DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Au! Matoro bre. Dobro da još uvek radi... Smile
Sad me Marshall podseti.
Imam i ja nesto iz II Svetskog Rata, nije bas upravo stiglo ali sam mu se veoma obradovao.

[attachment=15268]

[attachment=15269]

Tada je elektronika jos uvek bila u razvoju ali kako je mehanicki odradjena ova sprava, odusevljen sam.
[attachment=15312]

panasonic kapsula i pločice za TDA7294... hvala Aритон! Smile
Nema na cemu i drugi put.
Hvala tebi, pre svega na strpljenju a i za upc.
Svratih pre par dana u jednu lokalnu starinarnicu gde obično kupujem gram. ploče i u jednom sanduku vidim nešto elektronike, očigledno spremljene za transport u reciklažu. Zape mi pogled za jedan lep instrument i upitah prodavca koliko traži za njega. Tip kaže da je to neispravno, malo je i pokislo (ovde je još uvek prohladno i pada kiša), da nije za prodaju, ali pošto sam lepo pitao mogu da ga dobijem besplatno, al' nemo' posle da se nešto bunim.
Dodjem kući, kad u instrumentu još stoji 6 dobrih baterija. Uključim, i sprava proradi od prve. Sad, meni ne treba neuromuskularni stimulator (tako se sprava zove), ali je kutija profesionalna i vredna ugradnje neke lepe instrumentacije kao, na primer, par preciznih oscilatora za THD i IM merenja, odg. "notch" filtera i sl.

U svakom slučaju, sigurno je neću da idem u starinarnicu i da reklamiram Vaistinu .

Pozdrav
[attachment=15349][attachment=15350]
Slična spravica mi je pomogla kod bolova u kolenu.
Memoj da me pogrešno shvatiš, ali je možda bolje da je sačuvaš za stare dane... Wink
(06-15-2015, 01:56 PM)TDA Wrote: [ -> ]Slična spravica mi je pomogla kod bolova u kolenu.
Memoj da me pogrešno shvatiš, ali je možda bolje da je sačuvaš za stare dane... Wink

Nema šanse da te pogrešno shvatim - prvi napad išijasa doživeo sam sa 27 godina na ulici, i da u blizini nije bilo jednog drveta verovatno bih se srušio. Na svu sreću. naišao je drugar iz Radio kluba u "fići" i spasao me muka.
Sličnom spravom amaterske izrade "podigao" me je pre nekih 20 godina čuveni čika Spale iz Kg.
Medjutim, sam se ne bih usudio da to radim.

Pozdrav
Kad bolje raznislim, biće to lepa kutija za neku novu spravicu.... Smile
(06-15-2015, 01:35 PM)Braca Wrote: [ -> ]Svratih pre par dana u jednu lokalnu starinarnicu gde obično kupujem gram. ploče i u jednom sanduku vidim nešto elektronike, očigledno spremljene za transport u reciklažu. Zape mi pogled za jedan lep instrument i upitah prodavca koliko traži za njega. Tip kaže da je to neispravno, malo je i pokislo (ovde je još uvek prohladno i pada kiša), da nije za prodaju, ali pošto sam lepo pitao mogu da ga dobijem besplatno, al' nemo' posle da se nešto bunim.
Dodjem kući, kad u instrumentu još stoji 6 dobrih baterija. Uključim, i sprava proradi od prve. Sad, meni ne treba neuromuskularni stimulator (tako se sprava zove), ali je kutija profesionalna i vredna ugradnje neke lepe instrumentacije kao, na primer, par preciznih oscilatora za THD i IM merenja, odg. "notch" filtera i sl.

U svakom slučaju, sigurno je neću da idem u starinarnicu i da reklamiram Vaistinu .

Pozdrav

Jedno dvadesetak uredjaja sam kupio na niskom buvljaku bas zbog kutije. Iznutrice sam povadio, sto je vredelo ostavio, ostalo pobacao, i sad tako kutije cekaju i cekaju........
Nadam se da ces bitio vredniji od mene Smile
Uf uf kako lepi zvucnici Smile Koji Brand su i ako moze oznaka Wink

U zdravlju da te sluze druze Wink 
Beyma 12BR70

pozdrav
Kad smo kod kutija...

[attachment=15353]

Unutrasnjost vece je za jednog clana a manje dao bih ali ne verujem da ikome treba...

[attachment=15354]
kad smo kod kutija evo da vidite kako mi je žena dobra

[attachment=15355]
[attachment=15356]
Big Grin
Nisam mogao da se suzdržim. Sveže pristiglo. Biti će neki ProAc Tablette reference 8 inspirisani zvučničić.

Za sad samo kupljeni, pošto vremena ni za disanje kako treba nemam.

[Image: DSC_0077.jpg]  [Image: DSC_0078.jpg]  [Image: DSC_0079.jpg]
@Zvu prelepo... Smile Ima li nekih ideja za kutije? Wink
Kutije su projektovane i isto u delovima. Tj. naručio sam MDF sa CNC bušenjem rupa. Obe kutijice sa rundovanjem i CNC-om izašle 2615 dinara.


V*Š*D - 27*16*24 

Izgledaće nekako ovako samo sa drugačijim visokotoncem i zaobljenim uzdužnim ivicama.
Uh... Smile
Lepo...
(06-17-2015, 02:04 PM)Zvu Wrote: [ -> ]Nisam mogao da se suzdržim. Sveže pristiglo. Biti će neki ProAc Tablette reference 8 inspirisani zvučničić.

Za sad samo kupljeni, pošto vremena ni za disanje kako treba nemam.

[Image: DSC_0077.jpg]  [Image: DSC_0078.jpg]  [Image: DSC_0079.jpg]

Ti mali seasovi midbasovi su odličan izbor .....stim da je recimo onaj od 15 cm daleko bolji izbor ......baci taj seasov visokotonac u dunav i stavi onaj Ralov visokotonac pa da vidiš kako to radi . Cool