DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-25-2020, 09:32 AM)Ubledeli Wrote: [ -> ]@ hmap
sad u utorak, dobar je navikavam se
dodacu mu verovatno parking kameru i televiziju kako bi se igde mogao parkirati

Cestitam Ubledeli  Smile da te dobro sluzi !!!

Poslusaj Ninju u vezi ogledala a manii se tih parking kamera .
Jer ako su to  one jeftine kamere sa Ali-ja .... jedino sto ces  time dobiti je lepu zanimaciju u autu i nista vise .
Ugradio ja to koleginici na karavanu posto se ova nerazume ... ekrancic oko 5" , rezolucija nikakva , takva i kamera , prikazuje ti neka crvana  rastojanja na ekranu koja nemaju apsolutne veze , upotrebljivo jedino tamo gde ces sa lakocom da se parkiras i bez potrebe za istim , tako da ... ogledala MAMA.

Vozim jos uvek onaj moj nezgrapni Santa Klauz  Tongue a u Bg cesto dolazim na posao tim vozilom i cesto imam problem gde da ga uparkiram ali evo 2 godine koliko je kod mene jos ga  nigde nisam parkiranjem zakcio ni ocesao .
Samo dobro podesena ogledala , procena pa i ako nisi siguran izadjes na momenat i pogledas gde si i kako stojis .
(10-25-2020, 09:32 AM)Ubledeli Wrote: [ -> ]@ hmap
sad u utorak, dobar je navikavam se
dodacu mu verovatno parking kameru i televiziju kako bi se igde mogao parkirati

kod svih novijih hečbeka je problem parkiranja unazad,pa čak i unazad pa paralelno,jer imaju očajnu vidljivost. kod ćoskastih automobila bilo je mnogo lakše odrediti krajeve. kod mene (C4) još ni retrovizori ne daju ono što meni treba,ali sam to pokrio sa onim malim dodatnim što se zalepe na ove fabričke. daju mi sliku tačno paralelno automobilu,vidim cele bokove i kraj - i sa glavnim retrovizorima sad imam daleko kompletni ju sliku u vožnji i u napred i u natrag.
i da,srećno nek je i neka te dugo i dobro služi! redovno menjanje filtera i kvalitetnog ulja,i ima da se navozaš bez brige!
@Dacko

Apsolutno se slazem, ima moj kolega to u Mk4 i bukvalno mu sluzi za ukras.

Ubledeli je mlad momak i ne treba da se navikava na te novotarije za razmazene.
Evo ja imam rikverc senzore na Skodi ali jednostavno mi nisu potrebni, cak me i nerviraju jer na parkingu ispred zgrade imam dosta zive ograde i senzori me ubijaju u pojam Big Grin
@ninja
senzori su loodilo, bas su iritanti ima ih cale na astri, to ne zelim
inace parking kamera je ok stvar i sve su kineske sa aliexpresa samo je bitno da ekran bude neki malo veci

@drustvo
hvala na cestitkama i lepim zeljama
a sad malo ontopic
Novi zvučnik?
sat ipo smo ga cale i ja unosili okolo kroz stan jer ne moze nigde da prodje po visini, sreca pa je nabavio kamenorezacka kolica, jos smo skidali vrata i police sa plakara
zvucnici su dosta manji, 100L po komadu
Šta slušaš od zvučnika kući ?

Kopka me...
@zvu
lorenz lp312 u mltl varijanti, to ide do ~12kHz
+ njegovi fabricki visokotonci ali samo po jedan komad, montirani na kutiju u zasebnu kutijicu
https://images.hifido.co.jp/16/210/21066/o.jpg
skretnica: 1uF na visokotoncu

izrazito nelinearan zvucnik u smislu SPL(f)
ako te interesuje jos nesto slopodno pitaj
Шта ми тешко.

Како знаш да је нелинеаран (баш се чује или си мерио) ?
Чиме их напајаш ?
@zvu
1) oba, cuje se da ima 'visoravan' recimo od 1kHz (ili 2kHz) pa nadalje
a takodje smo mag za skretnice (V****C hvala i ovom prilikom) merenjima to potvrdili i probali
imam negde i grafikone

2) raz, jecam,voda, letnje pojacalo (bato MM) i focusrite scarlett
Sviđa mi se zvučna. Možeš lepo da premeriš i sam sa njom kada/ako budeš hteo.
@zvu
nije losa ali cu morati da je menjam makar za 2i2 model (trenutno je solo 2nd gen)
mozda napravim dinamicki mkrofon u nekom trenutku

msm da u konkretnom slucaju nema vajde od merenja, posto neku skretnicu necu ni budziti
(10-25-2020, 12:33 PM)Braca Wrote: [ -> ]
(10-25-2020, 08:51 AM)zbotic Wrote: [ -> ]Kada sam bio dijete, prije četrdesetak godina, s roditeljima i Opel Kadetom od cca 35 ks jedno ljeto obišli skoro cijelu Jugoslaviju. To ja zovem obiteljski automobil. Smile
To je verovatno bio Kadett C s motorom od 1 litar i 29kW. Imala ga je porodica moje devojke, a jednom smo ga njen otac i ja vozili od Kragujevca do Braunšvajga, nekih 1800km preko Karavanki. Na nemačkim autoputevima smo pri preticanju bili oprezni jer je njegova max. brzina bila nešto ispod 130km/h.
Prodat je 2005. godine za 200 evra, u voznom stanju za kratka rastojanja Smile

Naš je bio kadett B, a taj C je ujak vozio do svoje smrti, prošle godine!

BTW otac ga kupio od ostatka novaca nakon gradnje kuće, a nakon povratka iz arbajta u Francuskoj. Smile
(10-24-2020, 09:39 PM)Ubledeli Wrote: [ -> ]da ne bude bez slike  Big Grin

Neka te lepo služi makina Bledoliki!
Proxxon FBS 240/E i MB 200 stalak.
[attachment=34258][attachment=34256][attachment=34257]
E sad moras da radis Big Grin
E to je već posao. Košta ali se isplati.
Doduše imam par riječi vezane za stalak ali to ću zadržati za sebe. Wink
Danas ide prva proba. Big Grin

Sledeće mi je da nabavim neke dobre karbidne burgije sa debljim prihvatom...

Uz FBS 240/E stiže set HSS burgija od 0.3mm do 3.2mm, i začudio sam se kad sam video da futer može da stegne 0.3mm, ali mi je trebalo 5min da ucentriram dlaku, a pre toga sam mislio da je neki otpad, a ne burgija... Big Grin

Zbog toga bi mnogo bolje bilo nabaviti burgije sa 2.3mm ili 3mm osovinom, i još bolje, nabaviti umesto glave set čaura, koje su još preciznije:
https://www.proxxon.com/en/micromot/28940.php