DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ma to dok se ne utvrdi Totalna Harmonicna Distorzija (na mozak) nema nista Big Grin
nije upravo stiglo,biće kad stignem sa. ponosim sa sobom šasiju,rus osciloskop,ton generator, podesivu lemilicu, brdo pločica početih i ne-dokazanih projekata,nešto uopšte nezapočetih pločica...jedno gotovo pojačalo,line preamp,još nekoliko preamp -a...i brdo dobre volje da se sa tim tamo gdje idem po malo zezam. još samo da javim kad sve to stigne zajedno sa mnom pa će biti taman za ovu temu...
Srecan rad.
(09-04-2016, 10:28 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ma to dok se ne utvrdi Totalna Harmonicna Distorzija (na mozak) nema nista Big Grin

Da je komšija harmonikaš pa da pokaže koji harmonici su u pitanju Smile
(09-04-2016, 10:40 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]Srecan rad.

gracije.
Evo i moje skromne igracke Smile

Nisam mogao da se patim vise sa mojim krupnim prstima sa sitnim SMD komponentama Smile
Jeste drljav ispravljac ali radi Smile

Danas stigao....

[attachment=20824]
(09-06-2016, 07:32 PM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Jeste drljav ispravljac ali radi Smile
Ima isti moj drugar, lepo radi. On se bavi automatskim vratima i odlično mu obavlja posao.
Napravi par mjerenja, da vidimo ima li overshoota pri startuo, mijenjanja iz cv u cc i obrnuto, ripple. Kolko si ga platio ?
Sinoć stiglo bebence od sestrine ćerke, postig*o sam deda ujak, pa se sve aktivnosti iz hobija odlažu...

Red je proslaviti novi život Smile
Čestitam deda-ujače. Neka je sa srećom!
Bocko, ta tacka ide pod tekuca pitanja Smile
Neka je bebče zivo i zdravo sa svom familijom.-
pOz
Čestitam Bocko, nek je ziv i zdrav mali bebac.
Hvala, drugari, tekuća pitanja načinjemo posle podne, iii: BEBANA je u pitanju, tako, da se očekuje i popravni ubuduće! Smile
Bocko, beba neka bude radosa i srećno poraste!

A ti ako si ovakav

[attachment=20845]

cugni sada ovo

[attachment=20846]
Čestitam Bocko... Smile
Cestitan Bocko  Smile
Nije bas meni stiglo, stiglo kolegi ali sam upravo probao Audio Tehnica ATH-M40x
http://www.audio-technica.com/cms/headph...2c93a7651/

Auh, odlicne slusalice za tu cenu!
Dobio sam i dva Vacuumschmelze torusna jezgra na probu, Nanocrystalline VITROPERM 500F ...
Jooj kakav je ovo materijal, mrak!!!

[attachment=20847] [attachment=20848]

http://forum.yu3ma.net/attachment.php?aid=20602

Samo slikovito poredjenje koliku permabilnost ima, na prvoj fotki klasicna prigusnica oko 150uH za 3A i koliko je tu navoja, sa dva VAC jezgra potrebno 1 NAVOJ za tu induktivnost, koliko struje se tek tu moze progura!? Big Grin
Ja predlazem GB za ove materijale Smile
Ako taj Vacuumschmeltze ima jezgre koje mogu podnijeti oko 200VA na 50Hz pridružujem se kupovini.  Big Grin  Ili ćemo probati nekako se ogrepsti za freebie. Tongue