DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
To je onda to...
Nadam se da će ti poslužiti.
Ima da sluzi samo tako, bez brige.
Ako moze pomoc...oko tranzistora 2SA970/2SC2240..dakle trebam naruciti cca oko 100-150komada tranzistora pa me zanima koju su originali...koje prodavace izbjegavati sa ebaya....evo linkova...na kutiji pise Toshiba...ali koliko vidim u datasheetu originali nemaju uvijene nogice...evo linkova..pa sto mislite jesu originali?

http://www.ebay.com/itm/100pcs-PNP-Trans...20c43743ce
http://www.ebay.com/itm/200pair-2SA970-2...51c0b7270b
http://orzparts.com/index.php?main_page=...cts_id=740

ili ako imate koji link drugi gdje ima originala a da im cijena nije u nebesa...(budzet je cca 30-35USD)
@ronovar
Ovaj prodavac sa prvog linka izgleda OK. Prodao je dosta tih tranzistora i po ocenama ljudi su zadovoljni.
Takodje pise "Item location: Taipei county, Taiwan" sto je jos jedan plus.

Generalno, tako sa slike ne moze da se bude 100% siguran da je "to to" jer na slici jedno a kad stigne ono nesto drugo.
Treba gledati i sve oko toga, koliko je puta ta stvar prodata, obavezno pogledati komentare, pogledati sta jos ostalo prodaje kako bi se videlo "u kom je fazonu".
Takodje je bitno da se vidi kakva je komunikacija sa prodavcem, kontaktiras ga i postavis par pitanja i onda mozes da vidis koliko je ekspeditivan, strucan i generalno da li je OK.
Upravo mi je stigao Rigol 1074Z-S koga sam čekao 8 nedelja :-)

Nisam spavao od juče ujutro, zbog nekih gužvi, a izgleda da neću još koji sat :-)))))

Baš je cakan :-)
Napokon je stigao!
Sad imas odlicnu spravu koja fino dopunjuje one tvoje ostale analogne Wink
Jos i integrisan signal generator, ma milina ...
Neka je sa srecom i da te dobro i dugo sluzi!

BTW: posto ti je brand-new taj osc i jos u kalibracionoj garanciji, precesljaj malo ostale merne sprave cisto da vidis u kakvom su stanju ...
(07-30-2014, 08:43 PM)Macola Wrote: [ -> ]Upravo mi je stigao Rigol 1074Z-S koga sam čekao 8 nedelja :-)

Nisam spavao od juče ujutro, zbog nekih gužvi, a izgleda da neću još koji sat :-)))))

Baš je cakan :-)

Neka je sa srecom i dugo da te sluzi.

Moj jos nije stigao jer ga nisam ni narucio Wink Ali sam se opasno nameracio.
Cim budem skupio neku crkavicu pridruzujem se tebi i Mikiju.
ijaooo da je srece i para al bi mi legao onaj sa oznakom 2000
vrhunska sprava
al ni taj 1000 nije (mnogo) los Big Grin
...o mocne sile, bacite jedno peceno pile Tongue
Dobre su obe serije, i 1xxx i 2xxx, prosto ne znas za koju da se odlucis Smile
1xxx ima vise kanala ali 2xxx ima bolji/brzi A/D i bolji front end ...
Generalno 2xxx je malkice ozbiljniji, gledao sam slike iznutraica, mnogo ozbiljnije je uradjen mada opet 4 kanala je 4 kanala, to tesko moze da se zameni kad zatreba Smile

Kada smo birali Macola i ja osciloskop, nekako smo nasli interes da on uzme 1xxx a ja 2xxx tako da ako ikad bude zatrebalo nesto da se radi sto ovaj suprotni ne moze tu smo da se pomazemo Wink
(07-30-2014, 08:43 PM)Macola Wrote: [ -> ]Upravo mi je stigao Rigol 1074Z-S koga sam čekao 8 nedelja :-)

Nisam spavao od juče ujutro, zbog nekih gužvi, a izgleda da neću još koji sat :-)))))

Baš je cakan :-)

Uz dobrodošlicu u klub 1074Z, želim ti da te dobro i dugo služi.

Pozdrav
djera - pa rekoh i da su dva para previše,gdje ovoliko...?

[attachment=9280]
Stiglo danas iz Škotske:

[Image: wp20140820-1.jpg]

A ovo pre nedelju dana:

[Image: wp20140820.jpg]

Coilcraft poslao uzorke, carinu i PDV nisam platio ništa.

Stona lupa prečnika 11cm kupljena kod lokalnih Kineza za 250 dinara. Nema neku uvećanje, ali dale dodatnu komociju pri lemljenju SMD-a. Ovde se baš i ne vidi najbolje, ali dosta olakšava posao u radu, a cena je smešna.
Za sta su ti ove zavojnice?
D klasu. Inače ima njih i kod svih većih distributera po ceni od 4-4.5 evra. Ali kad već šalju džabe zašto to ne iskoristiti. A i biće upotrebljene u prototipu, tako da se to i uklapa u politiku fabrika koje daju uzorke.
Big Grin
slazem se
Malo pre stigla lemilica Gordak 936A.
Ne znam dal sam pogresio ili nisam, nadam se da ce zadovoljiti potrebe.
Neka te u zdravlje služi.
Daj slikaj štap da vidimo kako izgleda...
Koliko si je platio?
Slikacu kasnije, sad je maltretiram malo, da vidim kako radi. Platio sam je 3400din.
Posto ima dosta tanak vrh, jel zna neko gde ima da se kupe malo deblji za klasicno lemljenje, i od kojih jos modela se hvataju vrhovi da znam sta da narucujem?
Cena je skroz OK. Ja sam skoro pre neki dan kupio samo rucku za 1000 din koja mi bila stradala tako da je to ta cena kod nas (na Ebay je upoloa cena, bez carine i ostalih troskova).
Vrhovi ne znam gde se kupuju (ja uzeo uz moju lemilicu par komada, ni jedan nisam jos potrosio!), ima ih sigurno kod nas i prilicno su povoljni, reda 100-200din (u odnosu na Ersu i Weller koji su 10x skuplji) i za te pare rade jako dobro.
Mobihaus N.Sad, njihova firma All4Cell N.Beograd drze Hakko vrhove, vise velicina/oblika. Pa da ih cesto i uspesno grejuckas Smile
Mobihaus je imao na rasprodaji Atten 936b za 25e...