DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nešto mi je palo na pamet u vezi te paste za SMD, možda bi mogla ona pasta što je koriste instalateri za grijanje, jer oni samo očiste bakar namažu onu pastu (tamno siva) sklopi cijev i ugrije benerom i ona se pretvori u kalaj?
Previše je prljava...
Treba neka finija.
Pozdrav,
ta za grejanje ne bi bila dobra.

Imas da kupis pastu u skoro svakoj radnji koja prodaje ove nase zezalice.

Evo ima i ovde.

Nasao sam malopre u potkrovlju neke plocice sa PIC-om i jedan mali pneumatski elaktro razvodnik.
Ispostavilo se da su odgovarajuce za ovo, imaju par ulaza i izlaza i lcd displej i tastere na drugoj strani.

Uskoro cu da napisem parce koda za ovo i da probam.

A u medjuvremenu moram da kupim regulator pritiska i manometar i malo pneumatskih prikljucaka.

Ove plocice na slici ispod su mi ostale od nekog projekta, imam ih dosta, pa ako ovo proradi podelicu ih kome budu trebale.

Milan
Stigo mi danas kit transsitor testera i imam jedan problem...kad pritisnem taster lijepo pise bat 12V ok Testing... onda ispise vrijednost testne komponente...i za 2-3sec ispise Timeout...nebi li trebalo ostati na dislpleyu vrijednost klomponente? Npr C=482uF ESR = .15Ohm

Jel trebam flashati atmel sa drugim hexom ili? Sve sam provjerio i tocno je kako je u pdfu u manualu instalacija.

Evo linka:

https://www.dropbox.com/s/zpjwo3vfv9yfr5...nstall.pdf

http://www.banggood.com/86-Plastic-Shell...56240.html
(01-14-2015, 11:15 PM)samuki Wrote: [ -> ]Kako se zove  ona pasta za Smd i gdje je nabaviti ?

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemn.../index.php
http://www.mikroprinc.com/proizvodi/lemn.../index.php

Ima samo jednu veliku manu. Rok upotrebe je..... 6 meseci, sa čuvanjem na hladnom, suvom i mračnom mestu (frižider).
Ma kakvih 6 meseci.
Ova pasta koju ja kortistim je 2008 godiste.
Za ove 1206 ili 0805 delove to radi savrseno.

Jedino je cuvanje u frizideru obavezno.

Poz
Zadnji put kada sam uzeo pastu, nepunih 7 meseci mi je trajala. Posle toga, nisam mogao sa njom ništa više da zalemim. Samo se malo stvrdne (više je mekana kao želatin).
S obzirom, da ovi naši slepci prodaju bajatu robu, ne bi me čudilo, da se to i meni desilo.
One kutije sa pastom drzim u frizideru a kada treba izvadim malo u spric i nosim u radionicu.
Jedna je sigurno 2008 godiste a ova druga je mozda i starija.
Znao sam da imam jednu noviju pastu Smile
Jedna je 2008 godiste a druga 2009. godiste.
Eh, samo sto je to Interflux-ov i Multicore-ovo preparat, "baje" za te stvari … Smile
Ne verujem da ce kineski moci toliko dugo da izdrzi …

Ja sam probao neke kineske (od par dolara) i nisam bio zadovoljan, dosta lose je to radilo i dok je bio svez …
(01-15-2015, 07:42 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Eh, samo sto je to Interflux-ov i Multicore-ovo preparat, "baje" za te stvari … Smile
Ne verujem da ce kineski moci toliko dugo da izdrzi …

Ja sam probao neke kineske (od par dolara) i nisam bio zadovoljan, dosta lose je to radilo i dok je bio svez …

Bas tako, i jos mi se cini da je Interflux bolji.
Stigle pre neki sat .. Hvala braco, sestre , drugovi i prijateli na pomoci za sve ukupno Big Grin .. Veliko Hvala midj84 po kozna koji put..

[attachment=12154][attachment=12155][attachment=12156]
daj i ono drugo! daj i ono drugo! daj i ono drugo! Smile
Ahahahahaha joooj zaboravio sam cek Big Grin
Evo i to .. Tannoy Oxford 1984
[attachment=12157][attachment=12158]
E to je lepo! Big Grin
I Divno ! Big Grin
Jutros čika poštar doneo. MASTECH MS58268. Plaćen 20$ u Skandinaviji (Sweden).

[attachment=12256]
[attachment=12257]
[attachment=12258]
[attachment=12259]
[attachment=12260]
Odlično si prošao! ):
Ja imam MS-8264 i prezadovoljan sam...
Prezadovoljan sam.
Prošle godine sam ga snimio u jednoj radnji, i odmah sam ga kupio.
Pošto sam tada zaboravio da ga ponesem, čekao sam da neko sa kolima dođe u Srbiju, i da ga donese.
Bilo mi je malo rizično da ga pošalju poštom.