DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kupljen je od majstora iz mog grada koji premotava zvucnike, sigurno se secas HMAP sto smo pricali da premota i tvoje...

Koliko se secam on ga je premotao i imao samo 1 komad 15 inca.

Isto na magnetu nitne uopste nisu koriscene samo su prolazile kroz korpu a magnet zalepljen odvojio sam ne tako tesko, da su koriscene i nitne ne bih mogao da odvojim bez skidanja membrane i centratora...

[attachment=18561]

[attachment=18562]

[attachment=18563]
(02-18-2016, 10:12 PM)Aca93 Wrote: [ -> ]Veselo...  Angry

Bas nezgodan problem, ali mislim da mu negine viklovanje posto je to tesko sanirati a da bude kasnije sigurno u radu,...
Meni stigao danas jos jedna Apc ups i jos jedan uredjaj koji neznam zasta sluzi ali i on ima neku simpaticnu kutiju koja moze da se iskoristi za neki preamp..
Ovo gore mi liči na neki matori KVM switch.

Ovaj APC je ozbiljan UPS.
Unutra nemaš bog zna šta sem dobrog trafoa od nekih 600-800W koji može da se premota i nekoliko fetova.
Probaj da mu umesto orginalnih baterija priključiš akumulatore da vidiš da li radi i da li vredi da se sređuje.
Ok, vidim da nema nekih delova, i u ovom i u onom od pre ima po 2 elektrolita 2700uF/40V i ima po 8kom IRFZ46 i nekih dioda u TO220 kucistu no nebitno, sad jurim jos jedan akumulator posto ovo radi na 24v pa da ih probam...
Nije tehnika ali da se pohvalim pred TDA.
IRON MAIDEN!!!

(and slayer, but who cares...)  Big Grin
Kupio si i meni kartu!!!
E pa HVALA!!!! Big GrinBig GrinBig Grin:
(02-24-2016, 03:19 PM)elektropionir Wrote: [ -> ]Nije tehnika ali da se pohvalim pred TDA.
IRON MAIDEN!!!

(and slayer, but who cares...)  Big Grin

A ovo u drugom planu fotografije obezbedjuje "uslove" za odlazak na koncert Smile .

Lepo je da si se ponovo javio.

Pozdrav
Tako je druze braca. Ili rijecima Karla Marxa: Prvo ekonomska baza, pa onda muzicka nadgradnja Big Grin

PS
...ova druga je za djevojku koju zenim iduce sedmice. Prekonvertovao sam je na Maiden-e pa sad hoce i ona. Smile
(02-24-2016, 08:55 PM)elektropionir Wrote: [ -> ]Tako je druze braca. Ili rijecima Karla Marxa: Prvo ekonomska baza, pa onda muzicka nadgradnja Big Grin

PS
...ova druga je za djevojku koju zenim iduce sedmice. Prekonvertovao sam je na Maiden-e pa sad hoce i ona. Smile

Lepe vesti.
Neka vam bude srećno i dugovečno!

Pozdrav

P.S. Mene je moja pre 40 godina prekonvertovala na klasiku.
Srećno i sa budućom ženom i na koncertu!
Lep provod u svakom slučaju! Big Grin
(02-12-2016, 06:13 PM)pinco Wrote: [ -> ]Zaminija Gossen za Fluke 87V, svaka ćast Gossenu al ovo je prava mašina, a i uvik san ga tija, al je bilo van mogućnosti, sad me u ovin kombinacijama ispa baš povoljno. Instrument za instrument, Gossen je bija dobar, al ovj mi je puno bolji.

[Image: 87_V.jpg]
Zanimljivo, a ja sam prošle godine uradio upravo obratno, zamijenio sam baš tog Flukea 87V za Gossena, jer me zezala baterija na Flukeu (Fluke koristi onu četvrtastu 9V, a Gossen dvije AA).
Zbog čega si ti Vinko mijenjao i di ti se konkretno Fluke pokazao boljim?
Inače, čestitke na super kupovini jer su oba multimetra odlična.
Osećam se dobro !!!
Stiglo ono čudo od " Frequency Generator"-a.

Kad sam otvorio paket, živ nisam i pola me nema Smile[Image: smile.gif]
Auuu, kolko dugmića!
Imaš poziv na pivo, kad se bude "kalibrisao" LME49811+2x3XLM3886... Smile
Da te dugo i čestito služi!
BockoAuuu, kolko dugmića!
Imaš poziv na pivo, kad se bude "kalibrisao" LME49811+2x3XLM3886... Smile
Da te dugo i čestito služi!

Kalibrisan je, imam Original Certifikat o tome.

Ne da imam poziv na pivo, nego

-----JA ČASTIM što sam ovu ZVERKU uspeo da kupim!
Kad SVE ovo imam, sad mi nedostaje MACOLINA PAMET !

--u Zipovanom Formatu !

Prevelika je koncetracija dobre instrumentacije na radnom stolu.

Poželeh da mi je barem deo MACOLINE vijuge,
da se sa tim silnim "Displejima" izborim.

MACOLA bi to ko iz 3.14 rešio SVE iz Korena !

Na žalost, NE možemo biti onaj "Ubitačni Čekić" , koliko god se trudili.

Macola je "Neprehhhbivo Vrhunski" perfektan u onome sto nesebično pruža SVIMA nama.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Macola je jedan "prevarant" koji ima na moje jedno (1) pitanje
29 dobrih objašnjenja.

Ja NE znam koje je ON Genetike ?
......Al bi Tog "Vrhunca" Elektronike trebali uramiti i okačiti na Zid !

...Za rad svih Generacija koje dolaze/odlaze,
da se Zna,,,, odakle su te Vrhunske ideje,....Rešenja,....Šeme,...Objašnjenja,...

Macola je JEDINSTVEN !

Macola, izvini na iskrenom postu,
al da nisi normalan-Ni si!
Ti Si, jedan pa samo Jedan !

Pozdrav dragom, ličnom prijatelju !

BOG da te poživi još 3 brda Dobrih Postova !

Sjajan Si Brajko !___Samo Tako !
e pa Robert-neka je sretno! Smile
Neka ti je srećna naprava Roberte!

Nemoj me više hvaliti jer mi već postaje neprijatno. Ima još mnogo ljudi koji mnogo znaju, a možda ih samo mrzi da pišu.
Roberte63. Što bi rekao da uspijemo još jednog "Macolu" pridobiti na forum? Imamo i u Hrvatskoj jednog vanzemaljca jedino se bojim da bi forum bio premalen za toliku količinu znanja. Tongue

Zapravo je to nemoguća misija jer čovjek ne zna di mu je glava i di rep i ne javlja se više često niti na diy-audio.com.hr forumu.
@Khadgar2007
Sasvim Si blizu ISTINE,

Ni Macola ne zna " Gge mu Glava a gde Rep",

Jos za glavu bi se i setio, Al za Rep---Madjaice su mu " U Vakum Strpale"

Tako da..
Čovek je uživao.....dok je Trajalo... :-)

Život je kratak ! ...
.Nije Sve u Štampanim pločama, Foto postupku, Kiselini, SMD-u, i Lemilici,
Integlalcima za dobar "Loudnes",

Dok ste mladi, treba se baviti i "Prirodnim Lepotama",
Kao na Pr: Ovim slušanjem,:

https://www.youtube.com/watch?v=zzDUi_L6...Vmra6tPTYU

Macola, Ti čuti,
Znam bi nešto da dodaš, al P O L A K O ....:-)

Uživaj....:-)

..dragi Prijatelju....