DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(11-10-2015, 07:10 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Ovo je već treći takav kompletić da naručujem. 

Ili mnogo radis ili su pipalice loseg kvaliteta Smile
Hehe, niti jedno. Kada sam uzeo prvi komplet prerezao sam na jednom kraju konektor na koji se šarafe dodaci i zalemio obične banane(i to koristim na multimetru) a drugi kraj je naravno ostao original. Na precvikane konektore(na šarafljenje) sam zalemio dvije žice na čiji sam drugi kraj također zalemio banane i to mi služi kao žice od ispravljača do sklopova na kojima radim. Na drugom kompletu koji sam kupio napravio sam isto to-jedan kabel za multimetar(DM44 dodatak na Tek466 skopu) a drugi univerzalni za spajanje svega i svačega. Treći komplet sam kupio za staroga jer su mu se raspale pipalice od Iskrinog Unimera prije kojih mjesec dana.
(11-10-2015, 07:20 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Ne može jer bi to onda bila reklama. Tongue

 Inače sam kabel nije baš nešto mekan i savitljiv ali mu je izolacija dosta debela,sve u svemu dobro potrošenih 4$.  
http://www.ebay.com/itm/291306301949?_tr...EBIDX%3AIT

Hvala  Shy.
Dobih malo ranije poklon za rođendan... Big Grin
[attachment=17224]
(11-11-2015, 08:35 PM)TDA Wrote: [ -> ]Dobih malo ranije poklon za rođendan... Big Grin

... a ja ti malo ranije želim sve najbolje i da uživaš u koncertu Smile

Pozdrav
Hvala! Big Grin
(11-11-2015, 08:35 PM)TDA Wrote: [ -> ]Dobih malo ranije poklon za rođendan... Big Grin

Hteo bih i ja jedan takav poklon Smile

Uzivaj i za mene.
Nije upravo stiglo vec sem je juce kupio  Big Grin .

Mogu vam reci da je stvarno korisna knjiga ko zeli da nauci nesto vise o pretvaracima napona.
U knjizi su opisane sve topologije pretvaraca i njihova primena i na kraju knjige se nalaze primeri sema svih topologija pretvaraca ja sam odusevljen.

[attachment=17260]
dobre knjige pišu,lako razumljive i povoljno ih prodaju. odličan izbor!
Danas stigao Siglent SDS1072CML DSO Smile 

[attachment=17281]

Naručen 11.11 oko 4 popodne, a stigao danas oko 11 sati hehe, cijeli dan na poslu samo gledanje na sat kad će 3 sata.

Prvi utisci, nisam zasad ništa njime korisno radio, samo sam obje sonde kompenzirao, jedinica je tiha, uopće ne primjećujem da je na njoj ventilator.

Kontrole su zbilja kvalitetne, ja sam iznenađen, očekivao sam da će se enkoderi malo ljuljati i pomicati, ali su zbilja čvrsti, kvalitetno napravljeni, sve tipke možeš normalno pritisnut, a da ti jedinica ne otkliže pol stola. Kučište je plastično, ali plastika je na osjet jako kvalitetna i čvrsta, nigdje ništa ne škripi ili se pomiče za razliku od Hantek-a 5102 kojeg sam imao priliku uživo probati i koji, barem taj model, djeluje kao igračka što se kučišta i kontrola tiče.

Menu je jednostavan za upotrebu, čak nije ni potreban user manual da se čovjek snađe sa svim tim menuima i ima ugrađeni help menu.

Ekran ima odličan kut gledanja, slika se zbilja jako malo mjenja sa promjenom kuta, skoro neprimjetno tako da nema problema bio on višlje na polici ili ispod razine očiju, sve se da lijepo isčitati. 

Sonde su standard, na sebi imaju preklopnik X1/X10, ja sam ih po defaultu odmah na X10 i podesio kanale na X10 i to je to, ja osobno nikad nisam X1 sonde koristio.


