DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(09-22-2016, 12:43 PM)TDA Wrote: [ -> ]I ja se ponovio.
Do duše na poslu.. Smile

Jes da je malo skuplja, ali vredi sve pare.
Imam osećaj kao da sam do sada lemio onom lemilicom za oluke.
Kod ove je osećaj kao da držiš hiruški instrument u ruci.
Ekstremno je lagana, kabl i ne osećaš da je prisutan i odlično drži temperaturu bez obzira na svoju veličinu.
Od sobne temperature na 350°C se zagreje za 6-7S. Big Grin
Milina!

Kupio si BMW medju lemilicama. Ja dosta godina koristim samo Ersu. Po meni je to vrh medju lemilicama. Imam cak microTouch. Cena jeste visa, ali si miran za ceo zivot. Vrh. Svaka cast.
@vojinilic
Pogledaj ove Metcal sto sam spomenuo, vrlo vrlo ozbiljne masine, cak i Macola koji je verovatno probao sve moguce lemilice se dobro zagrejao za kupovinu! Odusevio se kada je to video. Videli smo to na sajmu tehnike u BG i bas smo se iznenadili kako to sve fercera!
Ersa je super ali iskreno JBC lemilice su nesto najbolje sto sam do sad vidio. 

Da zamjenis vrh dok je lemilica ukljucena trebaju 2 poteza. Svaki put kada stavis lemilicu u stand ili dodirnes bilo koji metalni dio lemilica ide u standby mode, i tako cuva vrhove.
Drska je savrseno temperaturno izolovana. Ja obicno kada skidam velike komponente znam grubo pritisnuti vrhom i mislim da je nemoguce slomiti ovu drsku. 
Temp. senzor je sam keramicki heater, i regulacija je uzasno brza, za par sekundi si vec na 350 stepeni. 

[Image: imagen_01.jpg]
(09-22-2016, 02:42 PM)elektropionir Wrote: [ -> ]Ersa je super ali iskreno JBC lemilice su nesto najbolje sto sam do sad vidio. 

Da zamjenis vrh dok je lemilica ukljucena trebaju 2 poteza. Svaki put kada stavis lemilicu u stand ili dodirnes bilo koji metalni dio lemilica ide u standby mode, i tako cuva vrhove.
Drska je savrseno temperaturno izolovana. Ja obicno kada skidam velike komponente znam grubo pritisnuti vrhom i mislim da je nemoguce slomiti ovu drsku. 
Temp. senzor je sam keramicki heater, i regulacija je uzasno brza, za par sekundi si vec na 350 stepeni.

Imam ovu JBC na poslu:
[Image: dde-b-2.jpg]

I moram priznati da je fenomenalnih karakteristika. Kao što si napisao, za 3-4 sekunde postiže zadatu temperaturu (350°C), kada je postaviš u podnožje ide u sleep na 150°C, time su vrhovi trajniji. Imam u kopletu sa "tweezer"-om, zahvalna stvar.

Za cenu nemoj da pitate Smile
Ovaj komplet 1485€.-
Kod kuće koristim Baku 936 i često radim sa njom... Nisam siguran da li JBC vredi kao 60 komada ovih 936 lemilica Smile Jeste ugođaj, ali cena je stvarno jaka...
dobro, sad ste otisli previse daleko... Ovo sto sam ja postavio kosta malo ispod 400e.
Kod kuce nam ne treba ovakav sistem za odlemljivanje... Pumpu u ruke i pumpaj Smile
Kod kuce je dobar i Hakko Smile
(09-22-2016, 02:19 PM)mikikg Wrote: [ -> ]@vojinilic
Pogledaj ove Metcal sto sam spomenuo, vrlo vrlo ozbiljne masine, cak i Macola koji je verovatno probao sve moguce lemilice se dobro zagrejao za kupovinu! Odusevio se kada je to video. Videli smo to na sajmu tehnike u BG i bas smo se iznenadili kako to sve fercera!

