DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Tlx telwfunkeni su brukica dobri za svoj cenovni rang Smile
(10-01-2023, 05:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 07:02 AM)Bocko Wrote: [ -> ]
(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...
slušao sam neke koncerte bluz muzike na kojima je učesnik bio i on,ali baš njegove studijske nisam imao prilike slušati - možda ponešto i jesam ali da nisam znao da je to on.
Tebi više nema spasa...

Santana nije bio baš neki izraziti "bluzer", više latinski roker, naročito u kombinaciji sa vrhunskim bubnjarima.
Pravi "bluzer" je bio Peter Green ("Fleetwod Mac"), od koga je preuzeo "Black magic woman".
Za mene je njegov najbolji album "Lotus" iz 1974. godine, snimljen uživo - tu su odlične varijante njegovih hitova.
Vidim da imaš i "The best of...", moguće je da su tu i snimci sa "Lotusa".

Inače, pre nekih 15 godina sam bio na njegovom koncertu u Cirihu, bio je u dobroj formi.
(10-01-2023, 06:30 PM)Braca Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 05:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 07:02 AM)Bocko Wrote: [ -> ]
(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...
slušao sam neke koncerte bluz muzike na kojima je učesnik bio i on,ali baš njegove studijske nisam imao prilike slušati - možda ponešto i jesam ali da nisam znao da je to on.
Tebi više nema spasa...



Gotov je, navukao se na iglu dibidus a sa nje nema skidanja...
(10-01-2023, 06:19 PM)Brijac Wrote: [ -> ]Tlx telwfunkeni su brukica dobri za svoj cenovni rang Smile

videćemo,probao sam ih kratko na magnetofonu,iznenadio sam se koliko basa mogu da pruže. visoki ne fale a bili su podešeni na nulu na onom gore preklopniku.
kratko jer je pukao kaiš što pogoni desni kolut pa sam pesmu i po vrtio prstom. set kaiševa sam poručio ,17e i besplatna dostava. sad bi voleo da nađem negde tih traka,ne bi išao na količinu već desetak nekih meni slušljivih albuma. o tom potom...
inače prodaju se od 33 do 180e po oglasima ovde u Nemačkoj,mislim da sam dobro prošao jer je cena bila tih 33e a očuvani su baš lepo,jedino što nemaju prednju masku koju verovatno svakako ne bi ni koristio.
(10-01-2023, 06:30 PM)Braca Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 05:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 07:02 AM)Bocko Wrote: [ -> ]
(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...
slušao sam neke koncerte bluz muzike na kojima je učesnik bio i on,ali baš njegove studijske nisam imao prilike slušati - možda ponešto i jesam ali da nisam znao da je to on.
Tebi više nema spasa...

Santana nije bio baš neki izraziti "bluzer", više latinski roker, naročito u kombinaciji sa vrhunskim bubnjarima.
Pravi "bluzer" je bio Peter Green ("Fleetwod Mac"), od koga je preuzeo "Black magic woman".
Za mene je njegov najbolji album "Lotus" iz 1974. godine, snimljen uživo - tu su odlične varijante njegovih hitova.
Vidim da imaš i "The best of...", moguće je da su tu i snimci sa "Lotusa".

Inače, pre nekih 15 godina sam bio na njegovom koncertu u Cirihu, bio je u dobroj formi.

njega sam nekako više doživljavao kao gitaristu na akustičnoj gitari (asocijacija na reč Španac 😀 ) ,a zapravo sam ga slušao na koncertima gde je bio gost BB Kingu,pa odatle kažem "sa bluz koncerata..." tek sam jednu njegovu ploču uspeo da čujem,bila je prva u nizu od pet koje sam slušao,pa još nisam došao do Best of kompilacije. inače svih pet do sad su bile ili lepo očuvane sa jako malo šuš-buš i nikako do podnošljivo talasaste. nadam se da će se niz nastaviti istim tokom i do petnaeste... 🧐
(10-01-2023, 06:34 PM)Аритон Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 06:30 PM)Braca Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 05:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(10-01-2023, 07:02 AM)Bocko Wrote: [ -> ]
(09-30-2023, 01:02 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]subota - "buvlji dan" 
...sad slušam Karlosa Santanu,zvuči odlično i kao ploča i kao muzika,nisam ga ranije slušao i sad mi uopšte nije jasno zašto 🧐
To ti je generacijski jaz, meni nije promakao Smile Valja mu malko posvetiti vremena...
slušao sam neke koncerte bluz muzike na kojima je učesnik bio i on,ali baš njegove studijske nisam imao prilike slušati - možda ponešto i jesam ali da nisam znao da je to on.
Tebi više nema spasa...



