DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Moj Leo je odličan čuvar. Da mi neko upadne u stan siguran sam da bi ga Leo ubio - ližući ga i gurajući da se igraju.
Macola, ja sam u vojsci bio vodič pasa (kerovođa). Tad sam se i prvi put susreo sa tom pasminom.
Jasm dužio šarplaninca i morao sam da ga vodim na redovnu redresuru u Knjaževac. Sada ta kasarna više i ne postoji.
99% pasa koje sam mogao tamo da sretnem su nemački ovčari i šarplaninci.
Jedan od vojnika je vodio malog medu.... Smile Akita Inu.
Strašan pas! Kao što si opisao i neverovatno nežan i dobrica i sa druge strane snagator ubica.
Dok sam se ja mučio sa mojom tvrdoglavom mazgicom on je sa akitom sve završavao bez muke.
Nezvanično sam tada saznao da je naša vojska dobila jednu količinu tih pasa na poklon.
Baš tako. Neverovatno veran i pametan pas.
Toliko snažan i hrabar da ponekad i pit bul skrene pogled kad se sretne sa akitom, a istovremeno pravo jagnje u svojoj porodici.
Evo proradio je visokonaponski generator.

20KV pri 18 i nešto KHz, pretvarač je SPRC, ZVS i ZCS.

Talasni oblik na izlazu half bridge (žuto) i na primaru trafoa (plavo). Sasvim lep sinus.

[attachment=16100]

Varnica (luk) od 3cm na uljnom HV trafou.


[attachment=16101]

Još da to uguram u orman...
Big Grin
čim sam ga vidjeo o'ma sam ga zapazio-i turio u korpu:
.
HiFi tamo negde daleko Smile za ovako mali uređaj odlično zvuči!
Cestitamo HMAP u zdravlju da te sluzi a izgleda extra Smile

Ako naletis negde na ovako nesto za brothera uzimaj u evrima ti placam Big Grin
drug brat ako naletim uzimam ti-jedino što sam slobodan samo nedeljom a tad ništa ne radi. kad budem uzimao telefon(baš onako radnički Samsung) ići ću do grada nakon posla pa ću obratiti pažnju da li imaju i to. negdje sam vidjeo i "power bank" bateriju od 4400 mAh i 4.4e ali nisam siguran gdje, imam jednu koju sam ponio ali uzeo bi još jednu jer mi se pokazalo kao skroz dobra i praktična stvar.
Pozdrav HMAP! Sta se radi tamo i mozes li???
još se upućujem u detalje,mada definitivno je neobično biti u normalnom društvu / okruženju a što se posla tiče i lakše je nego kod nas. utiske svakodnevno stičem i 99% pozitivne, sutra bi trebalo da legne prva plata. više nego što sam očekivao potrošilo se do sad mada svaki početak je sa troškom. sad sam dobar dio troškova pregulio, tako da bi trebalo ići na osjetno bolje.
Samo izdrži još malo...
Vidiš da smo sa tobom i ovako. Wink
Ma samo polako i "pametno" u svemu i nema zime.

Moras da mi das adresu da ti posaljem da mi neke plocice uradis.... [Image: hihihi.gif]
he he hee drugari moji! Smile Boro, kajne problem - Ludvigštrase cvaj Smile samo mi molim te pošalji u pdf jer mi cincilator ovde slabo gedizna Big Grin
.
rekao bi,iako je možda još rano,ali da sam naleteo na odličnu ekipu ljudi iz svih krajeva ex-Yu, za sada se odlično slažemo i guramo jedni druge samo napred. svi smo došli iz istih razloga i istim povodom,vjerovatno je to i razlog takvog međusobnog odnosa među nama. nešto su poput nas sa foruma,imamo i dva "administratora" koji se brinu o međuljudskim odnosima i ponašanju pojedinaca - i bar u ove dve sedmice rekao bi da to oštro i odmjereno odrađuju. gradovi su manje više jednaki kao kod nas,ulice i autoputevi nisu ogledala već imaju rupa,neki su i lošiji nego kod nas. gradovi su čistiji ali ne i prečisti. prolazi se na žuto i crveno,ali su ljudi tolerantni i nemaju predrasude prema strancima. sela su im...raj na zemlji,neverovatno kako su sređena, čista i uredna-to me onako baš oduševilo! hleb je preskup a pivo prejeftino-a još je i pivara tu u ulici na 300 metara Smile prošli petak sam osjetio efekat i sad mi dosta narednih godinu-dve Big Grin flaša kisele je 50ak dinara(ima i skupljih) a kad se vrati ambalaža vrate i 30 dinara,pa sad proceniti koliko se zapravo plati sama voda... voće i povrće skupo a meso poprilično povoljno...
Drz`se HMAP ne daj se Big Grin

Pa ono najvise i od ekipe zavisi kako ces da prodjes ali kao sto kazes ako je sve fer i korekto bice sve OK. Ja imam ovde jednog starijeg ortaka koji radi na brodu tipa 6 meseci kao neki administrator jednog dela broda posle ima 2 do 4 meseca slobodno. I sedimo tako i njemu zvoni Skype i on onako iznenadjen JAAAOOO Meksikanac kako mi nedostaje taj lik Smile

Zgotivili se i to ti je kaze ne mogu da izgubim takvog coveka radan, vredan, pedantan pola mog posla on obavi jer daje primer drugima da ako se postuje red i posao svi ce dobro da prodju. Vec 3 godinu radi sa istom ekipom kaze sad ne mogu sebe da zamislim u drugom poslu i sa drugim ljudima toliko smo uigrani Smile
da da,to je to - slična situacija, slična psihologija među ljudima...
Nedovoljno pratim forum pa izgleda propustio Sad

U nekoj drugoj zemlji si ime?
ja ime,ja...
(07-31-2015, 08:35 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]...a meso poprilično povoljno...

"Pa udri u meso bratac... u meso, i nemoj vise da probas!"
Ja sam trenutno u italiji na obuci za posao u domovini. Konkretno ovo je selo Calozziocorte oko 70 km od Milana, sve je sredjeno i udeseno tako da polovina nasih manjih gradova moze samo da se stidi. Sto kaze HMAP ljudi su fantasticni, za mesec dana nisam video da se dva radnika oko necega raspravljaju. Normalna radna atmosfera kako se samo pozeleti moze ,svako radi svoj posao i, a ne da se izvlaci na nekoga drugog...
Cene ahem ovde je vecina cena bazirana po kg robe pa hleb ide od 2e pa nadalje. Cene su poprilicno visoke i samo je flasirana voda jeftinija nego kod nas. Tome mozda doprinose i brojne fabrike vode u okruzenju.
Eto cisto jos jedna razglednica