DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(11-29-2017, 04:54 PM)IvanL Wrote: [ -> ]Da li radi i po narudžbi, ili se poznajete pa je to interno među vama? Nema nikakav sajt.

Zoki je moj dugogodisni prijatelj i kolega ali nevezano za to sve, proizvodi transformatore vrlo ozbiljno i pedantno, ja sam bio slobodan da mu samo ovako na brzinu nazvrljam skicu i covek uradio tacno to sto sam trazio bez daljeg objasnjavanja recimo oko tipa izvoda, sa/bez/kombinovano klema, sa/bez drzaca, screen zastita itd ... 

[attachment=25399]
(11-29-2017, 08:40 PM)YuMERA Wrote: [ -> ]Ja imam takav isti instrument iz istog izvora. Jedino sto mi nije u funkciji jer je pukla osovinica od tog velikog selektora...

Imam na polici jedan M-3650B, djeluje isti mehanicki, vjerovatno je selektor identican, pa ako hoces da ti nekako dobacim, da ga osposobis...?
Ne znam sta fali ovome, stoji mi godinama, a zao mi ga baciti, iz istih sentimentalnih, razloga, pa cu rado "donirati organ" da bar jedan "zivi" dalje... Smile
(11-30-2017, 09:18 AM)ognjan Wrote: [ -> ]Imam na polici jedan M-3650B, djeluje isti mehanicki, vjerovatno je selektor identican, pa ako hoces da ti nekako dobacim, da ga osposobis...?
Ne znam sta fali ovome, stoji mi godinama, a zao mi ga baciti, iz istih sentimentalnih, razloga, pa cu rado "donirati organ" da bar jedan "zivi" dalje... Smile
Sad videh da je moj M-3630 METEX ali mislim da je ista mehanika. I meni stoji godinama ne koristen zao mi ga bilo baciti. Ako ti nije zao tvog instrumenta da ga rastavljas onda nebi bilo lose da osposobimo jedan.

Evo na ovom dole linku su slike kako sam pokusavao da osposobim ali bez puno uspeha...

https://photos.app.goo.gl/bauvHGsupn2dMD5Q2
Stigao Telit IoT Kit danas + Arduino Due.

Za sad sam isprobao samo par AT komandi da vidim jel "ziv" i odaziva se. 

Nisam hteo da ih spajam jos uvek, jer DS koji je dostupan na sajtu ne odgovara bas vizuelno ovom modulu (npr. sim card s donje strane kod mene, a kod njih u DS-u gore, labele oko jumpera se ne slazu etc.) tako da cekam jos uvek od njihovog supporta potvrdu o zadnjoj verziji dokumentacije. 

[Image: 18_B35_D12-482_B-42_B0-9170-66_FA33486_EAC.jpg]

[Image: 5_EDFA99_D-_C8_A3-49_B9-_B0_A0-_E3_DC509_C0_DCB.jpg]

[Image: AFFA8527-6_CFA-411_C-_B0_FC-78_E2453913_FC.jpg]
Upravo stiglo....

[attachment=25441]

btw Da li neko zna gde bi mogla da se nadje sema ovog ispravljaca ?
PHILIPS PE 1539
(11-30-2017, 11:34 AM)YuMERA Wrote: [ -> ]
(11-30-2017, 09:18 AM)ognjan Wrote: [ -> ]Imam na polici jedan M-3650B, djeluje isti mehanicki, vjerovatno je selektor identican, pa ako hoces da ti nekako dobacim, da ga osposobis...?
Ne znam sta fali ovome, stoji mi godinama, a zao mi ga baciti, iz istih sentimentalnih, razloga, pa cu rado "donirati organ" da bar jedan "zivi" dalje... Smile
Sad videh da je moj M-3630 METEX ali mislim da je ista mehanika. I meni stoji godinama ne koristen zao mi ga bilo baciti. Ako ti nije zao tvog instrumenta da ga rastavljas onda nebi bilo lose da osposobimo jedan.

Evo na ovom dole linku su slike kako sam pokusavao da osposobim ali bez puno uspeha...

https://photos.app.goo.gl/bauvHGsupn2dMD5Q2

Evo rastavio sam ovaj instrument.... valjda je to ista mehanika...

