DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
A sta su ove staklene cevcice izmedju onih bakarnih na sredini ? da nisu vu metri ?
Pogodio si, jedino me ne pitaj koje su to cijevke jer sam zaboravio.
Hocemo jos Još ima i NIXIE VU metar.
ha haa baš mastovito,naročito sistem za pojačavanje i onaj peščani sat na desnoj strani!
Verovatno IN-9 nixie bargraph

(06-25-2020, 12:56 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Evo jednog unikatnog uratka istog majstora,steampunk samo takav. U pozadini se vidi tip kutije kakve ja imam, samo su ove "popunjene",u lijevoj je pojačalo za slušalice sa 6AS7 u desnoj ako se ne varam di se vidi ispravljačica je phono jer je u sistemu na sajmu te godine bio gramofon.

Vrhunski, ali bas vrhunski.
Imas li kakve podatke o ovom pojacalu za slusalica sa 6AS7?
Brako Tod je pogodio.

Za 6AS7 pojačalo za slušalice nemam podatke jer to nije DIY već tvornički proizvod firme čiji osnivač/konstruktor/glavni majstor također nije više među nama.
Upravo stiglo ...
(07-08-2020, 03:23 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stiglo ...
Čestitam dobar izbor,neka te dugo služi !
Proxxon je odličan alat za sitne stvari. Jedina "zamjerka" bi bila zašto davati lovu za original proxxxon ispravljač. Znam ljude koji imaju istu mini bušilicu i sam je imam i koristim ju samo za bušenje PCBa. Napaja se sa punovalno ispravljenim naponom trafo-grec i vozi.Greška je što ju neki ljudi probaju pogoniti sa popeglanim DC naponom i onda ne radi/ili samo ne radi regulacija ne sjećam se točno.
@Khadgar2007
Mogao sam da naravno da pravim svoj ispravljac ali iskreno nisam hteo da se bakcem sa tim, prvo zbog konketora, drugo sto sam uzeo i nozni prekidac/pedalu tako da sve lepo i fino pasuje.
Trebao si da uzmeš 230V varijantu. Ima i regulaciju. Još da poturiš ispod prsten sa LED-arama ... Smile
Šta misliš čime je rešetana ona pločica za tebe Smile
(07-08-2020, 03:23 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stiglo ...

raj za oči - melem za posao! neka je sa srećom Miki!
@mikikg
trebalo je da postupis bas kako i jesi
te na 12v grec bez kondova su zakon, imam nekoliko starih rashodovanih koje je cale potrosio
prosto ne moze bolje od toga, isprobano(vise ljudi ima slicna iskustva) vec decenijama
ono sto sam jedino primetio da ume da bude slaba tacka je sam kontakt onog kabla sa 3 pina gde se usteka u trafo
ako se razlabavi, rasklopis i malo stegnes klestima, relativno glupo je reseno
Nije baš upravo ali u petak je stigao. Triton GLSB.[attachment=33773]
Cestitam Vlajko. U zdravlju da vozis Smile
Vlado samo bahato!  Big Grin

Neka te dobro služi!
Hvala drugari!
Prelep... u zdravlju i veselju da ga vozis... Nego, jel' si ga registrovao na invalida, zbog registracije...predpostavljam da je 2400 kubika ? Smile Smile
U zdravlju da te služi. Smile

@Pakonja
Nema toga na NZ ja mislim. Big Grin