DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Bravo Jevreme!

Upravo sam o tome sve vreme pričao. To je proizvod ozbiljne firme.

Lepo se vide žigovi 15 i Q u otiscima izbijača.

Pozdrav
evo jos primera istog tranzistora sa razlicitim natpisima i razlicitim zigovima
Da Jevreme,

Ti komadi su garantovano od moćnog i renomirnog proizvođača (SanKen, pravi pravcati). Samo jedan žig je već papreno skupa stvar u alatu, a tek čitava dva ili tri...
Desava se da nema ziga i na originalnim delovima kupljenim u Mouser ili Farnell, kako/zasto nije mi jasno ali ih nema bas na svakoj kompionenti ...
Upravo pogledao neke stabilizatore, od 3 razlicita modela jedan je imao zig, cak jedan model u vrlo cudnom izolovanom kucistu (unukatnom za proizvodjaca, ROHM) nema zig ni sa jedne strane ...
Nekad je bilo pravilo a sad se više ništa ne zna...
Silicijum rade na pouzdanom mestu da bi sacuvali tehnologiju (za Toshibu je to Japan), pakovanje u kuciste izbacuju u fabrike sirom sveta.
Pa sad, kako koje godine zapadne, koja komponeneta da se pakuje u kojoj fabrici i na kojoj liniji.
[attachment=25213]Zdravo Drugovi !

Posao radi svoje tako da uopste nisam imao vremena da se pohvalim i da zahvalim velikim ljudima koji su mi omogucili pre novogodisnju radost, tako da Deda Mraz uopste nije bitan Smile
Prelepa kutija koju mi je TDA poklonio ( nevidjeno dobra izrada plus na njoj je ostala ultra fast dupla dioda 200A to racunam za ekstra poklon jer hocu da probam da napravim neki smps svajc ) poprilicno ogromni torus ( to spremam za Borin Thermal Trak ) koji mi je poklonio midj84 i poslao sve ukupno, druge slike su pretvarac napona 12V DC 230V AC  sema skinuta sa neta i nisam imao poima dali ovo radi ali proradila iz prve, uvelicao sam semu da mogu da koristim ETD49 pa izasli problemi oko IC-a morao sam sa zice da nastavljam nogice, jer je ova sema za neko malo feritno trafo recimo EE33 ( oko ovo, ima seme ovde postaveno u nekoj temi ali evo opet ), Rade sve zastite, na izlaz nema potrebe od nikakve snabere ili kako god , sve kako sto je i nema problema ..[attachment=25205][attachment=25206][attachment=25207][attachment=25208][attachment=25209][attachment=25210][attachment=25211][attachment=25212]
[attachment=25214]
bravo bravo bravo za slike tranzistora, i za iskustva društvo!
.
Marshall, rekao bi da je sve to stiglo u trenutno najbolje ruke gdje će imati najveće šanse da se korisno upotrebi, odlični darovi! svaka čast darovaocima - jedva čekam da vidim kako redom pokrećeš projekat po projekat!
(11-17-2017, 10:33 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]bravo bravo bravo za slike tranzistora, i za iskustva društvo!
.
Marshall, rekao bi da je sve to stiglo u trenutno najbolje ruke gdje će imati najveće šanse da se korisno upotrebi, odlični darovi! svaka čast darovaocima - jedva čekam da vidim kako redom pokrećeš projekat po projekat!

Hvala Puno HMAP , da ti se najbolje vrati , a za pocetak bi zamolio neke ideje , koje mocno pojacalo koje znamo, da skladiram u kutiju !? visina ladnjaka je 8.4cm za duzine nije problem ima i previse , BA1200 je vece sirine tako da mi ne odgovara , zato, zamolio bi za predlog ..
Marshall, drago mi je da ti je stigla kutija i da ti se sviđa.
Probaj da unutra uguraš neki hidrid sa LME49810 ili LME49830. Oduševićeš se, veru mi.
Ako nemaš te integralce, a odlučiš se da radiš sa njima, nije mi problem da ti i njih pošaljem.
TDA ti lepo kaze. Onaj njegov hibrid bas lepo svira,culi smo ga na nekom skupu.
(11-19-2017, 08:31 AM)BeliNinja Wrote: [ -> ]TDA ti lepo kaze. Onaj njegov hibrid bas lepo svira,culi smo ga na nekom skupu.
Nije to problem , poslao sam mu pp da mi prati na meil ukupnu dokumentaciju jer nisam bas bas pratio temu sa LME .
Poslao sam ti fajlove.
Javi ako ti još nešto zatreba. Wink
(11-19-2017, 07:12 PM)TDA Wrote: [ -> ]Poslao sam ti fajlove.
Javi ako ti još nešto zatreba. Wink

Puno hvala druze, samo lepo da razgledam sve po red i javljam .
Evo jos malo igracaka za veliko dete... :Smile

Stigle mi ploce TPA3116D2 a sad ide igrarija da vidim sta kinezi za 7 USD po komadu nude... Smile  

Ono sto mi se na prvi pogled nije nikako svidelo, pored lemova koji izgledaju kao nogama da su lemili i krivo zalemljenih komponenti, su mali elektrolitski kondenzatori na putu signala i mali potenciometri... ali lako se da srediti... 

[attachment=25271]
Da li je to mono varijanta?
Ne, stereo je... uzeo sam 2 stereo da bi istestirao aktivu sa ovim cudom...
Od tih kineskih D-klasa pojačala ništa što sam slušao nije imalo zvuk u poređenju sa običnim A ili AB klasa pojačalima dostupnim u Uradi Sam.

Bojim se da ako time budeš testirao zvučnike za KappaPRO15a neće da izađe na dobro, odnosno test neće biti validan.

Ja sam bio u šoku kolika je razlika bila u odnosu na Sigmu i na CMA.
Trenutno imam 3 vrste pojacala ali BatoMM ce mi biti glavno za KappaPro test. Razlog je sto pravim 4 stereo BatoMM u jednoj kutiji za cetvorosistemsku aktivu.

U toj igri mi je problematicna aktivna skretnica koju sad trenutno simuliram.sa jriver i maudio profire 610 ali sam.u problemu sto ne mogu merenja sa REW da radim vec to radim sa pink noise i analizatorom a to nije bas prihvatljivo.

Ovo kinesko sam bukvalno uzeo iz zezancije da vidim kako ce dvosistemska aktiva da svira sa njima jer su smesno jeftini...
BatoMM ima za decimalu ako ne i vise manju distorziju nego spomenuti Class-D moduli pri tim specificiranim snagama, odatle potice ta vrlo cujna razlika ...