DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Smile
Dobar trening.
Zatvaraju ovde prodavnicu pa sam bio u nabavci....[attachment=30236]
P. S. Sutra idem opet, samo ne znam šta bi sve pokupovao....
(05-29-2019, 07:24 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Zatvaraju ovde prodavnicu pa sam bio u nabavci....
P. S. Sutra idem opet, samo ne znam šta bi sve pokupovao....

Vlado,

jel to otvaras maloprodaju? Wink
(05-29-2019, 07:24 AM)Vlada021 Wrote: [ -> ]Zatvaraju ovde prodavnicu pa sam bio u nabavci....
P. S. Sutra idem opet, samo ne znam šta bi sve pokupovao....

Kako sta? Pa SVEEEEEEEEE.... Smile 

https://www.youtube.com/watch?v=q7ofvHTI3kQ
Ma kakvu maloprodaju, to je čisto da se nađe, zlu ne trebalo, da ne bude da nemam ????..... Mada mi žena još u prodavnici rekla, e šteta što nemaju još, garant će ti zafaliti 2k2. Sutra ću da proberem trafoe ako šta ima, i mislim sve zenere da maznem i štagod... Možda i sve kondove (keramike), videću, danas sam već uzeo sve elektrolite od 100V....,mada su samo od 1000uF....
E sad ručka neće biti neko vreme.... [attachment=30309][attachment=30308][attachment=30307]
Ove sam planirao npr. za razdvojni trafo za osciloskope, imam 6 komada... [attachment=30310]
....a sa ovima ne znam šta da napravim... [attachment=30311][attachment=30312]
...i naravno brdo NE5534/5532,par komada lm4652,ssm2141...
Ohohoo ? lepi delici !!!
Pošalji meni 20n20, 20p20 ako ne znaš što sa njima. Tongue
Evo i ja stajem u red ako ima viska Smile
Imam samo 2 para....
Eeeh, Vlado, i ja bi malko zavirio u tu radnju Smile
Kud se svi drugari zalepiste za Exicone, (i tata bi sine!) Smile
Sa njima bi ja verovatno upario LME498xx, pa kud puklo...
Samo ti nama pravi zazubice svojom vrednoćom i uradcima, "prebolećemo" mi to Smile
Ja sam ih kupio da ne završe u kanti,mislim da sam ih dobio za dolar/komad....., a tek posle sam na netu video cenu...
Prvo sam mislio da su u pitanju v-fetovi ali iako su to "samo" lateralci nisu za baciti. Wink
Ako kolegi Khadgar ne odgovaraju lateralci, a ti Vlajko ne znas sta ces sa njima, ja sam zainteresovan.
Ako i samo ako Big Grin
Mora da otvorimo temu sa naslovom "Upravo NE-STIGLO", tema samo za clanove foruma i tu bez cenzure moze da se "oplete" ... To je prevrsilo svaku meru ... Sad Umesto da stigne ono je ne-stiglo i da ne prljam temu dalje ...

Edit: Trebalo bi da bude ustvari BOT tema, tu ima BOT koji ima svoje isprogramirano ponasanje (pokazao sam vam vec neke Bode diagrame Smile a posto je BOT mozete sve zivo po spisku redom da mu pisete a on odgovara pristojno i salje formulare da se popune ... Big Grin
Big Grin
Naručio tinol (https://www.ebay.com/itm/Pine-scent-lead...2624994459) Sn99.3Cu0.7 0.6mm debljine..i dobio nešto drugo...pa me zanima što su mi to kinezi prodali:

Na lemu piše TYPE: 63% a ja sam očekivao da piše TYPE: 99.3% jel to znači da nisam dobio ono što je na slici i opisu predmeta? Da tu ima nutra 63% Sn?
Preporuka, zaboravi na bezolovni tinol. Treba kupiti dobar stari olovni ili sa malim dodatkom bakra i to je to. Naravno može i neka drugačija legura prema potrebi ali da je olovni, ovi bezolovni nisu neka sreća.
Čak mi se ne čini ovaj tinol što si ga kupio jeftin., kod nas imaš 25dag olovnog za nekih 70-80kn ako se ne varam.
http://www.ad-electronic.hr/search?keywo...w=category

Ovo je sto mogu nabaviti u mome gradu..mada kazu da olovni puno ostecuju vrh lemilice..a i puno olova steti prirodi..tj ROHS..tako da kupio sam u AD electronicu bezolovni tinol ima oko 8godina 500g i potrosio sam ga prije mjesec dana i bas je bio dobar i miris tinola i kvaliteta...no vrh lemilice je brzo otisao..bio je brzo crn i popucan....pa sad neznam dal je zdravije za vrh sa vise Sn ili manje...te sto utjece na trosenje vrha lemilice..lemim sa 350C (stara lemilica) sad ova nova em se brze zagrije i dosta joj je 250-280C da lemi...
Za topljenje čistog kalaja treba veća temperatura vrha i samim tim vrh brže strada. Uzmi olovnu leguru i po želji sa dodatkom bakra ili srebra. A što se tiče štetnosti olova, puni nam akumulatori u autima olova i to nikome ne smeta, a smeta ovih nekoliko grama na pločici. Pisao je macola o bezolovnom kalaju i njegovoj mehaničkoj čvrstoći.