DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Isto ti dođe registrovao suzuki alto iz '91 ili ovo čudo, stim što alto ide 2 puta tehnički godišnje,jer je stariji od 2001....,za alto je malo veće i osiguranje, a i delovi su tu negde, za bilo koji auto ovde kad ga popravljaju-ruke naplaćuju istu cenu....
Da se ne lažemo, za Pajera ovde tehnički 25 eura ($40 godišnje), registracija 75 eura ($120 cela godina)....
neka je sa srećom Vlado!
(12-11-2017, 11:45 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Isto ti dođe registrovao suzuki alto iz '91 ili ovo čudo, stim što alto ide 2 puta tehnički godišnje,jer je stariji od 2001....,za alto je malo veće i osiguranje, a i delovi su tu negde, za bilo koji auto ovde kad ga popravljaju-ruke naplaćuju istu cenu....
Da se ne lažemo, za Pajera ovde tehnički 25 eura ($40 godišnje), registracija 75 eura ($120 cela godina)....

Meni za Clio treba 15-16k din za registraciju, i sada mora dva puta na tehnicki Big Grin

Eeeee drzavo ima li te.......
(12-11-2017, 12:49 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]
(12-11-2017, 11:45 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Isto ti dođe registrovao suzuki alto iz '91 ili ovo čudo, stim što alto ide 2 puta tehnički godišnje,jer je stariji od 2001....,za alto je malo veće i osiguranje, a i delovi su tu negde, za bilo koji auto ovde kad ga popravljaju-ruke naplaćuju istu cenu....
Da se ne lažemo, za Pajera ovde tehnički 25 eura ($40 godišnje), registracija 75 eura ($120 cela godina)....

Meni za Clio treba 15-16k din za registraciju, i sada mora dva puta na tehnicki Big Grin

Eeeee drzavo ima li te.......
Ja sam toliko placao za guljavi Yugo Smile
Vlado,osiguranje ide posebno ili je negdje u cijeni navedenog?
Osiguraš ga jednom preko banke na punu sumu i to je to, oni automatski obnavljaju ugovor kao telenor i onda te oni rebnu koliko im treba, ali osiguranje pokriva bukvalno sve, ako ti šoferka rikne, ili ti motor preskoči na zupčastom ili ti rikne negde usput kad ideš na odmor pa ti plate i hotel. U ceni je 2 godine garancija na polovan auto..... Ti možeš da kažeš koja je cena auta kad osiguravaš, ja sam moj osigurao na $26000...
....ali najbolja priča kad kupuješ nov šta radiš sa starim autom...., daš ga auto placu i oni skinu sa cene novog, ali ti daju realnu cenu za tvoj auto....?
(12-10-2017, 12:49 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Eve da se pohvalim, baš juče. 2007. 3.8l V6 u ergeli malo više od 240 konjova.

Neka te dobro i dugo služi.

Jel ovo novi poziv za dolazak u NZ?  Tongue
Kao i uvek, ko god može, ovde bi HMAP otpadao od posla, ne bi znao jel došao ili otišao. Sve je gips....
Stiglo prije par dana. Već sigurno godinu dana i više škicam tu i tamo što se nudi od amerikanera malih dimenzija. Na Hr kupi-prodajem stranicama nisam ništa našao jer ono što je njima malo meni je da ne znam kuda ću sa time. Ebay i kineze nisam niti mislio kupovati jer sa poštarinom me dođe na isto.
Ovaj tjedan mi je iskočio oglas na facebook grupi da lik prodaje 120mm amerikaner, iste minute sam ga rezervirao.  Big Grin Ako dodamo da je sa prirubnicom i u jako dobrom stanju cijena od nekih 60€ je bagatela. Sada već mogu reći da imam zeca pa ćemo razmišljati kako da napravimo "ražanj".  Tongue

P.S. 
Već sam napravio nekakav "ražanj" prije godinu i po ali je naravno premali i pogrešan kocept za ovakvog ljepotana od amerikanera. 

[attachment=25528] [attachment=25529] [attachment=25530]
Stigla duvaljka danas, ima samo uzasnu manu sto je crevo mnogo kratko al sta je tu je.
Danas stiglo, sad san isproba, uvik san tija imat FC, ali uvik je prišnije bilo nešto dr. Ovaj je uletija nenadano za 45e, djeluje OK. Nije neki sa puno opcija i vjerovatno neka baš uber preciznost, al za moje potribe će bit OK.

[Image: LG1.jpg]

[Image: LG2.jpg]
Drugar iz Ameriku dobiJo iz firme 2 kompleta pa meni prosledio jedan komplet sa sve kablovima i napajanjem da se igram... lep novogodisnji poklon... Fala mu! Smile Jos samo da ga upotrebim za nesto pametno... Smile   Mozda da robotizujem akvarijum... Smile 

 [attachment=25556] [attachment=25554] [attachment=25555]
(12-22-2017, 08:55 AM)pakonja Wrote: [ -> ]Drugar iz Ameriku dobiJo iz firme 2 kompleta pa meni prosledio jedan komplet sa sve kablovima i napajanjem da se igram... lep novogodisnji poklon... Fala mu! Smile Jos samo da ga upotrebim za nesto pametno... Smile   Mozda da robotizujem akvarijum... Smile 

  

Nek te lepo sluzi. Odlicna stvar za ucenje jezika za programiranje PLC-a. Imam negde knjige o standardu IEC61131-3. Ako te interesuje, javi se da ti posaljem.
Interesuje me, posalji mi pa kada to dodje na red zanimacu se time... sada lupam glavu oko CNC rutera i najvise o tome citam... a i dva para zvucnika sam poceo da pravim a nijedan par nisam zavrsio tako da ne znam gde bijem... Smile
sve zajedno 30e...
Ide demo text, jedan kompletan red ne radi, i pošto je Metuzalem i retki od preživelih, biće verovatno problem učitati mu drugi tekst?
A i šema, ni za lek... Sad
(12-25-2017, 07:42 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Ide demo text, jedan kompletan red ne radi, i pošto je Metuzalem i retki od preživelih, biće verovatno problem učitati mu drugi tekst?
A i šema, ni za lek... Sad

Imam ja dva nova takva i bas planiram sad preko praznika da prepravim to na jedan arduino i planiram da napravim programcici pomocu kojeg ce se moci ubacivati proizvoljan text...A mozda ubacim i neki ESP pa preko WiFi i mobilne aplikacije da se upravlja ispisom texta na tom displeju...
(12-25-2017, 04:46 PM)YuMERA Wrote: [ -> ]
(12-25-2017, 07:42 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Ide demo text, jedan kompletan red ne radi, i pošto je Metuzalem i retki od preživelih, biće verovatno problem učitati mu drugi tekst?
A i šema, ni za lek... Sad

Imam ja dva nova takva i bas planiram sad preko praznika da prepravim to na jedan arduino i planiram da napravim programcici pomocu kojeg ce se moci ubacivati proizvoljan text...A mozda ubacim i neki ESP pa preko WiFi i mobilne aplikacije da se upravlja ispisom texta na tom displeju...

Ja sam negde imao originalni program za ubacivanje teksta. Nisam siguran ali mislim da je radio pod DOS-om.
Komunikacija je isla preko com .
Mozda mi jos uvek stoju u nekom starom kompu (ja nista ne bacam). Ako bas zapne, da potrazim?
Bravo, kad to kreneš, valjala bi nova tema Smile