam.
Technics sa kraja 80-it ili početka 90-ih... 

Znas ti sta valja Wink

Ariton prijatelju Cafetin Cold i brzo ozdravljenje zelim Wink
TDA, a možda jedan Linn sondek 12? Tongue
@Khadgar2007
Lepa je to retro spravica koja je par godina starija od mene. Ja ih obično obožavam, ali je sigurno toliko retka i skupa da se moram zadovoljiti nekom automatikom s kraja prošlog veka. Big Grin

@Ariton
Jbg. Normalno da imaš temperaturu kad se kupaš go i spavaš bez čarapa! Tongue
Šljiva leči sve!
Ako želiš možemo da svratimo ja, HMAP i nik da te lečimo. Wink
Znam da nik ima dobru kolekciju tog lekovitog napitka...
Da te dooobro služe prinove, pa možda ih poslušamo u KG 2017? Smile
Ja bi obično išao na nekog manualca, nemaš brige oko njega jedino malo više posla oko stavljanja ručice. A kada ću jednoga dana ići na samogradnju gramofona napraviti ću samo automatiku da mi digne ručicu kada dođe do kraja ploče.
Hvala Tesla.

Uf, pa bolje odma d'umrem, da ste rekli snajke neke da mi posaljete pa i da se zrtvujem, ovako....

Imam ja jedan Dual1236, bez sasije, visak...
Da te dobro sluze TDA!
Ako ti treba nacrt kućišta za tog Duala ja ti ga imam,napravio sam prije dosta godina za svoga 1236A. Kućište je napravljeno od blažujke te izglodano da gramofon taman stane unutra. Drugim riječima nije sastavljeno kao obična kutija od četiri stranice već je samo izglodano onoliko koliko je potrebno slodobnog prostora da mehanizam od gramofona sjedne na mjesto. Sve zajedno ima nekih 6-7kg.
I ja se kao malo ponovio posle jako puno vremena. 
Nije bilo skupo ali sam vise nego iznenadjen zvukom i mogucnostima.
Blagodarim Khadgar.
Meni nece trebati, slusam Pioneer-a pl-620 sa pc-3mc glavom ali mozda nagovorim Tda da predje na pravu stranu pa ce njemu trebati.
(04-01-2016, 12:00 AM)boraomega Wrote: [ -> ]I ja se kao malo ponovio posle jako puno vremena. 
Nije bilo skupo ali sam vise nego iznenadjen zvukom i mogucnostima.

da te dugo i dobro služe Boro,lijepo izgledaju!
Častitam Boro!
Odlično deluju ti zvučnici.
Belastbarkeit (RMS/max.): 140 / 240 Watt
Impedanz: 4 - 8 Ohm
Frequenzbereich: 24 - 35.000 Hz
Ubergangsfrequenz 350/3.500 Hz
Empfohlene Verstärkerleistung: 30 - 240 Watt
Wirkungsgrad: 91 dB

Ja sam zbog bas reflaksa koji se nalazi na zadnjoj strani odustao od Infinity Reference 81 MK2.
Da li si morao da se zazaš oko pozicioniranja zvučnika i koliko se to oseća?
I deluju i rade odlicno - cak dosta iznad mojih ocekivanja za tu klasu kutija.
Ima uticaja udaljenost od zida ali se to iz 5-6 kratkih pomeranja sasvim lako sredi. Istina, treba ti jos jedna osoba da ih pomalo premesta dok slusas. To nije apsolutno ugadjanje jer je referenca samo tvoj sluh i ono kako ti volis da zvuci.
Da te dobro služe, Boro! Smile
da ne bude da je kod mene zima još uvijek:zelene pločice pokupljene od TDA,stigao paket od kelco-a za APEX preamp u npejcic smd varijanti,par bijelih pločica koje je izradio saggit za Aritona a ovaj poklonio meni sa još kesicom uparenih finih tranzistora... Smile