DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-30-2014, 01:52 PM)mikikg Wrote: [ -> ]
(10-30-2014, 08:46 AM)djera Wrote: [ -> ]Hvala Mikikg, koji od ova dva da narucim

Generalno neki DDS baziran signal generator, sto brzi to je bolje.
Sa ili bez kutije ...
Onaj modul zadnji sto sam ti pokazao, kosta kao Vicor ali je drasticno bolja sprava, posebno u kombinaciji sa osciloskopom.

Unutra ima AD9854 dupli D/A konverter koji radi na 100+MHz, ima podesivu amplitudu, podesiv offset, sweep funkciju, generator za I/Q kanale, podesavanje faze itd.
Mozes da radis AM/FM/PM/SSB modulaciju nosioca digitalno u RF signalu, ako zelis Big Grin

Samo ostaje pitanje sta se sa SW tu desava. Postoji USB prikljucak, onda treba da ima i neki program makar za Windows, nisam nista video oko toga da spominju, treba to prvo iscackati malo pre kupovine.

Prva (skutijana) sprava sa linka je komplet koji ukljucis i radi. Isto ima DDS unutra, AD9833, Waveform generator 12MHz , sasvim dovoljno za razne potrebe.

onda da uzmem ovaj drugi, sao da ga nekako skućim, ako je to bolja solucija Smile
Ok samo obrati paznju da je AD9854 sinusni generator, ne kao AD9833 koji je funkciski i moze da daje razne talasne oblike.
koliko je kriticna kutija za ovaj uredjaj? Mislim radi smetnji i sl.?
Pa nije preterano bitna.
Spakovana je ta PCB vrlo fino i zavrsice plasticna kutija posao mada bi naravno bolje bilo metalna.
Npr, ja nesto u poslednje vreme za te neke sitne spravice uzmem ipak plasticnu kutiju ali unutra oblozim sa metalnom mrezicom za sita i prakticno je pretvorim u metalnu, to radi odlicno Smile
(10-30-2014, 08:51 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ok samo obrati paznju da je AD9854 sinusni generator, ne kao AD9833 koji je funkciski i moze da daje razne talasne oblike.

Cekaj, znaci da uzmem ovaj sa AD9854 tj sinusni generator? Taman cu ga od ovog prodavca naručiti. Samo cu da ga ispitam za softver. Inace u garazi kristim HP530 lap top sa WinXP za VRT i slične programe, tako da ce tama sluziti za kontrolu ovog malisana. Imam i dobar adapter 5V 2A, samo cu da mu dodatno stabilizujem napon i da stavim par mF kondova, bar za 5V nisu skupi kondovi Smile
"...za 400 dindži kod ćaleta od >Soraje..." Smile

[attachment=10753]

cijena konkretna,prodavac u šali...

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=152&pid=30850#pid30850
Danas.
LME49810TB/NOPB 3 of 3 part(s) Shipped 30 Oct 2014

OPA827AID 2 of 2 part(s) Shipped 30 Oct 2014

LME49720 - 3 of 3 part(s) Shipped 30 Oct 2014

DRV134PA 3 of 3 part(s) Shipped 30 Oct 2014

LM1875T/NOPB 3 of 3 part(s) Shipped 30 Oct 2014
Meni su također danas stigla dva paketa sa OPima te stabilizatorima napona i shuntovima . Tako da sam se provukao možda u zadnji čas... Bilo kako bilo budući da sam pobrao neka dobra operaciona pojačala trebala bi se možda napraviti neka makina od phono pretpojačala nešto boljega od Rod Elliotta,ali o tom potom.
iskreno, dobar ako ne i veći dio svega što sam dobio od TI poklonio sam ili ugradio u Mitar-amp i Miloš-amp. od svega mi je ostao par onih LM47XX kako već (duplih 3886) i par LM za antistres pojačalo. iste LME sam dobio od aca vplana i par njih ide u Niš a dva ostaju meni ta BJT verziju. imaju odlične dijelove i samo se nadam da će ih biti kod nas u prodaji - a tako će i oni postići cilj: dovoljno su nas "inficirali" i dobro otvorili tržište.
Danas sam iz Pošte podigao dva paketa koja su mi stigla ovih dana.

