DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(02-01-2021, 09:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]budeš li zadovoljan,i ja bi sebi jedan nabavio. ne težim nekim savršenstvima,a treba mi nešto što će raditi preko USB sa mog 💻 računara,da ima makar tehnički bolji zvuk od njega i da je u tom okviru cene.
dugo sam se kanio ka odredbi nekog DAC ali kako se za kojeg odedim tako ga nekolicina pokadi da više i ne pomislim na isti.

Ja sam i više nego zadovoljan, a razlika u odnosu na integrisani DAC je primetna. Nisam probao preko zvučnika, već preko slušalica (ATH-M50X), ali zbog toga sam i pazario DAC. Ono što meni dodatno odgovara je daljinski, tj. ugrađen preamp, tako da vrlo jednostavno može da se utiša ili pojača, a kad već postoji kontrola zvuka nakon DAC, onda može da se postavi na 0 dB i nema problema... Treba imati u vidu da su ovo prilično neutralne studijske slušalice, i DAC uopšte ne kvari taj karakter. Toliko od mene, ne znam šta bih ti rekao, moji slušni organi nisu dovoljno istačani da bi mogli da daju neki detaljnjiji opis... Da, i napomena da nisam koristio nikakve linearne ispravljače, brendirane USB kablove itd. Napaja se direkt sa APC produžnog kabla (ima integrisan 2A izlaz), USB kabl je originalan od uređaja, jedino čime mogu da se pohvalim je da je pojačalo za slušalice u A klasi. Big Grin Ali moguće da će i tu biti nekog poboljšanja...

Ako si u BG/Srbiji, možemo da se dogovorimo oko testa...
(02-01-2021, 09:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]budeš li zadovoljan,i ja bi sebi jedan nabavio. ne težim nekim savršenstvima,a treba mi nešto što će raditi preko USB sa mog 💻 računara,da ima makar tehnički bolji zvuk od njega i da je u tom okviru cene.
dugo sam se kanio ka odredbi nekog DAC ali kako se za kojeg odedim tako ga nekolicina pokadi da više i ne pomislim na isti.

Nemoj dopustiti da ti bilo ko kaže šta ti treba i šta da ti se sviđa. Kupi, poslušaj. Šta je najgore što može da se desi, da ga prodaš ako ti se ne svidi ?
Modifikacija uredjaja koji se napajaju sa racunarskog usb-a je osakacena za modifikaciu zbog strujnog ogranicenja samog usb izlaza racunara. Cak i brendirani dac-ovi koji se napajaju iz jednostranog spoljnjeg napajanja su ograniceni za modifikaciju zbog smps chipa unutra koji pravi potreban napajanja za rad svih sklopova. Opekao sam se licno sto sam se prihvatio ugradnje bursona na takav uredjaj koj vuku znatno struju u odnosu na projektovane u uredjaju.

Probao sam jedan od ta dva, mislim d10s, na mini laptopu i nije bilo doboljno struje da ga pokrene valjano
Stigle pločice i delići:
[attachment=35161]
(02-03-2021, 10:17 AM)Zvu Wrote: [ -> ]
(02-01-2021, 09:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]budeš li zadovoljan,i ja bi sebi jedan nabavio. ne težim nekim savršenstvima,a treba mi nešto što će raditi preko USB sa mog 💻 računara,da ima makar tehnički bolji zvuk od njega i da je u tom okviru cene.
dugo sam se kanio ka odredbi nekog DAC ali kako se za kojeg odedim tako ga nekolicina pokadi da više i ne pomislim na isti.

Nemoj dopustiti da ti bilo ko kaže šta ti treba i šta da ti se sviđa. Kupi, poslušaj. Šta je najgore što može da se desi, da ga prodaš ako ti se ne svidi ?

slažem se Zvu,ali svakako treba imati neku prvu referencu a da to nije integrisana zvučna kartica. ako tu stvarno čujem poboljšanje,nije mi problem poslušati i druge pa onda steći svoje mišljenje i iskustvo.
(02-03-2021, 11:46 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Stigle pločice i delići:

e,još da se popuni i proba... 😀
Ma jok, će ih uramim pa na zid Smile
Super su, svaka čast projektantu!
(02-03-2021, 11:31 AM)Jevrem Wrote: [ -> ]Modifikacija uredjaja koji se napajaju sa racunarskog usb-a je osakacena za modifikaciu zbog strujnog ogranicenja samog usb izlaza racunara. Cak i brendirani dac-ovi koji se napajaju iz jednostranog spoljnjeg napajanja su ograniceni za modifikaciju zbog smps chipa unutra koji pravi potreban napajanja za rad svih sklopova. Opekao sam se licno sto sam se prihvatio ugradnje bursona na takav uredjaj koj vuku znatno struju u odnosu na projektovane u uredjaju.

Probao sam jedan od ta dva, mislim d10s, na mini laptopu i nije bilo doboljno struje da ga pokrene valjano

E30 ima priključak za eksterno napajanje, pa može po volji. Smile E sad, jednostrano jeste, ali da ne preterujemo...
Danas mi stigla jedna mala puhalica. Dugo sam razmišljao treba li mi ili ne ali budući da je cijena smiješna 43$(dostava iz EU skladišta) rekoh da kupim reda radi. Zapravo nije baš reda radi, prijatelj me zamolio da mu zamjenim ekran na mobitelu a kako nemam ništa sa vrućim zrakom da odljepim poklopac od baterije i ekran rekoh si taman prilika da uzmem ovako nešto.
Znam za tvorničku grešku ovakvih kineskih varijanti, a to je da im je metalni dio ručke vezan za nulu/fazu ali u ovome slučaju ožičenje je dobro i metalni dio je vezan za uzemljenje. Ima naravno standby i čini mi se sasvim ok igračka za onoliko para koliko sam potrošio.

