DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(03-11-2015, 09:56 PM)Gosha Wrote: [ -> ]Evo prinove i kod mene. Generatorce malo ali mocno.

Naprava je pristigla uz nesebicnu pomoc @mikikg (Miki hvala jos jednom).



Evo kako izgleda impuls sirine samo 22 nS, skoro pa cist Dirac.

Goša, čestitam prinovu i želim ti puno uspešnih merenja.

Pozdrav
Da te u zdravlju služi makina! Smile
(03-11-2015, 11:49 PM)Braca Wrote: [ -> ]Goša, čestitam prinovu i želim ti puno uspešnih merenja.

Pozdrav
Hvala Braco.

(03-12-2015, 06:35 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Da te u zdravlju služi makina! Smile
Hvala Bocko. Od sutra ce i tebe da sluzi tvoj Voltcraft. 
He he, "osciloskopizacija je u toku, prikljucite se" … Smile
Stigla danas kutija iz njemačke preko ebaya...cijena 212€ sa poštarinom bez pdva carine i ikakvih dodatnih troškova...kutija je vrhunski napravljena.

Dimenzije:

VANJSKE:       W430*H130*L313 mm
UNUTARNJE:  W330*H122*L300 mm


Prednji panel 10mm, Zadnji panel 3mm i gornji i donji poklopac 3mm, te se u paketu dobio i knob i switch sa hladnjacima.


Težina 8,5kg.


Evo i slika:


[attachment=13169][attachment=13168][attachment=13167][attachment=13166]
(03-17-2015, 12:19 PM)ronovar Wrote: [ -> ]Stigla danas kutija iz njemačke preko ebaya...cijena 212€ sa poštarinom bez pdva carine i ikakvih dodatnih troškova...kutija je vrhunski napravljena.

Dimenzije:

VANJSKE:       W430*H130*L313 mm
UNUTARNJE:  W330*H122*L300 mm


Prednji panel 10mm, Zadnji panel 3mm i gornji i donji poklopac 3mm, te se u paketu dobio i knob i switch sa hladnjacima.


Težina 8,5kg.


Evo i slika:
Izgleda zaista vrhunski. Biće to opasan AMP. Pozz
Kutija je perverzijaaaa Big Grin Iskreno i vredi 200 evritja Wink Jos sad samo neka egzotika od pojacala da legne unutra... Smile
Hehe...jeje perverzijaaa Big Grin

Ici ce unutra SIGE...jedva jedvice nasao gotovu kutiju sa tim dimenzijama a da nije cijena u nedogled...a ovo sto sve ide u SIGE uhh jedva jedvice stane unutra. Sad moram da jos da sredim softstart izbusiti rupe na hladnjacima nabaviti M2 sarafe i odstojnike i onda pustat dio po dio u pogon. Biti ce slika gotovog pojacala ovjde na forumu u zasebnoj temi... planiram ako financije dopuste da bude SIGE gotov krajem 4mj.
Bice to opasan teskas, ti hladnjaci mogu da ohlade i 2x200W. Samo napred ronovar.
Samo radi postepeno i sa uzivanjem Wink Sto se tice soft starta kao sto smo diskutovali u onoj temi uzmi provereno od TDA sto je radio sa taster switch em lepshe izgleda em funkcionalnije. Ne sumljam da ce ovaj amp biti za primer Wink
Za soft start misim ovaj raditi od Bore...u prilogu postavljam shemu...jer ima za tipkalo...a sad dali ima soft start to nisam uspio skuziti dali ima valjda ima ili? Smile

[attachment=13170]
(03-17-2015, 12:40 PM)ronovar Wrote: [ -> ]Za soft start misim ovaj raditi od Bore...u prilogu postavljam shemu...jer ima za tipkalo...a sad dali ima soft start to nisam uspio skuziti dali ima valjda ima ili? Smile