Od Vlade021 dobih ovo:
[attachment=10798][attachment=10799][attachment=10800]
Savršeno urađenu pločicu za TPA3130D2, negative i dva komada TPA3130D2.
Izgleda da ću ipak napraviti D klasu... Big Grin

Od BelogNinje sam dobio ALPS potenciometar sa motorom i prelepo aluninijumsko dugme za njega! Big Grin
[attachment=10801][attachment=10802]
Sad mogu da završim ePraktikum UNIVolControlV5.0!

Momci, hvala na poklonima! Vaš sam dužnik. Vaistinu
Samo pazi da, nedaj Boze, ne ogrebes dugme jer je bas osetljivo.

I nisi duznik vec drugar a drugari se pomazu.
A pomoc je i kad treba pivo da se popije Big Grin
Vlada021 da otvori proizvodnju plocica, da ko ljudi porucujemo od njega, a kad mu se nakupi par porudzbina uradi odjednom i ustedi vreme
a da se na obostrano zadovoljstvo u zdravlju obogati!
Big Grin
stvarno savrseno
Pripreme pred zimsku sezonu, Deda Mraz poranio:
(11-07-2014, 10:02 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Pripreme pred zimsku sezonu, Deda Mraz poranio:


Auuuu...ti se opasno spremas....vidim bit ce zanimljivo ove zime...Smile

Da pitam kako je po pitanju Lambde...jeli ko počeo da sastavlja?
Ja sam malo stao sa SIGE posto me financijski najvise sad cekaju hladnjaci i toroidi...pa se pripremam financijski..Smile
Drugari,uvek vam mogu uraditi filmove, kopiranje i razvijanje pločica,to je svakodnevnica u grafičkoj struci pa vi posle ecujte,ja koristim fero-hlorid,ide polako ali mogu da kontrolišem. Big Grin
odlicno, jetkanje i busenje cemo lako sami, jos da ti nabavimo vitro u svim dimenzijama da ne moras da se bakces sa secenjem Big Grin
i onda navali narode na SMD Tongue
Nemoj vitro jaaaako loše se kopira,nije dovoljno ravan,pertinax je zakon,ni jednu nisam bacio. Vitroplast mi podkopira,bez obzira koliko je jak vakum između stakla i podloge -film ne legne kako treba...,a razvijam u kadi od 70 litara grafičkim razvijačem minut ipo i ispadne dobro (može i razblažen cevol).
Dobio sam popust od 75% na Avast Pro kao verni korisnik... Smile
[attachment=10849]
Ali nemam 9,99USD... Sad
Dan je lepo počeo - pre pola sata donese poštar ovu "malinu".

Ovaj forum me je prvo "zarazio" SMD-om, a sada, evo, i digitalijama. Vaistinu

Doduše, ovo drugo je samo povratak na nešto što sam već radio početkom 80-tih. Tada mi je "mikrporocesor" bio PDP11/34 u 19-colnom ormanu visine oko 2m, na kome sam isprogramirao adaptivni kontroler za centralno grejanje fakultetske zgrade. Kontroler je bio napisan u Fortranu, a komunikacija sa periferijama u asembleru.
Na svaku od ploča u PDP11/34 moglo bi da se smesti bar 100 ovih "malaca"!

Inače, zbog PDP11/34 Englezi su u ratu na Folklandskim ostrvima izgubili jednu fregatu. Argentinski avion je bio u naletu i nišanski radar na brodu sa PA raketama ga je već bio uhvatio. Medjutim, neposredno pred ispaljivanje rakete "srušio" se operativni sistem na računaru za navodjenje (PDP11/34), za čiji je reboot morao da se postavi 16-bitni kod pomoću 16 prekidača na njegovoj prednjoj ploči. Naravno, za to vreme avion je pogodio fregatu i otišao kući.

Prvi projekat za "malinu" je testiranje DAC-a iz teme

http://www.forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=585

Medjutim, već mi padaju na pamet i neke druge stvari...

@npejcic: Nenade, hvala za podsticaj!

Pozdrav

[attachment=10851]

(11-10-2014, 10:48 AM)TDA Wrote: [ -> ]Dobio sam popust od 75% na Avast Pro kao verni korisnik... Smile

Ali nemam 9,99USD... Sad

Imaš besplatno Microsoft Security Essentials. Doduše, sve što radiš biće ti dvostruko provereno - od strane MS i NSA.Dodgy

Pozdrav
Čestitam na prinovi! Smile
Siguran sam da ćeš znati da ga upotrebiš...

Ma i Avast free je sasvim odličan... Big Grin