[attachment=35167]

[attachment=35168]
@Khadgar2007

Ja imam istu i zadovoljan sam, odradi mi posao, samo sam je platio nešto skuplje, oko 60€.
Mislio sam da necu, ali na kraju sam ipak "morao" da kupim ovo Big Grin Vrlo simpaticna, mala lemilica od 30W sa grejacem integrisanim u vrhu. Napaja se sa USB-C preko adaptera kad je uticnica pri ruci, ili prenosne baterije za terenske uslove rada.
Temperatura je podesiva, do 300 stepeni zagreje se za manje od 10 sekundi, i jako dobro drzi temperaturu, posto je grejac na vrhu. To je ujedno i mana, sto je taj izmenjivi deo sa vrhom i grejacem cetvrtina cene lemilice, ali jbg, nije ni predvidjena za svakodnevnu zloupotrebu


[attachment=35353]
stavili pravu stvar na pravo mesto! 🤣😀😀
(03-03-2021, 06:53 PM)enaB Wrote: [ -> ]Mislio sam da necu, ali na kraju sam ipak "morao" da kupim ovo Big Grin Vrlo simpaticna, mala lemilica od 30W sa grejacem integrisanim u vrhu. Napaja se sa USB-C preko adaptera kad je uticnica pri ruci, ili prenosne baterije za terenske uslove rada.
Temperatura je podesiva, do 300 stepeni zagreje se za manje od 10 sekundi, i jako dobro drzi temperaturu, posto je grejac na vrhu. To je ujedno i mana, sto je taj izmenjivi deo sa vrhom i grejacem cetvrtina cene lemilice, ali jbg, nije ni predvidjena za svakodnevnu zloupotrebu


odakle, posto?
Sa Kupujemprodajem za 12000. Na Amazonu je 93 evra neracunajuci ostale troskove, pa je ovo skroz OK cena
(03-04-2021, 05:37 AM)enaB Wrote: [ -> ]Sa Kupujemprodajem za 12000. Na Amazonu je 93 evra neracunajuci ostale troskove, pa je ovo skroz OK cena

Na Aliju 88+25 transport. Cekanje 3-4nedelje i potencijalna carina
Bolje sa  Kp
Cool
Danas stiglo iz Ukrajine: trimeri od 5 do 75pF za podešavanje faze u Jung/Wurcer-ovom separatoru izobličenja.
Sovjetska vojna proizvodnja, proizvedeni, odn. posrebreni pre bar 30 godina, prevlaka tu i tamo blago patinirana.
Naručio i platio dva komada (oko 4US$ po komadu), a prodavac mi na poklon spakovao još jedan - potražnja verovatno nije velika.
Stariji radioamateri će ih sigurno prepoznati Smile.

Pozdrav
[attachment=35366]
Isprobaj pa ako valjaju da se i mi ostali možda ogrebemo za njih, budući da su sića. Smile
(03-05-2021, 12:11 PM)Braca Wrote: [ -> ]Danas stiglo iz Ukrajine: trimeri od 5 do 75pF za podešavanje faze u Jung/Wurcer-ovom separatoru izobličenja.
Sovjetska vojna proizvodnja, proizvedeni, odn. posrebreni pre bar 30 godina, prevlaka tu i tamo blago patinirana.
Naručio i platio dva komada (oko 4US$ po komadu), a prodavac mi na poklon spakovao još jedan - potražnja verovatno nije velika.
Stariji radioamateri će ih sigurno prepoznati Smile.

Pozdrav

Imam slicne-Hammarlund proizvodnje, a i one "paprene" cijene-frezovanih ploca.-Proizvodnja garantovano prije 1970,
od tada kod mene.-
pOz
Ima i ovde slicnih...

https: // www . radista.info/oglasi/index.php?page=item&id=37554
Ovo dole mi je stiglo pre nedelju dana, ali sam tek sada stigao da ispitam:
https://www.aliexpress.com/item/32880966...1cd8rSrj40
Cena je bila sumnjivo niska, ali za kineske uslove ne i nerealna - kod TI, jedinična cena za OPA1632 je 1,27US$ @ 1000 komada.

Pločica je dobrog kvaliteta (FR4), GP na obe strane, sve je zalemljeno mašinski.
Na prvi pogled, oznaka op-ampa potpuno odgovara originalu, čak i pod jakom lupom.
Ne kontrolišući ništa, uključio sam modul, pustio unipolarni signal od 1kHz, ali je izlaz bio totalno sumnjiv: THD je bio -20dBc @ 1V Confused .
Merenje mirne struje je pokazalo da sam dobio falsifikat - nema op-ampa sa nultom mirnom strujom u obe grane napajanja (po DS-u, treba da se dobije najmanje 13mA po grani).

Interesantno je da im se isplati da falsifikuju čak i tako jeftine čipove.