[Image: M3650B_1.jpg]
[Image: M3650B_2.jpg]
[Image: M3650B_3.jpg]
[Image: M3650B_4.jpg]

Imas li nekog u BiH do koga bih mogao poslati bez problema jos danas (ja sam u Banjaluci) ? Ili da ganjamo nekakvu semu za slanje u Srbiju... ? Posalji mi adresu.
(12-05-2017, 05:27 AM)Bob03 Wrote: [ -> ]PHILIPS PE 1539

Hvala Smile
(12-05-2017, 11:07 AM)ognjan Wrote: [ -> ]Imas li nekog u BiH do koga bih mogao poslati bez problema jos danas (ja sam u Banjaluci) ? Ili da ganjamo nekakvu semu za slanje u Srbiju... ? Posalji mi adresu.

Obicnom postom iz SA, pok. Bori vise puta slao neke sitnice, tezina do 100g 4KM.-

pOz
(12-05-2017, 11:07 AM)ognjan Wrote: [ -> ]
(11-30-2017, 11:34 AM)YuMERA Wrote: [ -> ]
(11-30-2017, 09:18 AM)ognjan Wrote: [ -> ]Imam na polici jedan M-3650B, djeluje isti mehanicki, vjerovatno je selektor identican, pa ako hoces da ti nekako dobacim, da ga osposobis...?
Ne znam sta fali ovome, stoji mi godinama, a zao mi ga baciti, iz istih sentimentalnih, razloga, pa cu rado "donirati organ" da bar jedan "zivi" dalje... Smile
Sad videh da je moj M-3630 METEX ali mislim da je ista mehanika. I meni stoji godinama ne koristen zao mi ga bilo baciti. Ako ti nije zao tvog instrumenta da ga rastavljas onda nebi bilo lose da osposobimo jedan.

Evo na ovom dole linku su slike kako sam pokusavao da osposobim ali bez puno uspeha...

https://photos.app.goo.gl/bauvHGsupn2dMD5Q2

Evo rastavio sam ovaj instrument.... valjda je to ista mehanika...

Imas li nekog u BiH do koga bih mogao poslati bez problema jos danas (ja sam u Banjaluci) ? Ili da ganjamo nekakvu semu za slanje u Srbiju... ? Posalji mi adresu.
Jeste to je ista mehanika. Samo nisam znao da si iz Banjaluke. Ma ne cemo se zlopatiti oko toga zbog slanja. Hvala tebi na resenosti da posaljes ali neka stoji pa ako mi ispadne neka prilika da neko ide odavde od mene za Banjaluku pa da organiziramo isporuku. Instrument godinama stoji ovako neka se jos malo krcka.
Ako bude priliki za jednostavniju isporuku javljam ti. Hvala jos jednom na trudu da pomognes....
Baci mi adresu na pp. Bice za NG, ako ne prije, ljudi koji dolaze iz Srbije pa cu poslati vec po nekome... Znaci negdje u januaru dobijes posiljku najvjerovatnije.
Dosao na red za igranje i WiFi i ovaj maleni Linino sa AR9331 i OpenWRT na njemu Smile
 
[Image: s_Rc_QEsp_BR9_Ox_XQR3envrg_Q.png]

[Image: xoa2hin_HRA2u_KCp276n7a_A.png]

Samo da prodje guzva na poslu and let's the game begin!
Eve da se pohvalim, baš juče. 2007. 3.8l V6 u ergeli malo više od 240 konjova.
Neka je sa srećom! Smile
I da uzde dobro držiš.
Hvala Makso.
Kupio sam na buvljaku ovaj alat za čitavih 500 dinara - potpuno nov !
Kada sam kupovao znao sam čemu služi ,ali nisam znao koliko zaista košta nova alatka ...

https://www.conrad.com/ce/en/product/544....ASTPCEN23
Vlado, u zdravlju da potrosis bar 20 cisterni benzina. Zavidim ti.
Vlado,

Nek te lepo služi!
Hvala drugari!
Sa srećom, Vlado, to znači, da tamo ne "deru" na veću kubikažu i konjažu? Smile