DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Da vas dobro sluze!

@Bocko sve zavisi koliko si spreman da platis, zeder+izmestanje obd konektora trebalo bi da je dovoljno skuplje kasko a mozes nesto i sam da napravis sa skrivenim prekidacem i slicno...

Edit: koji je motor?
Zaboravih da napišem, jedan moj dobar drug veoma dobar elektroničar pogotovo sa auto računarima, napravi zaštitu da ne postoji mogućnost da se ukrade jedino da ga pauk odnese, presječe jednu žicu od računara i ubaci na nju relej koji se aktivira centralnima zaključavanjem tako da je računar onesposobljen a ne moguće je naći to i prespojiti za kratko vrijeme pogotovo ako se dobro sakrije.
Koliko ja znam, sva novija vozila imaju imobilajzer kao zaštitu od kradje (odnosno neovlašćenog paljenja motora).
Jedino transponder koji se nalazi u ključu vozila, može deaktivirati imobilajzer u cilju paljenja auta sa ključem.
Ako izvadite transpoder iz ključa za paljenje auta, sa tim ključem auto će samo "verglati" - odnosno neće moći upaliti.
(ili ako vam neko uzme ključ, pa odnese na narezivanje istog - taj novonarezani ključ može samo otključati vrata vozila i ništa više)

Naravno da postoji mogućnost izrade rezervnog ključa za svaki auto, ali i takav rezervni ključ (sa novim transponderom u sebi)
mora prvo da se "prijavi" centralnom računaru (ECU), a takva prijava zahteva i pin kod od auta koji vlasnik dobija sa "car pass" karticom pri kupovini auta.

Dosta upotrebljavan trasponder čip je : PCF7935AS
http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/i...ey.322946/

Drugim rečima, novija vozila se mogu "lako" ukrasti jedino sa originalnim ključem.
Postoje neke priče sa lopovima koji nose lap top itd ... pa preko OBD konektora završe posao ... Čak i ako je ovo istina, previše je dug i komplikovan
proces sa neizvesnim ishodom, - lakše je lopovu-kriminalcu ili kako već da te istera iz vozila dok stojiš na semoforu, nego da se upušta u takve hakerske zahvate !

Pozz
sretno Bocko drug! vozio sam takav ovde,i bio jako zadovoljan po pitanju čega god hoćeš, neka te dugo i dobro služi!
17.99 u Lidl-u...
Makina je 1.9tdi, standardnih 106 konja Smile
Mislio sam čipovati na 130-140 konja, no, koliko vidim po dosadašnjem ponašanju i vožnji, neće trebati Smile
Zare je dobro pogodio, mislio sam na otuđenje vozila Smile
OBD se seče a ne izmešta i spajam na M/Ž, najverovatnije serijski PC kabal -džek po nasumičnom rasporedu, najbezbolnije je namestiti na senzor radilice prekidač... A ključ je onaj bez ključa, samo gurneš i ne misliš Smile
Sve se mislim, kada postavim stare nosače za lotre i uselim alat, da neće baš biti privlačan Smile
Emire, i moj pomoćnik ne izbiva iz auta i ne mrzi ga da ide sa mnom po terenu Smile
Hvala svima na lepim željama Smile
Moje auto, po ugledu na Betmana ima pocasno ime "dedamobil".-
Nek te dobro sluzi.-

pOz
(05-12-2016, 08:22 AM)emiSAr Wrote: [ -> ]Da Bog da ti polirao nesto Au Smile  sto si iskopao u avliji a ne te Mauzerove muzejske primjerke.-
i neka te zdravlje bolje sluzi od tog Proxxonovog primjerka.-
pOz

Hvala na željama, več je na zadatku, poliram alat od aluminijuma. Prečnik diska je 50 mm.
Ovo je moja namerna optička varka, emiSAr. Nije mauzer nego 12,7 mm!
A na želji za zdravljem ti hvala najviše. I ja tebi želim da se još dugo dopisujemo.
(05-12-2016, 08:28 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Drugari, da vas dooobro posluže prinove, a i ja se malko ponovio, nije baš SAAB, no je dobar, i tek se upoznajemo Smile
Otvoren sam za predloge o zaštiti imovine... Smile
Da potrošiš puno para za gorivo - znači da zgaziš puno kilometara puta.