Gotov je, navukao se na iglu dibidus a sa nje nema skidanja...

"ti mala da šutiš..." 🧐🤭😀😂
(10-01-2023, 11:42 PM)Аритон Wrote: [ -> ]

"onomad" mi donese' gramofonom,ploču i Fisher RIAA,pokaza' kako sve to u ostatku mog sistema i u mojem prostoru može da zvuči - zarazi me - pa me sad ... ali neka,ne da mi nije žao,već mi i nekako drago 😀
@HMAP
"Video unavailable - This video is private" ?

Update: Aha, vidim da si sredio, tnx!
i opet subota,mada ovaj put samo dve stvari:

[attachment=41182][attachment=41183]

pravo mi interesantno kako su napisali "najveći hitovi CRNE muzike" ;nije li rasizam u prizvuku,ili je to samo meni tako ? 
inače mešavina dobre stare muzike,ploča lepo očuvana.
desno od ploče je nešto čemu sam se više obradovao nego ploči danas: te stare prolazne makaze! na poslu su mi makaze za lim neophodan alat, najčešće kupovane makaze su Stanley Fat žutih drški,sa oprugom i magnet 🧲 za sve koji ne umeju da makaze koriste pa uspeju da iste sje%u za jedan radni dan. ove prolazne (zbog mogućnosti da prolaze drškama ispod table lima koju seku) niko neće : rđave,teške,bez opruge, nenavikli na sečenje njima - upravo ono što mi je trebalo - i to za samo 5e 😀 da su bile takve "iz ogledala" uzeo bi i njih pa da imam i leve i desne. 
svakako ne znam kako se razlikuju leve od desnih tj koje su koje. u situaciji znam da li mi trebaju "ove ili one" ali ne znam da li su desne ili leve.
uz veliku pomoć @Pakonje, iz milošte zvanog quincy jones, stigle pločice za sledeci projekat.

hvala quincy!
https://forum.yu3ma.net/thread-2881.html
izvini Bocko, ali morao sam 🤭😀😀
morao sam i svoje da prebacim - https://forum.yu3ma.net/thread-2884.html
Moje verne 'Grado' slušalice nisu izdržale pad sa 1,5m na pod od pločica - odlepio se magnet jednog drajvera pa sam potražio zamenu ali u nekoj nižoj cenovnoj klasi. Pročitao OK utiske oko jeftinih 'Sony MDR-ZX110' naglavnih slušalica. Usput pročitao i fine opise zvuka sluški za u uvo, 'Venture Electronics Monk Plus'. Sve ukupno potrošio cca. 26 sa sve dostavom na adresu. 'Sony' kod nas našao za cca  €15,5 plus dostava a 'VE Monk' na AliExp za čitavih  €1.09 + poštarina do ukupno €5.38 Smile

Sony su malo zahtevnije sa 24 Ohm impedansom - doobro ugreju mali USB DAC (izlaz u A klasi, 450 mW snage) a Monk sa 64 Ohm su lagane za pogon na bilo čemu. Zadovoljan nabavkom. 

[attachment=41608]
Jedne takve crne Sony sam poklonio jednom srednjoškolcu za rođendan, kupio tu kod nas. Obzirom na cenu, sasvim su dobre, a  i lepe su.
[attachment=41641][attachment=41642]
Posle tri nestala u akciji i više od dva meseca čekanja, jedan se probio preko 7 gora i 7 mora , kroz štrajk poštara. Futrola je u pitanju ali odlično paše za 179ku.
Eve, Deda Mraz. 
[attachment=41687]
[attachment=41688]
znači rešio si! to je nešto kao ona moja Ortofon ploča rekao bi.