DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
cini mi se da je TI ukinuo free sample
Ha, vidi stvarno, poceli da prodaju delove online!

Pih, poceli su i shipping da naplacuju 21$ na sve porudzbine, razvojne plocice i delove Sad

Eee Teksase Teksase …
Jel to nikome ne daju uzorke ili daju samo firmama/fakultetima i sl...?
Meni su poslali ali sada spediteri traze da naplate i carinici a prije nije bilo.
Udarila nemastina i u teksasu.
vidjećemo šta će meni sutra "udariti" ovi naši kauboji...trebao bi stići paket iz TI.
Da vidimo hoceli proci , ili im se neisplati vise slati!
stigla tri para TAS integralnih kola,platio 650RSD ili oko 5,5e...dakle sve ok.
Jel to samo carina ili i postarina?
toliko dadoh poštaru,nisam pitao zašto Smile
ovi moji trazili 70 km za speditera i plus da carine i ja odbio! vrijednost posiljke 27$ a tezina 250grama! ma hoce pare!
Dobio sam od devojke poklon za rođendan! Smile
[attachment=10941]
Prvo sam pomislio: Starinska akten tašna! Šta joj bi?
A onda:
[attachment=10942][attachment=10943][attachment=10944]
[attachment=10945][attachment=10946]
Parče istorije! Big Grin
Jedan kanal nije ispravan i potrebno je čišćenje potenciometra.
Ostatak je u veoma dobrom stanju.
Još ga nisam otvarao da vidim u kakvom je stanju unutra...
Da li neko slučajno ima šemu za njega, pošto će mi sigurno trebati?
Let the party begin Smile

Hajde kod mene da slusamo ploce :-D

Kakva su to vremena bila, steta sto nisam bio tamo.
Sad moraš imati kolekciju singlica iz tih godina da bi sve bilo u fazonu. Za početak predlažem:
[Image: pop_comunista.jpg] [Image: Saveta.jpg]
Upravo stigao Arduino Uno, napokon da se bacim u svijet programiranja, zasad samo ledica trepti i ispisuje stanje na serial monitor ali odnekud treba počet Smile sutra slikee Smile)
i ja danas na pravdi Boga dobih trafo koji po površini jezgra ima bar 400VA a na etiketi piše 0,25kVA... radio gips čovjeku u stanu i načeh priču o hobiju,pa kad je vidjeo kako ja to u slast i sa uživanjem pričam čovjek zaburi glavu u neki ormar,izvadi kartonsku kutiju i dade mi grdociju sa xyz izvoda,masivan i lijep trafo. sutra ću ga slikati i provjeriti koje sve napone ima. kako trenutno stvari stoje,čini mi se da će biti zgodan za neku a-klasu jer mi se po debljini sekundarne žice čini da je nižeg napona. svakako,dobih trafo "nit oro nit kopo" Smile
Evo stiglo i meni iz kine,naravno ORIGINALI!!! Big Grin Big Grin Big Grin Ovi su kanda abartovani,tanji su za skoro milimetar.
Definitivno od kineza nema nista... Posle 20 dana lik uopšte i nije poslao Rigol! Vjerovatno mu bilo malo 40$ za postarinu, vidim da je stavio da ne salje za Montenegro više. U glavnom, sinoc lik vratio pare, posle duže prepirke i posle prijetnje da ću zatražiti pomoć od ebay-a i + negativni feedback. Ljudi, moze li neko da mi da broj one firme u Nišu što ima ove Rigol-e na stanju? Na ebay-u su bila ova dva "jeftina" prodavca (nešto ispod 300€ sa poštarinom), ali uprkos njihovom dobrom feedback-u, oni su očigledno prevaranti.. Tako da mi se više isplati da kupim u Nišu i ne cimam se sa ovim žutim prevarantima, a za iste pare.

Postoji par prodavaca koji imaju ove Hantek i slične marke, ali te marke bih zaobišao...
a našao sam i par tektronix-a tds210-220 za neke male pare. evo jednog: http://www.ebay.com/itm/Tektronix-TDS210...2344ed3fff
valja li taj tektronix nešto, isplatili se dati $100+ za postarinu?
Pa što nisi probao preko Ali expres,ja sam za 20 dana dobio iz kine ,free shiping,ništa platio nisam sem za tranzistore... a imaju svega...
http://www.aliexpress.com/item/Digital-C...91424.html