Ako ima još pitanja nekakvih sam pucajte, ali zasada, ovaj skop je moja preporuka za nekog tko traži dobar osciloskop za razumnu cijenu Smile

I da, jamstvo je 3 godine. Služba za korisnike je jako uslužna, čak na EEVblog forumu ima učlanjenih njihovih inžinjera koji pružaju podršku korisnicima i koji primaju pritužbe na FW koji se zbilja stalno usavršava tako da je to jedan od razloga zašto sam uzeo Siglent.
Da te duuugo i dooobro služiSmile
Stigao i meni poklon od kolege:
kopton traka samolepiva, širina odgovarajuća, 25mm, no, brine me debljina od 0,05mm,hoće li odgovarati za izolovanje poluprovodnika od hladnjaka?
Gigabyte, ma kakve su ti to debele linije i prepune "smeća" nema toga na analogiji. Tongue 

Inače čestitam, neka te dugo i dobro služi i nadam se daljnjem razvoju onog predregulatora uz pomoć nove bebice. Ajde za jedan test ako ti se da okači neku pravu sinusoidu na ulaz da vidim koliko je pikselasta.
Haha ne zajeb**** kolega Tongue 

Ti i tvoja analogija, kad češ se modernizirat hehe TonguePP

Evo na tvoj zahtjev 4 slike sinusnog valnog oblika, izvor signala je mobitel jer nemam drugo, podešena frekvencija 440 Hz.

Na prvoj slici se vidi sinusoida bez ikakvog digitalnog filtera, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Sampling

[attachment=17284]

Na drugoj slici se vidi sinusoida bez digitalnog filtera, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 4

[attachment=17285]

Na trećoj slici se vidi sinusoida sa digitalnim filterom podešenim na cut-off od 25 kHz pa naviše, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 4

[attachment=17286]

Na četvrtoj slici se vidi sinusoida sa digitalnim filterom podešenim na cut-off od 25 kHz pa naviše, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 256

[attachment=17287]
Bome dobro to izgleda. Smile
(11-16-2015, 07:23 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Stigao i meni poklon od kolege:
kopton traka samolepiva, širina odgovarajuća, 25mm, no, brine me debljina od 0,05mm,hoće li odgovarati za izolovanje poluprovodnika od hladnjaka?

kontam,ukoliko se ne probije mehanički,da bi to moralo da radi naročito u audio tehnici gdje se ne ide preko 200Vdc napona napajanja. za smps bi ipak išao na nešto deblju izolaciju iako će ona imati lošiju termo-provodnost. tanja traka-bolja termo-provodnost! za audio - kao bombona! Smile
(11-16-2015, 08:23 PM)gigabyte091 Wrote: [ -> ]Haha ne zajeb**** kolega Tongue 

Ti i tvoja analogija, kad češ se modernizirat hehe TonguePP

Evo na tvoj zahtjev 4 slike sinusnog valnog oblika, izvor signala je mobitel jer nemam drugo, podešena frekvencija 440 Hz.

Na prvoj slici se vidi sinusoida bez ikakvog digitalnog filtera, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Sampling



Na drugoj slici se vidi sinusoida bez digitalnog filtera, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 4



Na trećoj slici se vidi sinusoida sa digitalnim filterom podešenim na cut-off od 25 kHz pa naviše, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 4



Na četvrtoj slici se vidi sinusoida sa digitalnim filterom podešenim na cut-off od 25 kHz pa naviše, BW limit je isključen i Acquisition je podešen na Average i broj uzoraka 256

091,svaka čast na prinovi - da te dugo i dobro služi! Smile
Hvala HMAP Smile

@Khadgar

A ti pljuvao po digitaliji Tongue digitalija uzvratila udarac hehehe 

Iskreno nebih ni podešavao filtere, ali eto da vidiš da uz malo podešavanja i na digitaliji valni oblik izgleda super Smile

Naravno nema do analogije Smile

Šteta samo da nadolazeća generacija neće imati toliko doticaja sa CRO jer se svi sad moderniziraju polagano.
Čuj da ne bi završila digitalija kao i imperija koja je pokušavala uzvratiti udarac,a svi znamo kako je to završilo. Big Grin
Kao ča sam već rekao bilo bi mi zgodno imati jedan digitalni skop samo iz razloga jer je na njemu jednostavno zamrznuti sliku i spremiti ju za kasnije,ali o tom dosta potom. hihi
Čestitam svima na prinovi! Big Grin