DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(09-09-2016, 03:01 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Ako taj Vacuumschmeltze ima jezgre koje mogu podnijeti oko 200VA na 50Hz pridružujem se kupovini.  Big Grin  Ili ćemo probati nekako se ogrepsti za freebie. Tongue

Pa moze, samo treba ili mnogo jezgra ili mnogo navoja Smile
Mada u svakom slucaju bi po gabaritima ispalo manje nego EI jezgro.
Gledao sam koliko bi EI ispalo za nekih 200-300VA i to je već poprilična kvrga,a već imam u traceru predviđenu EI150x50 kvrgu pa svaki komad manje željeza je poželjan.

Imam nešto narudžbi za tiskane pločice, reinstalirao sam windoze i nešto se posla nakupilo tako da nikako da malo bolje pogledam te jezgre i poslužim se onim kalkulatorom(za to trebam instalirati office,a još ga nisam stavio) i malo potražim što su Papak i Macola prije više od 6 mjeseci pisali na tu temu.
Hvala drugari na čestitkama, upravo zalivamo kod baba sestre i deda zeta da se mlada biljka dobro primi! Smile
A malena crnopurasta, što bi rekla moja pok. baba: ma, ovo je naše, vidi je!
Pošto su veeeliki izgledi da zalivanje bude obilno, verovatno se danas nećemo više čitati! Smile
Cera krenula u muzicku skolu, upravo stigli neophodni rekviziti ... 
Bice zanimljiv pocetni period, kad pocne "gzzz - zzzgg - zzz" po kuci Big Grin

[attachment=20920]
Tajo spremi dobre sluske za pocetak,trebace ti.[Image: biggrin.gif]Prosao sam tu fazu sa sinom,nije strasno zvuci su nesto poput dva macora kad se sretnu u februaru[Image: biggrin.gif]
Samo pazi da ne bude ''U Vašim očima nešto gori'' (gospođica Violeta iz Žikine dinastije)... Big Grin Big Grin Big Grin
Zato Miki testira slušalice u zadnje vrijeme,a kako dolazi zima da ja okačim jednu šemu lampaša za slušalice. Wink
I moja krenula na časove gitare  Smile. Za sad je mirno po kući al ova mlađa nišani bubnjeve!
Miki, Jeji svaku srecu i uspjeh u savladjivanju instrumenta i u zivotu...
Jedna crtica iz familije: klinac 5 godina, izuzetno muzicki nadaren pocinje svirati violinu pa uporedo i klavir i na kraju se opredjeli za klavir. Dovedu ga na lokalnu televiziju i u razgovoru sa njim voditeljica ga zamoli da odsvira nesto
na violini pa poslije na klaviru istu konmpoziciju-vjezbu sto on i ucini.
razgovor se nastavlja i voditeljica ga pita sto nije nastavio i dalje sa violinom i klavirom , a  on ko iz puske:
pa nemam cetiri ruke!
@gorankg, i moj unuk iako u kuci ima sedam gitara mene munta za bubnjeve-ionako kazu da lici na mene Smile
svaka čast - neka je bilo koji instrument - samo neka djeca sviraju! a tek violina ???? je TOP!
@gorankg
nemoj odvracati cerku od bubnjeva nego joj nabavi elektronske, neizostavno su bolji od klasicnih, a dobit je ocigledna
mogu se svirati na proizvoljnoj jacini ili sa slusalicama
kad se ima volje nađe se i načina... svaka svirka je dobra, nedavno je pero deformero tražio bubnjara. a nikako nisu naivna grupa!
Ovih dana stiglo, sada raspakovano: 

jedino, što je uputstvo samo na Mađarskom jeziku... :Sad
Pitanje za znalce: može li da mi posluži u audio/ osciloskop merenjima oblika i izobličenja signala? 
Ako ne, ili je zastarelo, onda će biti izuzetno dooobro za pojačalo LME49811+12x LM3886, samo da prototip prosvira Smile
Već neko vreme naručujem samo od istog prodavca sa ebay. Moje su porudžbine male, uglavnom neki sitni moduli koji mi služe za probe. Čak i kad mogu da nađem negde nešto jeftinije ja poručim od njega. Ne znam da li je zbog toga što vidi da sam već kupovao od njega ali mi sve to uredno stiže sve brže  Smile
Poručio sam 02.09. neke sitnice (drajver module TB6560, DRV8825 pa onda par ESP8266 i slično) i sve stiglo danas, za 13 dana znači. Na carini je inače bilo 13.09. Fenomenalni su kitajci, bez ikakve poštarine i sa besplatnim praćenjem pošiljke!  
mala spretna i jaka,15e na lokalnoj pijaci. videću još kakva je ???? baterija, mada neće mi teško pasti ni ako budem pravio ispravljač za nju. svakako,više bi mi pasalo da baterija ipak dobro drži.
(09-15-2016, 02:02 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Ovih dana stiglo, sada raspakovano: 
jedino, što je uputstvo samo na Mađarskom jeziku... :Sad
A što nisi tražio i jednu mađaricu da ti prevodi ... noću [Image: girl_in_love.gif]


Oblik će moći, ali izobličenje jok
@Gorankg

Sada vidim tvoj post o brzini kineza. Ja sam isto naručivao nešto malo u zadnje vrijeme(možda paketić mjesečno) i sve je do sada stizalo zračnom poštom i veoma brzo. Naravno besplatna poštarina. Prije nekih 10 dana sam također naručio nekakav snake skin bužir i rekoh ima tracking pa da vidim di je to došlo,kadli ono paket stigao u 17.9. Croatia,znači ako ovi na carini ne zezaju za par dana je kod mene.

Mogu samo reći da ili su kinezi počeli slati manje više svu sitnariju zračnom poštom ili imam ludu sreću da odaberem one koji to rade.
(09-17-2016, 03:39 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]mala spretna i jaka,15e na lokalnoj pijaci. videću još kakva je ???? baterija, mada neće mi teško pasti ni ako budem pravio ispravljač za nju. svakako,više bi mi pasalo da baterija ipak dobro drži.

Izgleda da punjac radi , svijetli , a bateriju treba ispitati??????????
Stigle diode i ic, zahvaljujem se Gosi...
More, dosta mi je vise bilo busenje rupa i vecito neko turpijanje do besvesti da dovedem rupu na potrebnu dimenziju Big Grin
Sad sam lepo porucio sve precnike koji su mi u opticaju za razne stvari, 65mm i 35mm za analogne instrumente (kazaljke), 24mm i 22mm su mi za shasiske XLR …
Morao sam da uzmem i nosace za testere ali sa ta dva nosaca pokrivam sve precnike koje imaju u prodaji pa ako mi kasnije bas zatreba precnik koji nemam, kupim samo testeru …
Testere su za metal (naravno i za drvo, plastiku itd), bile su nesto skuplje od obicnih testera koje se srecu po radnjama koje su inace samo za drvo.

[attachment=20999]