DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Mouser, direktno iz Dalasa, Texas, preko DHL, stiglo ... Smile

PIC-evi su u DIP-8, ostalo SOIC-8 ...
Evo nešto malo odavde. Nije baš upravo stiglo ali skoro.

[attachment=33965][attachment=33966][attachment=33967]

5FE120

[attachment=33968][attachment=33969][attachment=33970]
oj ha,onaj gore 600W! šta će se desiti sa ovom nabavkom,kakva je zamišljena koncepcija?
Ima par načina kako bih voleo da bude iskorišćen ali više bih voleo da u predstojećim mesecima (godinama???) pokažem kako nego da pričam.

Prevedeno - nek te kopka Smile
I hoće, naročito jer bi rekao da mi poprilično prija zvuk razglasnog širokopojasnog 30cm zvučnika-u prostoru mojeg dnevnog malog boravka.
nemoj samo da ti nick pređe sa Zvu na Godo... 😀😀😀
srećan rad Zvu,kad god se desio!
Tja, nikada me takve sitnice, kao što su prioriteti, nisu sprečavale da radim sporedne stvari pre bitnih. Zašto bi ovaj put bilo drugačije ?

Nije kao da nemam krov nad glavom ili tako nešto Big Grin
na NBGD ga malo ko i ima,pa žive ljudi... 😀😀😀

naravno,uvek ide "first thing first"
Od lepše polovine
[attachment=34015]

Finansirali rođaci i kolege s posla
[attachment=34013][attachment=34014]
@ManicP
subler da te dobro sluzi, moracu i ja jos nekoliko da nabavim
samo sta je ovaj kozlic na drugoj slici tj cemu sluzi?
lepo je sto se sklapa i deluje cvrsto, jel to kao sto za obradjivanje dasaka ili koja je idejna namena?
To je držač štapova za pecanje, takozvani 'rod pod'. Samo je ovaj loše konstruisan a izgleda leepo Smile
(08-26-2020, 07:56 AM)Ubledeli Wrote: [ -> ]@ManicP
subler da te dobro sluzi, moracu i ja jos nekoliko da nabavim
samo sta je ovaj kozlic na drugoj slici tj cemu sluzi?
lepo je sto se sklapa i deluje cvrsto, jel to kao sto za obradjivanje dasaka ili koja je idejna namena?
Na njega se montira ger za drvo ili metal. Kao na slici...
[attachment=34019]

Zgodno kad su duži komadi, npr. cev od 6m, pa se okrate napolju.
[attachment=34058]

DeWalt aku komplet sa dve baterije 2x3 Ah + univerzalni punjač (12-20V) + komplet impact bitova.
generalno jako dobar alat,neka te dugo i dobro služi!
Hvala!
Prvi utisci su odlični, aku bušilica iako 12V ima čak 57Nm! Udarni odvijač 163Nm, što je odlično za taj radni napon... Neverovatno koliko je mali i kompaktan alat, razmišljao sam da kupim neki 18V, ali sam onda video ovo i to je presudilo. Big Grin
Generalno najviše ću koristiti za drvo i neke tanje limove, tako da će to biti odlično, i verujem da će dugo trajati s obzirom da nisam neki zahtevan korisnik...
Ja sam davno kupio neki mali električni šfrafnciger od parksidea, može mu se mijenjati moment i kompaktan je i nisam imao zamjerki što se tiče šarafljenja po audio uređajima. Nakon par godina su mi baterije otišle što zbog nekorištenja, što zbog starosti i zaključio sam da mi tako nešto ne treba. Bolju kontrolu imam sa ručnim nego sa električnim jer ako negdje zglajzam navoj, uništim glavu što se zna desiti sa električnim što onda...

Tako da za fine poslove sam odustao od korištenja električnog šrafncigera. Iako imam jednu staru bušilicu na kojoj se može mijenjati moment i tu sam prepravio sa bežične na žičnu. Za ono malo stolarije ili nečega sličnog što meni treba nemam ništa protiv žice. Big Grin
Meni su ti električni šrafcigeri generalno uvek bili krš, ali moguće da nisam imao pravi... Za manje poslove, rad oko uređaja i sl. mi stvarno nema smisla da se koristi nešto električno, ovo je alat koji nameravam da koristim za sklapanje radnih stolova, polica i sl. Nije da to radim svakodnevno, ali ko mari. Big Grin
ma kršteno parče alata,ne brini!
Napokon uzeh ozbiljan polovan laptop, zadnji predhodni MBP otisao klincima za skolu, ovaj sam uzeo za posao, 5 godina star model ali i dalje sjajna masina, samo baterije da zamenim kod nasih iFix-it i to je to (8-9h autonomija, 97Wh baterija), radi mi sav software koji sam pisao u C/C++ pod macOS Catalina 10.15.6 i radi mi VMware Fusion (Tech Preview) sa DirexX 11 emulacijom jer ovaj model ima posebnu graficku karticu, i7 16G 500G, sa en_US tastaturom, ...

Ekran 15'' Retina se vidi neverovatno dobro i fino, nisam video bolji ekran sa tako ostrom slikom, 2880 x 1800 na 15'' ... 

https://everymac.com/systems/apple/macbo...specs.html

[Image: attachment.php?aid=34060]
Normalno da je sjajna mašina kad Intel već 5 godina samo menja ime procesorima, radi isto kao i ovi najnoviji... Big Grin

Šala mala, neka te lepo služi!
Ovo je isto vrlo zanimljivo u vezi top MacBook Pro, njegov trackpad, kako je uradjen svaka im cast ...
Naime, taj trackpad ima "klik", stisne se prstom i oseti se klik, bio sam ubedjen da ispod te njegove povrsine ima mali tasteric koji to radi, i to mi je u startu bilo cudno sto taj klick radi perfektno na bilo kom delu povrsine trackpad-a, kako li je to mehanicki reseno da bude tako dobro izbalansirano, i nebitno, kontam resili su to vec nekako nebitno ...
Brljam po opcijama oko tog trackpad kad naletoh na opciju "Silent click", sta je to sad, ukljucim to kad ono ovaj klick o kome pricam stvarno postade duplo tisi, eeee, ne zajebavajte me ... u cemu je fora ? Smile
Znaci oni nemju nikakav taster ispod nego to radi neki aktuator, da li je piezo ili sta vec ali radi se elektronski mikro pokret da se dobije utisak kao da je stvarno kliknuto, neverovatno kako su uradili, bruka ... Ima i "dublji klik", kada se stisne malo jace, ma uradili su ga boli glava ...