DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(01-23-2016, 06:35 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stigao RPi2 sa originalnim displejom + touch Wink

Miki, čestitam!
Imao si sreće da dobiješ ekran, ovde je od Božića rasprodat.

Pozdrav
Miki, displej odlično izgleda... lepo su ga i mehanički rešili. Moraću uskoro i ja jedan da nabavim Smile
(01-13-2016, 04:43 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]Pozdrav svima 

Kupim za neke smesne pare neki uredjaj zbog rek kutije da bih u nju upakovao neki amp .
I sad to stigne ja otvorim kad unutra neki SMPS  Undecided

Prodavac je u opisu dao da je to kontroler led rasvete ?? na uredjaju pak pise LIGHT and MOTION takodje pise da je 1000VA .

Koliko ja shvatih ovo na izlazu ne daje nizak napon nego visoki , sad koliko ??? neznam , a radi na 110v samim tim nemogu ni da probam uredjaj .

Sa kutijom znam sta cu ali sta s ovim smpsom ?? boga pitaj  106

Smps je meni jos uvek nepoznato polje elektronike i malo se tu ja nesto razumem.

Tkodje desna mala plocica je nekakav kontroler kontrolisan AT mikrokontrolerom .






Svaki predlog i pojasnjenje je dobrodosao  Huh

To ti je klasican DMX dvokanalni kontroler (DMX je standard, tj protokol koji se koristi za serijsku, adresabilnu kontrolu rasvete) povezuje se tri-pinskim konektorom (na kontrolnoj tabli uredjaja) i neces moci da ga koristis dok na njega ne povezes jedan ili dva reflektora ( recimo LED za diskoteke) koji ce raditi primajuci komande sa uredjaja. Naravno reflektor (ili neki drugi izvor svetlosti) mora da podrzava DMX protokol.
(01-23-2016, 10:44 PM)Milan94 Wrote: [ -> ]Koji operativni sistem koristi ova masina?

RPi2 može i Windows 10. Smile
Jedno veliko hvala TDA, Ariton i MikiKG za ovaj lepi paketic Wink
Dobio si sve kutiju , pojacalo, zvucnike samo da sklopis i sviraj !Smile
Nema na cemu Tesla.

Ps
Ima tu opreme da moze i da peva.
A sad na posao! Smile
u 16h sam dosao sa istog zar opet da idem na posao Big Grin

Ariton ovi Canonci izgledaju jos perverznije uzivo nego na slikama Wink

Samuki bice bice samo da je malo kesa na pretek i slobodnog vremena Sad
Ma nemoj ti mnogo da mi se praviš pametan! Smile
Znaš na šta mislim! Big Grin
(Ripaj na snajku i pravi potomstvo! Tongue)
www.magnat.tv/f6.shtml danas kupio na lokalnom buvljaku magnat viva 2,zvučnici u vizuelno jako dobrom stanju a kutije i mrežice imaju nešto sitnih oštećenja - za 30e. prvi put slušam magnat zvučnike za kuću,na prvu mi se nisu nešto dopali mada kako sati prolaze sve mi bolje i draže zvuče. nešto se usvirava, ili moje uši ili same kutije.
prošle sedmice kupio sam pojačalo yamaha ax-500,

Specifications
Power output: 85 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.01%
Damping factor: 50
Input sensitivity: 0.16mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 73dB (MC), 90dB (MM), 100dB (line)
Channel separation: 50dB (MM), 50dB (line)
Output: 150mV (line)
Dimensions: 435 x 139 x 332mm
Weight: 7.7kg
Year: 1989

www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/ax-500.shtml

nije loše pojačalo iako nije "kapacitetno" kao prošli Dual. ne znam hoću li moći postaviti slike sa mobilnog...
slike :
Tesla na snajku i barem tri puta da spašavaš natalitet Smile Da se ne hvalim, mi smo četiri puta spasili budućnost Srbije Smile
Aco, negde sam svojevremeno napisao, da smo dobri u recikliranju... Smile
i ja sam spasio Yamahu natural sound 500, (ako sam dobro napisao), jedino, što moja mora malko da se prečešlja, samo klikne...
Wink

Odlicne male kutijice HMAP Wink
Mali, nemo zajebavaš nego radi nešto! Smile
Sledeći put ti dajem crveni! Tongue
Upravo stiglo ... Big Grin

Karte za koncert David Gilmour-a u Becu.

Nisam mogao da odolim, a i ovo je verovatno jedna od poslednjih prilika da idem na njegov koncert u okolini od par hiljada kilometara. Morao sam sad da kupim karte jer ce to vrlo brzo biti sve rasprodato.

Mogao sam da kupim za te novce ovo-ono, puna mi kuca kojekakvog krsa, ovo je za mene neprocenjivo!

[attachment=18425]
(02-12-2016, 10:56 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stiglo ... Big Grin

Karte za koncert David Gilmour-a u Becu.

Nisam mogao da odolim, a i ovo je verovatno jedna od poslednjih prilika da idem na njegov koncert u okolini od par hiljada kilometara. Morao sam sad da kupim karte jer ce to vrlo brzo biti sve rasprodato.

Mogao sam da kupim za te novce ovo-ono, puna mi kuca kojekakvog krsa, ovo je za mene neprocenjivo!

Ovo sam shvatio tek posle kocerta SMAK-a i ubrzo posle toga smrti Borisa Aranđelovića.

Samo napred Miki!
Merak nema cenu! Smile
"Sami smo stvorili planinu suvišnih potreba. Kupujemo novo, odbacujemo staro. To je traćenje naših života. Kad nešto kupimo, mi to ne plaćamo novcem. Plaćate to satima vašeg života koje ste protraćili zarađujući taj novac. Razlika je to da je život jedina stvar koju novac ne može kupiti. Život samo postaje kraći. I žalosno je kad čovek tako traći život i slobodu".

Hose Muhika Pepe, bivši predsednik Urugvaja
Zaminija Gossen za Fluke 87V, svaka ćast Gossenu al ovo je prava mašina, a i uvik san ga tija, al je bilo van mogućnosti, sad me u ovin kombinacijama ispa baš povoljno. Instrument za instrument, Gossen je bija dobar, al ovj mi je puno bolji.

[Image: 87_V.jpg]
(02-12-2016, 06:13 PM)pinco Wrote: [ -> ]Zaminija Gossen za Fluke 87V, svaka ćast Gossenu al ovo je prava mašina, a i uvik san ga tija, al je bilo van mogućnosti, sad me u ovin kombinacijama ispa baš povoljno. Instrument za instrument, Gossen je bija dobar, al ovj mi je puno bolji.

Dobar instrument, imao sam ga nekada u firmi. Neka te dobro služi!

Pozdrav