Nema ova šema Soft start. To je samo El prekidač... Kolika je snaga transformatora?
 Pozz
Slicna je konstrukcija i funkcija samo kod Bore ima IC a ovamo kod TDA je cini mi se sve uradjeno tranzistorima i pomocnim transformatorom. TDA je cini mi se taj uredjaj pakovao u svoj BatoMM ima odradjen pcb i Elektor-ov soft start kompletno integrisan na jednoj plocici Wink Videces vec po potrebi i mogucnostima mada mislim da ce i jedno i drugo odraditi posao bas kako treba Wink
(03-17-2015, 12:45 PM)vodjang Wrote: [ -> ]
(03-17-2015, 12:40 PM)ronovar Wrote: [ -> ]Za soft start misim ovaj raditi od Bore...u prilogu postavljam shemu...jer ima za tipkalo...a sad dali ima soft start to nisam uspio skuziti dali ima valjda ima ili? Smile

Nema ova šema Soft start. To je samo El prekidač... Kolika je snaga transformatora?
 Pozz

Transformatori su toroidni 400W 2x34VAC
Veži 2 NTC-a 10 Ohm paralelno, u seriju sa sekundarom svakog transformatora. Biće OK. Pozz
Jel si sklopio plocice za Sige pojacalo? Lepo izgleda kutija. Sta ces sa prednjom plocom? Jel ostavljas u prirodnoj boji aluminijuma ili ce biti crna?
sto se tiče NTC-a malo jos pricekati dok ne sredim soft start+tipkalo..jer mi kuciste ima naprijed izbuseno sve za knob i tipkalo..tu cu staviti tipkalo da sjaji oko kruga malo plavo...viktor1986 je na susjednom forumu nedavno postavio slike tih tipkala i jako su mi se svidila.

SIGE mi fale jos samo SK104 25,4mm hladnjaci stigli danas u moj kraj na postu sutra mi postar donese...softstart moram da rjesim prvo..za SIGE imam sve samo kad sredim sve u kutiji onda cu se javiti BORI da posalje upistvo kako se podesava simetrija...bias i oni temperaturni TO-92 a i moram smisliti kako sa kukicama pricvrstiti te temperaturne TO92 na hladnjak.posto ima 3 trimera na plocici.

Prednji natpis razmisljam kad kompleiram pojacalo sa letraset ili da odem u tiskaru i da mi na prozirnoj foliji odstampaju tekst simbole i sve sto zelim...pa da ond asamo naljepim..ima na ovome forumu tema kako je jedan forumas lijepio letraset preslikačima na alu panel i to izgleda jakooo profii.

viktore naletjeh na temu sto si stavio davno softstart+prekidac sa NE555 jesi to sklopio? kako radi? i do koje snage toroida moze da preklapa?

kutija ce ostati kako je...prodavac ima dvije varijente ovog kucista crne i boje aluminija..meni se boja aluminija svidila pa sam uzeto tu..a posto je cijena ista bila da se mi svidjalo crna boja mogao sam uzeti crnu boju prednje ploce.
NTC pouzdano sluzi kao soft start. Jedini uslov (oprez) je da ne palis pa odmah ugasis pa ponovo upalis pojacalo - dok se NTC nije ohladio.
Kod mene je vezano upravo kako je Vodjang rekao i nema nikakve druge zastite. Inace A klasa pojacalo koje dobro povuce struje.

Pozz
Nisam nikad radio sa NTC-om pa mi je iskreno nepoznanica...sad mozda cu pitati glupost..ako mu je mana to grijanje nije li lakse onda i dali se smije ucvrstiti ag nekako na alu profil pa sa alu profila na hladnjak pojacala? One bi barem u teoriji moglo da se pali i gasi.

Ako bi moglo da se tako odradti nabavi se 220V prekidas naprijed onaj lijepi okrugli i irjesen softstart i prekidac.

Pitanje: Zasto ne koriste proizvodjaci pojacala sirom svijeta rjesenje sa NTC u svojoj liniji audio pojacala? Nisam bas vidio da koriste NTC...a ipak im je jeftinije koriisiti NTC nego raditi plocice softstarta i tipkala.
Te temperaturne TO-92 imas aluminijumske nosace sa srafom u ATX napajanjima ja sam ih odatle vadio cak ima na posebnoj plocici neka FAN kontrola mada na kraju krajeva to mozes lako da napravis od nekog tanjeg alu lima da izlupas na srafcigeru da dobijes polukrug i eto za srafljenje na hladnjaku Wink