DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Tu možeš da dobiješ lepih >1,5 kw snage. Što se napona tiče nisam te baš shvatio.
Malo vise od 1,5 kw oko 1800W trajno opterecenje.
(11-30-2018, 05:47 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Pisao sam na poslu tako da mi je promaklo da 5cm nije debljina paketa već dimenzija stuba. Znači ovako uki122, imaš sliku koju si okačio sa dimenzijama E limova i nacrtom. Površina stuba je debljina paketa limova(u tvome slučaju 9cm) * dimenzija "C" na nacrtu, što kaže da je to 45cm^2 kao što je emiSAr već rekao.

Druze  Smile sta sam napisao u prvom postu?
(11-30-2018, 07:35 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Tu možeš da dobiješ lepih >1,5 kw snage. Što se napona tiče nisam te baš shvatio.

Prosto , primar ima 3 zice Smile

 1                 2              3
  l ---1,1ohm--l               l
  l---------1,2ohm----------l
 
Kad je ukljucen na 1 i 2 daje 22vac po sekundaru .
A kad je na 1 i 3 daje 24vac po seknudaru .
(11-30-2018, 08:00 PM)uki122 Wrote: [ -> ]
(11-30-2018, 07:35 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Tu možeš da dobiješ lepih >1,5 kw snage. Što se napona tiče nisam te baš shvatio.

Prosto , primar ima 3 zice Smile

 1                 2              3
  l ---1,1ohm--l               l
  l---------1,2ohm----------l
 
Kad je ukljucen na 1 i 2 daje 22vac po sekundaru .
A kad je na 1 i 3 daje 24vac po seknudaru .

Pre ce biti obrnuto kada na namotaj nizeg otpora ( 1 i 2) dovedes 220v imaces veci napon na sekundaru.
To sam hteo da kazem , pobrkao brojeve Smile
Ugrubo, oko 16A jačina struje u sekundaru, iliti oko 1400VA vrlo upotrebljive snage Smile
Da li mi se cini ili ovaj trafo moze za Dragan100 cirklotron Big Grin
Stigao paketić od Deda Mraza. Big Grin
[attachment=28077]


Moram sad da nabavim pločice za LM4780 hitno, inače ću imati grižu savesti ako ga ne sklopim za praznike. Smile
I LM10 jos samo da stavis pored i to su tri manje-vise neprevazidjene komponente! Smile
Nije stiglo ali će stići. Nekakav testerić za poluvodiče od Tesle, koliko sam vidio čitajući uputstvo može se mjeriti sve i svašta, naravno napon(30V) za testiranje i struja(100mA) nisu nešto velike ali za poluvodiče manje i srednje snage sasvim dovoljno. Mjeri sve i svašta od parametara poluvodiča. 


[attachment=28120]
a šta je meni maca donela na prag... Smile

[attachment=28201][attachment=28202]
Није маца него Божић Бата!
drug moj,posle ovoliko godina iza sebe,nekako više verujem u macu... Smile
Kakvu macu? Tongue
ma sve mace,crne bele sa i bez dlake... Smile pre će nešto maca doneti na prag nego Božić Bata i Deda Mraz...
Pazi samo da maca ne donese nešto što kmeči Big Grin
ha ha haaa - donela je dvojicu,pa ako donese još - othranićemo! Smile
po boji plocica sa vidi da je maca...
ili neki projevropski macor...
https://m.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8

Smile

jedan od ljudi sa foruma,znamo ga,zna nas... Smile