DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.

Kakva koincidencija...

I mene danas posetio poštar. Stigao paket iz Kragujevca. Smile

[attachment=7101:IMG_20140204_183148_183.jpg]

I još brdo svega i svačega...

Nešto me zeza kreiranje novih postova....

Stiglo je i ovo Big Grin Big Grin Big Grin :

[attachment=7104:IMG_20140204_195254_913.jpg]

<p>A to je?</p>
<p>dve prazne plocice.</p>
<p>3 bambija Smile</p>

I još par sitnica... Big Grin Big Grin Big Grin

[attachment=7105:IMG_20140204_195443_809.jpg]

Hvala mikikg!

A to je?

EPraktikum

DigitalUNIVolControl5.0 i ePAudioPlay2.0 pločice Big Grin Big Grin Big Grin

Dobio sam domaći zadatak. Smile

Nema na cemu Wink

Sad imas zanimaciju za duzi period ... 

Posto tu idu neki PIC-evi, sad moras prvo PK2 klon da napravis i tako redom Smile

Eto, kao što rekoh domaći zadatak! Big Grin Big Grin Big Grin

U sustini za te plocice i LCD treba Nebojsi da zahvalimo posto mi je on to ustupio ali ja sam nesto tanak sa vremenom pa sam mislio da bolje to prosledim nekome ko mozda ima vise vremena da se sa tim poigra.

Vremena imam tu i tamo, malo sam slab sa finansijama, ali ništa nije nerešivo...

U svakom slučaju rad sam da popunim ove pločice i pustim ih u upotrebu. Big Grin

Hvala ponovo mikikg i npejcicu!

<p>Pošto preferiram tiho slušanje muzike stigla mi je audiofilska mašina renomiranog proizvođača DELL.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>http://www.youtube.com/watch?v=Rcu3_k0KNSM&amp;list=UU95rcaMgPmdHH2jdIvYZMwA</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Uskoro treba da stigne 6 takođe audiofilskih SCA diskova 74Gb na 15k obrtaja svaki.</p>

Hehe, server ceo Smile

Gde to tiho, to se dere ko sumanuto ...
Kad udjes u neki server room to ko da si u pogon Zastave (Fiat) usao Smile

Tu samo ima smisla RPi i slicno racunarcici bez okretnih delova Wink

Pošto preferiram tiho slušanje muzike stigla mi je audiofilska mašina renomiranog proizvođača DELL.

http://www.youtube.com/watch?v=Rcu3_k0KNSM&list=UU95rcaMgPmdHH2jdIvYZMwA

Uskoro treba da stigne 6 takođe audiofilskih SCA diskova 74Gb na 15k obrtaja svaki.

Mrzim ovaj zvuk. Slušam ih po ceo dan tako da su mi se smučili...

<p>@TDA <em>Hvala ponovo mikikg i npejcicu!</em></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nema na čemu Smile Pošto Miki nema vremena, lepo je što je otišlo dalje Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Za ovu DigitalUNIVolControl5.0 imam već neku radnu verziju sa ALPS motor potom. Napravio sam kod i za PGA2311 ali još nisam stigao da isprobam. Tako da još malo strpljenja i biće to upotrebljiva pločica. Priču o ovom projektu imaš <a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/333-audio-remote-controll-v5-volume-controll-input-selector/'>ovde</a>.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Za ovu drugu koju si dobio ePAudioPlay2.0 neznam kakva će biti sudbina Sad</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Na njoj je predviđen PIC32MX250F128B-I/SS kao i WM8727 DAC čip koji bi reprodukovao digitalni I2S signal iz PIC-a. Fajlovi su predviđeni da se ubacuju putem USB porta na microSD karticu ili u FLASH memoriji SST25VF016B koja je takođe predviđena na pločici.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jako kompaktan uređaj u hardveru, ali završio sam samo 30% koda, a bogami ima tu da se radi baš žešće.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nakon iskustva sa RaspyPlay3 pločicom i Raspbery Pi mini računarom, malo sam i ohladio oko ovog projekta sa ePAudioPlay2.0.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako je neko zainteresovan, mogu mu poslati električnu šemu a imam još koju pločicu viška, pa neka se poigra.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Poz...</p>

Pa iskreno meni je bio cilj da @TDA malo ubacim u "digitalije" posto vidim da ima potrebno predznanje oko toga ali nikako da skupi hrabrosti da se uhvati u kostac sa tim a verujem da bi mu itekako znacilo Smile

Ima sad LauncPad jedan, ima te plocice za PIC-onje, ima displey, morace skorije da pokaze neke rezultate, makar "Hello world" ispisan na LCD Wink

Kad to bude uradio tek onda ce da vidi sta mu je ustvari sve ove godine "falilo" oko elektronike  Smile

Tu sam da pomognem sve to bude bilo potrebno oko toga, startuj jednu temu pa polako jedno po jedno pitanje ...

Nema na čemu Smile Pošto Miki nema vremena, lepo je što je otišlo dalje Wink

Za ovu DigitalUNIVolControl5.0 imam već neku radnu verziju sa ALPS motor potom. Napravio sam kod i za PGA2311 ali još nisam stigao da isprobam. Tako da još malo strpljenja i biće to upotrebljiva pločica. Priču o ovom projektu imaš ovde.

Za ovu drugu koju si dobio ePAudioPlay2.0 neznam kakva će biti sudbina Sad

Na njoj je predviđen PIC32MX250F128B-I/SS kao i WM8727 DAC čip koji bi reprodukovao digitalni I2S signal iz PIC-a. Fajlovi su predviđeni da se ubacuju putem USB porta na microSD karticu ili u FLASH memoriji SST25VF016B koja je takođe predviđena na pločici.

Jako kompaktan uređaj u hardveru, ali završio sam samo 30% koda, a bogami ima tu da se radi baš žešće.

Nakon iskustva sa RaspyPlay3 pločicom i Raspbery Pi mini računarom, malo sam i ohladio oko ovog projekta sa ePAudioPlay2.0.

Ako je neko zainteresovan, mogu mu poslati električnu šemu a imam još koju pločicu viška, pa neka se poigra.

Poz...

Hvala Nebojša na podršci.

Prvo moram da pozavršavam započete projekte i da sakupim potrebne delove za ove tvoje pločice. Tu bi mi dobro došao neki BOM. Išao bi na ALPS potenciometar.

ePAudioPlay2.0 će malčice sačekati, pošto se još nisam bakćao sa takvim uređajima i zato što je još u razvojnoj fazi.

Pa iskreno meni je bio cilj da @TDA malo ubacim u "digitalije" posto vidim da ima potrebno predznanje oko toga ali nikako da skupi hrabrosti da se uhvati u kostac sa tim a verujem da bi mu itekako znacilo Smile

Ima sad LauncPad jedan, ima te plocice za PIC-onje, ima displey, morace skorije da pokaze neke rezultate, makar "Hello world" ispisan na LCD Wink

Kad to bude uradio tek onda ce da vidi sta mu je ustvari sve ove godine "falilo" oko elektronike  Smile

Tu sam da pomognem sve to bude bilo potrebno oko toga, startuj jednu temu pa polako jedno po jedno pitanje ...

Biće sigurno. Potrebno mi je samo malo da pohvatam konce. Već sam se malčice igrao sa njim....

Moram naći informacije o onim displejima pošto sa njima nikad nisam radio i načinom povezivanja sa Stellarisom i sličnim uređajima.

<p>Specijalna kineska formula Smile &nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=7150:bb.jpg]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Joooj sta ce ti ovoliko fluxa huhuh Smile..</p>