Za zaštitu ja razmišljam o Zederu, ali ne znam koliko je dobar. A ono što ti možeš da uradiš je da mu promenš OBD2 konektor
sa nekim drugim ili da izmeniš raspored pinova na njemu. Ali pre toga da napraviš adapter za prelaz na standardni OBD2 kabl.
Time ćeš sprečiti da se neko na brzinu priključi na računar i obori fabričku zaštitu. Prosto, ali efikasno.
I da ne držiš taj adapter u kaseti! Rolleyes
(05-13-2016, 07:21 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Ovo je moja namerna optička varka, emiSAr. Nije mauzer nego 12,7 mm!  

Uf uf, teska kategorija. Nisam sliku ni povecavao, reagovao na siluetu kako su nas ucili avione (borbene) da prepoznajemo.-
Sad cu sliku povecam i detaljno pogledam.-
Imam ugaoni nastavak za Micromot (vise ga ne prodaju) pa na tu dimenziju kod gledanja pomislio,.

pOz
Bocko cestitam na prinovi Wink
Da te dugo sluzi Smile
I ja volim saab ali bi i passat resio prbleme koji trenutno lome me Wink

HMAP kada krenes putem Srbije mogao bi da uzmes i bratu jedan ovakav bluetooth uredjaj moze i onaj najprostiji model kao USB sto ide u evritjima ti placam.

Definitivno moram da sredim Tekuci racun u banci i da napravim nalog na ebay-u Big Grin
Bocko koliko trosi?

https://www.youtube.com/watch?v=xGTbQuhhluY

Big Grin

Malo je samo lenj pri startu dok krene posle je ok ima dovoljno snage.
Stigla mi jos jedna tura fetova ovaj put iz Vremeplova, uzeo sam 20kom IRFP460A ono sto me buni je da su svi od istog proizvodjaca nose isti serijski broj ili sta vec a na onom mestu gde je izbijac od kalupa polovina ima a polovina nema onaj mali zig pa se sad pitam dal uopste ima pravila oko toga, inace sam ih testirao na opterecenje svi su ok i jedni i drugi.
Sve oznake osim nazivne odnose se na fabriku (isti proizvodjac ima vise pogona) seriju-datum proizvodnje i
ostali podaci relavantni da se odredi porijeklo i vrijeme proizvodnje, pa nije cudo da dobijes sve sa istim
oznakama. Sto se tice izbijaca- uveliko zavisi i od ljudi koji odrzavaju masine, oni sa oznakama su skupi,
namjenski radjeni za odredjenu tvornicu, a ovi bez oznaka su "jokeri".-

pOz
(05-15-2016, 09:48 AM)emiSAr Wrote: [ -> ]Sve oznake osim nazivne odnose se na fabriku (isti proizvodjac ima vise pogona) seriju-datum proizvodnje i
ostali podaci relavantni da se odredi porijeklo i vrijeme proizvodnje, pa nije cudo da dobijes sve sa istim
oznakama. Sto se tice izbijaca- uveliko zavisi i od ljudi koji odrzavaju masine, oni sa oznakama su skupi,
namjenski radjeni za odredjenu tvornicu, a ovi bez oznaka su "jokeri".-

pOz
Ok hvala na pojasnjenju, pa svih 20kom sam uzeo u istoj porudzbini i svi su isto kostali cak sam cekao 2-3nedelje da mi stignu posto oni nisu imali ove sa oznakom A pa su ih valjda posebno porucivali.
Arduino Nano sa ATMega328P kao i na Uno R3, samo veoma malih dimenzija.

[attachment=19903]
Odlicno Makso, to je super korisna mini spravica …

Kasnije kada malo ovladas tom MCU tehnikom, imas i ovaj Maple Mini (clon) koji na sebi ima STM32 Cortex M3 procesor (72MHz, 120K Flash), prakticno u istom podnozju i isto ima Arduino-like IDE za programiranje, cena krajnje prihvatljiva:
http://it.aliexpress.com/item/leaflabs-L...54802.html

Original je dosta skuplji, izradjen je u 4-slojnoj PCB i jedina razlika je sto ima izveden pin za Analognu referencu (ako ti treba bas precizna A/D konverzija), ostalo je sve isto:
https://www.sparkfun.com/products/retired/11280
Hvala na prijedlogu, imaću to u budućnosti kad ovaj negdje smjestim da taj onda kupim da se poigram, jel isti način programiranja kao i arduina?
Hoce Makso da pravi pozadinsko osvjetljenje tv !????
Još će se čuti...