Obavezno. Deluje izuzetno.
(09-22-2016, 01:59 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ja pikiram Metcal lemnu stanicu kad budem skupio novce.

Koliko treba izvaditi za to?
(09-22-2016, 07:26 PM)branko tod Wrote: [ -> ]
(09-22-2016, 01:59 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ja pikiram Metcal lemnu stanicu kad budem skupio novce.

Koliko treba izvaditi za to?

Deo email prepiske sa zastupnikom:

Quote:MFR1110  lemni set –novi tip ručke-postolje sa magnetom - 308Eur +PDV
PHT-652035 11 Eur+Pdv/kom (Pak -10 kom 9,8 Eur) Zbog specijalne metode platinga ovi vrhovi traju I do 5 x duže od standardnih.
Zapravo kod svih ovih lemilica novije generacije jedino što me privlači je to da kada odložiš ručku u držač odu u stanby i tako štede vrh, to je jedino što mi fali kod moje Wellerice. Što se tiče brzine zagrijavanja nemam nikakvih prigovora na moju WS80,ona isto u par sekundi dostigne narihtanu temperaturu.
He he, trenutno imam nekih prečih stvari, ali do kraja godine jedna MFR1110 je moja!
Pokloniću je sebi za rođendan :-)
(09-21-2016, 11:36 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Verujem da su ove testere od Makita-e dobre, ustalom videcemo ovih dana kad krenem sa busenjem.

Dobro mi je ispalo ovo busenje sa kruznom testerom.
Na slici leva rupa je bila fabricki izbusena, desnu sam ja busio.
Ove 4 rupice oko velike rupe su mi i bolje ispale nego fabricke : ), to je buseno sa onim HSS Co burgijama, prolaze kroz ALU kao kroz sir!

[attachment=21010]
Za Aluminijum sto su zubi krupniji to se bolje sece , inacce extra resenje za velike rupe , ja to jos uvek radim burgijom pood 3mm pa rupa do rupe u krug , posle ravnjam brusnim kamenom na busilici i t d .... psihicki se pripremi da to uradim  24
Cisto & precizno. Ovo je 2mm Al ako dobro procenjujem?
Ja sam danas upravo izbušio rupu promjera 68mm sa takvom pilom i to ide bez problema. Tj. ima problema jer je stolna bušilica od 350W, najmanja brzina 580 rpm pa pila zna zaštekati ako se ne podmaže i prebrzo ide u materijal ali osim toga rupa ispadne odlično.
@nik
3mm (2.9mm), standardna debljina koju su stavljali na Iskrine REC kutije.
Posto kuburim sa tim alatom, ja to pikiram polovne REC kutije pa posle prepravljam po potrebi ...

@Khadgar2007
Mora da se podmazuje stalno, to stedi alat a i ispadne bolje na kraju.
Normalno,uvijek podmažem alat(boreri,glodala,...) prije upotrebe.Također nakon upotrebe slijedi ćišćenje i par kapi fino mašinskog ulja.

Edit:
Bilo bi zgodno da se napravi mazalica koja bi sipala emulziju pri glodanju tako "zahtjevnijih" rupa ali je problem kako izvesti kadicu koja bi sakupljala emulziju i kako bi se predmet obrade čvrsto pričvrstio. Naravno govorim o napravi koja bi se montirala na standardnu stolnu/stupnu bušilicu kakvih ima u manje više svim uradi sam centrima.
Mislio sam na podmazivanje i tokom rada, recimo ovu veliku rupu dok sam busio morao sam 7-8 puta da podmazem, posle 10ak sekundi busenja pocinje da se oseca kako zapinje. Zato na profi spravama (CNC glodalice, busilice) ima konstatno podmazivanje tokom rada.
Naravno, uvijek podmažem i tijekom upotrebe prema potrebi, to se podrazumijeva.