DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ma, raznorazni otpadi u okolini, kad nemaš para a imaš vremena... Smile
(03-19-2015, 01:10 AM)tesla017 Wrote: [ -> ]Dass is VOLTCRAFT Wink Video na slikama u pozadini transformatora Wink Bocko gde se nalazi reciklazni centar? Smile Buca ti bese iz Nish-a zar ne jer ima tamo jos uvek buvljak i mnogo korisnih stvarcica za DZ? Smile

Nema vise, sve sam ja pokupovao Smile
(03-19-2015, 01:04 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Pre neki dan pristiglo od Goše sa "tuninga", hvala Gosho! Smile 

Sad je red i da se malko upoznajemo, a upute za njega nađoh na nekom, meni nepoznatom (Nemačkom) jeziku!  Dodgy

Ovde imas semu: 
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/2...-2020.html
Nemoj da te buni sto pise Sampo ss-2020. Isto je to.
Sve je to i ranije uredno spremljeno... Smile
Mislio sam više u smislu korištenja i kalibrisanja i iskorištenja svih mogućnosti samog skopa.
Verovatno bi se sve svelo na ono, da kad naučiš voziti biciklo, znaš voziti sve biciklove! Smile
Jao Gosho sto si ceo buvljak otkupio Wink Secam se jednom sam isao sa prijateljom iz Vranja kolima za Nis i za neke dzabalesne pare smo kupili Radio Ton ili Ei Nis pojacalo sa 8 kanala po 100W unutra 2n3055 koliko ti dusa zeli a transformatori gmuckovci Smile Tongue Smile U Vranju je imao jedan otpad gde je imalo bukvalno svega da se nadje a sada mislim da je samo za gvozdje...
(03-19-2015, 12:34 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Da ti nije tanana ta žička za sekundar, daje oko 1.5 do 1.76A max? To ti daje snagu u sekundaru max 70VA... Ako usvojimo gustinu u žici od 3,5A/mm2.
Nego, nešto mi tu "ne pije vodu":
majstor je koristio limove za oko 160VA, a da ti je namotao žicu u sekundaru 0,8mm? Sa slike mi ta žica izgleda deblja od 0,8mm?
Možeš li izmeriti primarni i sekundarni prečnik žice?

Izmericu kad se dokopam tacnog merila. Motao je na vecem jezgru posto mu ponestala kalemska tela za el84 limove pa namotao na vecim. 
Danas od pola 4 do malo pre sam testirao snagu i grejanje sa redno vezanim sekundarima. Na 15R opterecenju  skoro 7 i po sati, napon je bio 37-38V zavisno od napona mreze. Nemam cime da izmerim temperaturu na ruku su bili mlaki posle 2h. Nakon toga sam zaboravio na njih i malo pre ih pipnem oni malo topliji. Ne zuje, ne vibriraju. 
Buco odlicni su trafoi jos ako ne zuje i bruje to je to Smile Kada krecu radovi oko napajanja? Big Grin Jesi nasao neki kontaktor neki da kad se pali amp to zvuci kao da se pali svemirski brod Big Grin
Nabavio sam 2 komada slikacu sutra pa okaciti.
Radovi krecu kad resim kutiju, za neko neodredjeno vreme, nadam se sto skorije
(03-19-2015, 01:04 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Pre neki dan pristiglo od Goše sa "tuninga", hvala Gosho! Smile 

Sad je red i da se malko upoznajemo, a upute za njega nađoh na nekom, meni nepoznatom (Nemačkom) jeziku!  Dodgy

Bocko, želim ti da te lepo služi!

Voltcraft je marka nemačke trgovinske kuće za elektroniku koja se zove Conrad. Oni sami ništa ne proizvode već samo naručuju te aparate sa svojom markom na njima.

Pozdrav
Buco ako zatreba help ti vici tu sam ja pa sta mogu da pomognem ili doprinesem drage volje cu pomoci Wink
(03-20-2015, 12:07 AM)Braca Wrote: [ -> ]
(03-19-2015, 01:04 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Pre neki dan pristiglo od Goše sa "tuninga", hvala Gosho! Smile 

Sad je red i da se malko upoznajemo, a upute za njega nađoh na nekom, meni nepoznatom (Nemačkom) jeziku!  Dodgy

Bocko, želim ti da te lepo služi!

Voltcraft je marka nemačke trgovinske kuće za elektroniku koja se zove Conrad. Oni sami ništa ne proizvode već samo naručuju te aparate sa svojom markom na njima.

Pozdrav

Hvala na lepim željama, Braco! 
Za početak ovaj, a u zavisnosti, šta iskrsne za male pare na E-bayu, planira se bolji! Smile
Zna li neko cemu sluzi uredjaj sa slike, uzeo sam ga u nekoj trampi reko trebace za nesto, pozdrav....
To je uredjaj za testiranje TV-a, on generise VHF signal sa slikom crno-belih strafti ili samo nosioc zvuka (bira se na ovom gornjem desnom preklopniku).
Sa gornjim levim preklopnikom biras na kom TV kanalu ce da generise te test signale.
Imam i ja sličnu spravicu koju sam dobio uz osciloskop... Smile
A ni TDA ni moj imenjak Dragan pretpostavljam da i bas ne vole da servisiraju tv uredjaje Big Grin
Ok hvala na odgovorima, pa ni meni nece biti od neke velike koristi onda , al nek stoji mozda ce moci da se iskoristi nesto od njega, pozdrav...
Al ce neko da se obraduje Big Grin
Retro totalan …
Jedva nadjoh po dva ista dugmeta ...

[Image: attachment.php?aid=13500]
Ja sam se vec obradovao... Smile
AUUUUU!!!!!! Big Grin
Ekstra!!!
Stigli VU metri i dugmići za Sparta amp! Big Grin

Hvala Miki!
Sinoćke stigli, nisu baš u mint izdanju i bez grilova su,
 potrebna restauracija srednjetonaca, ima li ko kakav predlog, ili kontakt?
 Plus estetika... 
No, ne izdržah, priključih ove grdosije u radionici, i i i i i i i -

kad nisam pao od utiska:duboki, visoki, srednji-- svega ima u kvalitetu a glasnoća takva, 
da se trese i radionica a i ja, a "samo" na 5-12V /8 Ohma izmerenih! 3--18W!

Efikasni, nema šta, a idu i dosta nisko  Big Grin



Ne može kamera/fotoaparat da "sažvaće" nivo glasnoće koju ove ljepote daju!