DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Stiglo juče:
https://www.ebay.ch/itm/TPS7A4700-Low-No...OSwjXNbEYh-

Odavno sam hteo da isprobam regulatore sa ovim TI LDO čipom, ali zbog problematičnog lemljenja zadnje strane (Power Pad) nisam se usudio da ih sam pravim.
Cena gotovog regulatora je sada postala prihvatljiva, pa sam za probu naručio po dva pozitivna i negativna modula.

Na žalost, prvi put posle 28 godina na ovoj adresi juče mi je neko uzeo koverat iz poštanskog sandučeta, rasparao ga i vratio u sanduče (!), a na podu sam našao unutrašnju zaštitnu kesicu i samo jedan pozitivan regulator. Šteta od oko 25 evra, ali pre svega mučan osećaj.
Ovde je uobičajeno, a i zakonom dozvoljeno, da poštari male pakete koji se isporučuju bez potpisa ostavi u nezaključani deo poštanskog sandučeta.
Imam i konkretnu sumnju, ali ne i dokaze. Upravo nam neka čudna firma radi rekonstrukciju krova, znam i odakle su radnici Huh , a pre nekoliko dana sam u prolazu slučajno čuo kako se poslovodja žali na "bandu propalica" s kojom mora da radi.

Pozdrav
Mogu da te zamislim kada si video paket Sad
hm da,predrasude na osnovu vere,imena i prezimena,boje kože, razumevanja jezika... jeste da nas ima svakakvih ali zar baš toliko moraju da misle da su ono nešto iznad, pa na bilo koji način? neka im je na dušu... gde god bili i ma koji bili.
poslao mi slike otac nekih pločica što mi ih je poštom o svom trošku poslao jedan čovek iz New Zeland... i sad imam posla "preko glave" da opravdam nameru... Veliko Veliko HVALA Vlado !

[attachment=27693][attachment=27694]
(10-02-2018, 10:45 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]poslao mi slike otac nekih pločica što mi ih je poštom o svom trošku poslao jedan čovek iz New Zeland... i sad imam posla "preko glave" da opravdam nameru... Veliko Veliko HVALA Vlado !

Nema na čemu i drugi put!
aman... kako nema na čemu? D200 u TOP verziji pcb molim te... plus 4 jezgra? pozitivna povratna sprega 100%! Smile
(10-02-2018, 11:42 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]aman... kako nema na čemu? D200 u TOP verziji pcb molim te... plus 4 jezgra? pozitivna povratna sprega 100%! Smile

Ja mislim da si ga ti i crtao ??, a jezgra da ti se nađu za početak.
Čiste perverzija!

@HMAM
Sad ostaje da ih skockaš onako kako ti umeš i da uživaš u njima... Smile

@Vlada021
Pratim, od kako si otišao...
Mnogo si se olenjio. Sve neke fabričke pločice. Nema više DIY pločica iz štamparije... Big Grin
P.S.
Kakav je tvoj utisak sa tim SMPS?
To je onaj sa španskog foruma?
ha ha joooj TDA drug,šta sam sve od projekata već započeo a nikako da se složim sa vremenom pa da to i pozavršavam... APEX SR300 samo pločice urađene,APEX A40 jedan kanal polemljen ali ide mi u thermal runaway pa moram da postavim sve kako je i šemi i izbacim neke zamenske tranzistore, sad imam i pločice APEX SR250, Krell 100 mk2, hoću da napravim šasiju sa drugim hladnjacima i totalno je prepakujem, za nju da prvo nacrtam drugu pločicu napajanja sa kompletnom APEX NE555 zaštitom a iza nje još i pajser zaštitu, želim da probam APEX AX20R, za APEX A33 treba prvo da završim pločicu u sprintu,Ariton mi je dao pločice i delove za njegov amp u osnovnoj varijanti... toliko toga želim a ne stižem baš ništa. trebalo bi da ovde ostanem do kraja novembra a onda na bar mjesec dva da idem kući i tad bi se zezao sa svim gore navedenim pa dokle stignem. krajem ovog meseca otvoriću temu o nabavci delova iz mouser.de ili kako se dogovorimo. meni ce trebati brdo svega i svačega a poneo bi sa sobom do Beograda i delove koji bi trebali članovima foruma.
Haos.
I ja nemam vremena da pozavršavam šta sam započeo.
Nemam vremena a ni finansija.
Primarno mi je prilagođenje stana za prinovu koju očekujem... Smile
[quote pid='88104' dateline='1538571263']
@Vlada021
Pratim, od kako si otišao...
Mnogo si se olenjio. Sve neke fabričke pločice. Nema više DIY pločica iz štamparije... Big Grin
P.S.
Kakav je tvoj utisak sa tim SMPS?
To je onaj sa španskog foruma?
[/quote]

TDA pravo da ti kažem-jesam, kratak mi dan ,u srbiji je to nekako išlo usput. SMPS je sa španskog foruma a nisam ni probao da ga uradim, nemam ti ja tog znanja (mada nije to prava reč)... ?
a imaš li šemu za taj smps? ili link? Big Grin
(10-03-2018, 07:24 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]a imaš li šemu za taj smps? ili link? Big Grin

Ako pitaš mene, šemu ne verujem da imam ali lay sigurno ću okačiti.
Probaću i ja da iskopam.
Pravio sam ga nekad u jednoj od prvih verzija, ali sam se zapetljao oko trafoa i batalio ga.
(10-03-2018, 10:46 PM)TDA Wrote: [ -> ]Probaću i ja da iskopam.
Pravio sam ga nekad u jednoj od prvih verzija, ali sam se zapetljao oko trafoa i batalio ga.

Prvi post ZIP
A da.
Pa nisam ja ovaj radio već drugi od 300W.
Isti lik ga je projektovao.
Slučajno naleteo na FB da čovek prodaje jer se seli.... Pa ja pokupovao sve, oko 200 eura, ne znam dali sam pretplatio možda.
To su odlicne alatke, za te novce bi mogao da kupis pola nove lemilice tako da uzivaj, super si prosao.
Pogledaj malo temu oko koriscenja osciloskopa za neke osnovne savete i preproruke i ostalo vec ide redom samo ... Wink
dobro ti je rekao mikikg, pogledaj samo koliko košta ta lemilica! računaj da si osciloskop dobio gratis... Smile