DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="13886" data-time="1386154562">
<div>
<p>jedva čekam(o) slike napretka! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>I ja Smile Najveći problem će biti kutija(e)... (razmišljam o 2 mono bloka...)</p>

he he - pa to su onda dve kutije! Smile jedna kutija sa dual-mono konfiguracijom duplo je manja glavobolja,duplo manje prekidača,mrežnih konektora,mrežnih kablova,šest stranica kutije... a odvojene kutije opet imaju prednost što je moguće postaviti sama pojačala skoro najbliže moguće zvučnim kutijama. bliže bi bilo moguće jedino kad bi izlazni stepeni bili u samim zvučnim kutijama.

jedva čekam da dočekaš! Smile

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="13895" data-time="1386156535">
<div>
<p>he he - pa to su onda dve kutije! Smile jedna kutija sa dual-mono konfiguracijom duplo je manja glavobolja,duplo manje prekidača,mrežnih konektora,mrežnih kablova,šest stranica kutije... a odvojene kutije opet imaju prednost što je moguće postaviti sama pojačala skoro najbliže moguće zvučnim kutijama. bliže bi bilo moguće jedino kad bi izlazni stepeni bili u samim zvučnim kutijama.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>jedva čekam da dočekaš! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pa zato i kažem da će to biti najveći problem Smile A fale još i svi elektroliti, Al profili, hladnjaci...</p>
<p>Napokon i ja da se malo pohvalim.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>

ha haaa ima d-klasa da pršti na sve strane! Smile

<p>Upravo tako. I ne samo kod mene, nadam se. Pošiljka velika za sve drugare sa foruma.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>znači &nbsp;ovako:</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>- Tebi poklanjam &nbsp;20 komada... želim da ti na ovaj način zahvalim što si uvijek pri ruci</strong></p>
<p><strong>&nbsp; mnogima na ovom forumu. Trudiš se da svima pomogneš,a to je odlika koju najviše cijenim.</strong></p>
<p><strong>&nbsp;&nbsp;</strong></p>
<p><strong>- Ima i za 10-15 drugara koji žele da naprave pojačalo u D klasi,a ne mogu da nabave ove toroide.</strong></p>
<p><strong>&nbsp; &nbsp;Dakle da vidim slike pojačala ovdje na forumu, a ja šaljem na poklon po 2 toroida.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; uzdravlje.&nbsp;</strong></p>
<p><strong>&nbsp;</strong></p>

ZerO,mnogo je...

<p>Kod nas kažu mnogo je jedino kad biju. A šta će meni 70 komada.</p>
<p>U startu kad sam odlučio da ih nabavim, a ti znaš tu priču, želio sam baš ovo</p>
<p>no nije sve ispalo kako sam želio. Bili su neki pogrešni međukoraci, ali&nbsp;</p>
<p>konac delo krasi.</p>

:goodjob:

Meni bi dobro došao jedan par da završim ono pojačalce od pre godinu dana, al me sramota da ti tražim pošto si me već jednom i te kako počastio. Smile

<p>Evo slika, ali treba mi vise od dva komada Smile</p>
<p>Salim se naravno, otkupicu sav visak ako ga bude.</p>
<p>Pozdrav</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=5180Tongue1010040.JPG]</p>
<p>Tamo su ti neki elektroliti krivi. Ali moram ti priznat da si Kralj.</p>
<p>Nažalost ovo je moj Hobi i ne prodajem pa i kad je višak. Samo poklanjam.</p>
<p>Ali ne mogu da vjerujem da i ti imaš problem sa nabavkom. &nbsp;</p>
<p>Ako treba nešto hitno sjutra šaljem.</p>

:drool: :drool: :drool:

<p>TDA &nbsp;Ti si stari drugar. Imaš par komada. &nbsp;Smjesti li šta u onu kutiju?</p>
<p>Sto ja mrzim krive elektrolite....</p>

TDA  Ti si stari drugar. Imaš par komada.  Smjesti li šta u onu kutiju?

Čekam da mi na CNC prorežu na gornjem i donjem poklopcu proreze za hlađenje pošto želim da hladnjake smestim unutra. Trebalo bi da bude do Nove Godine završeno.

Hvala ZerO!

Dužan sam ti...

Možda do kraja godine dođem u Podgoricu poslom na 10-ak dana pa se možda i vidimo... Smile

Evo slika, ali treba mi vise od dva komada  Smile

Salim se naravno, otkupicu sav visak ako ga bude.

Pozdrav

attachicon.gif P1010040.JPG

24 komada d200 na jednoj slici... hi-jaaaoj... Big Grin na kojem naponu i snazi ih koristiš Mile? stavljaš li ih u rad u mostu?

Sto ja mrzim krive elektrolite....

obzirom na serije koje pravi,pretpostavka je da i nema mnogo vremena da ih poriktava Smile bitno je da radi pouzdano i dugo,i da se nakon 1X godina samo prašina skine sa njih Smile

Sto ja mrzim krive elektrolite....

Ja mrzim elektrolite generalno Smile Gde god mogu ja stavljam solid kondenzatore (bez tecnosti), Tantal, Polimer, MLCC keramika … Za ove "sitne" ima alternativa, za velike vec nema Sad

Mile? stavljaš li ih u rad u mostu?

Ne verujem da ce da idu u most, mada moze. Previse je to glomazno resenje i nepotrebno. Bar kod Class-D se most veoma prosto pravi dodavanjem jos jednog para izlaznih tranzistora i invertovanim drajverom, nema potrebe za vise od pola plocice, ulazni komparator i sve oko toga, to ostaje isto/zajednicko.

<p>D200 nema verziju punog mosta, samo polumosta, ali ako ima potrebe mogu dva pojacala da se spoje u most (bridzuju) kao i bilo koje drugo pojacalo dodavanjem invertora na ulaz jednog kanala. Napon napajanja koji sam koristio krece se u rasponu +/-40V do +/-80V ali za vece napone moraju jaci tranzistori... preporucujem +/-50V maximalno za IRF640N.</p>
bravo Mile! Smile i hvala...
<p>Pretpostavljam da je jasno da je sala ono za krive elektrolite?!</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="13966" data-time="1386213815">
<div>
<p>&nbsp;Gde god mogu ja stavljam solid kondenzatore (bez tecnosti),</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja to resavam jednostavno.... busnem ih iglicom, istocim tecnost i teram na suvo! &nbsp;(joj...)</p>