DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="16686" data-time="1388773287">
<div>
<p>Alo be Meraklije!!!! Pa iscenjkajte i neki pogolemi ladnjak za mene! Će se odužim! Big Grin Big Grin Big Grin</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Baš sam to najviše tražio prošle subote ali nije bilo ničeg dobrog......</p>
<p>Eh ja ocekivao da cu se vratiti punih ruka kad ono nista... Sad</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ocekivao da cu naici na pcb plocice i jos neke stvari ali nista nije imalo tj. nista od onog sto mi je trebalo.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Cak i delove koje sam narucio u radnji za D200 nisam mogao da uzmem, vecinu narucio u proe a samo tl i ir u mg kad na vratima proe pise popis.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A na sajtu pise 1, 2, 6 i 7 neradni tako da se samo vratih sa integralcima...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Jbg maler.</p>
<p>Danas prošetao buvljakom u potrazi za nečim u šta bih skutijao headamp i vidim lepu crnu kutiju od nekog pojačala za kola.</p>
<p>[attachment=6356:705868174_o.jpg]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Malo se iscenjkam i uzmem je.Najviše mi se svidela jer nije preterano "naježena", a radila bi posao.</p>
<p>U pitanju je BOSE AMP 3510 C5A PROD.</p>
<p>Stigoh kući pa da vidim šta je to i koliko je i nađem kako ide ožičenje, al da vidim pre uključenja da ipak nije neko Gorenje unutra.</p>
<p>[attachment=6357:Image389-K150.jpg]</p>
<p>Čist ko suza.</p>
<p>Pogledam izlaze,2X TDA7393, u DS max offset 150mV, uključim, proverim, 25mV.Nakačim zvučnik, reaguju ulazi na prst :hyper: .</p>
<p>Vufer je u D klasi, a pwm peva neki namenski BOSE134499. U preampu 5X BOSE133524.</p>
<p>Ne mogu naći koliku impedansu treba da imaju zvučnici. Ovo se trpalo u Audi do 2006. valjda.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Tuga je što i dalje nemam kutiju za headamp...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Svaka čast! Koliko si platio? I na kom buvljaku, Pančevo, Zemun ili neki treći? Smile</p>
<p>Zemun. Sramota me reći za koju sumu sam se cenjkao</p>
<p>Predpostavljam onda da je izmedju džabe i skoro ništa. Big Grin Nije tu fora samo cena, merak je cenkati se na buvljaku. Smile</p>
<p>Maloprije me poštar obradovao Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Stigle krofnice žive i zdrave</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dva T106-2 torusa, što me gazda nagovara da probam(o) pojačalo napraviti</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>Ali si ih zamotao, niti kamion ih ne bi polomio Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>HVALA, Aco</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mickeyzg" data-cid="17098" data-time="1389095464">
<div>
<p>Maloprije me poštar obradovao Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Stigle krofnice žive i zdrave</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dva T106-2 torusa, što me gazda nagovara da probam(o) pojačalo napraviti</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>P.S.</p>
<p>Ali si ih zamotao, niti kamion ih ne bi polomio Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>HVALA, Aco</p>
</div>
</blockquote>
<p>Sada navali na PCB pa da uporedo radimo to Smile</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="17099" data-time="1389095632">
<div>
<p>Sada navali na PCB pa da uporedo radimo to Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Bi ja, da mi i za ovaj komentar nije trebalo jedno sat vremena, dok nisam ulovio dvije minute slobodne...<br>
Još kojih desetak dana će mi trajati ludnica na poslu, pa tek onda mogu početi razmišljati o pojačalu Sad</p>
<p>Aco, preuzeo si mi posao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Koliko se sjećam ja &nbsp;sam &nbsp;trebao da šaljem jezgra.</p>
<p>Naravno kada tebi ponestane tu sam da dopunim.</p>
<p>Drago mi je da sam dio lanca i da nije bio uzaludan trud.</p>

ZerO,osjećao bi se ne ovako dobro da sam svih dvadeset jezgara zadržao za sebe a i ovako mi je ostalo sasvim dovoljno za dooobro zezanje Smile  ne bi bio toliko zadovoljan ni ispunjen da ljudi koji ovo žele da prave samo gledaju kako to radim ja,a pošto mene raduju njihovi uspjesi kao da su moji - može se reći da sam ovo čak uradio sebično radi svojeg zadovoljstva! Smile Smile

samo radite ljudi , nadam se vašem uspjehu i našem zadovoljstvu - i ne zaboravite da do svega ovoga ne bi došlo da ZerO nije učinio prve korake. od njega je sve krenulo,njemu treba da smo svi zahvalni...

Maloprije me poštar obradovao Smile

Stigle krofnice žive i zdrave

Dva T106-2 torusa, što me gazda nagovara da probam(o) pojačalo napraviti

P.S.

Ali si ih zamotao, niti kamion ih ne bi polomio Big Grin

HVALA, Aco

ha ha - pa zamisli da pređu toliki put i stignu u više od dva primjerka! Smile što kažu englezi : "better safe than sorry!" Smile

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="17099" data-time="1389095632">
<div>
<p>Sada navali na PCB pa da uporedo radimo to Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Al napravit ću ga i ja... Barem ću probati...<br>
Radi onog tvojeg komentara, gdje si naveo razloge... I moj razlog je isti...</p>
<p>Ma radite ljudi, Aco je u pravu, nebitno je ko je ovo započeo moj udio u ovome je minimalan u odnosu na</p>
<p>zajedničko zadovoljstvo kako reče Aco. Ima i kod mene još dvadestak komad i nemojte da jezgra budu razlog</p>
<p>da ne možemo probati tu D klasu.&nbsp;</p>
<p>[attachment=6431Big GrinA.jpg]</p>

ti sitno žito - kakav li je to uređaj?  :Thinking:

<p>Externa muzicka... Nemam nista od kvalitetne muzike na leptop/u inace bi ti reko odma kakav je uredjaj Wink</p>
Danas iskopah u Nis za sitne pare<br />
[attachment=6461:Fotografija0038.jpg]<br />
[attachment=6462:Fotografija0040.jpg]<br />
<br />
<br />
Veci ei dz-0800 koje dugo vremena trazim. 2 kao nova,jedan malo zardjao<br />
manji ei az-501 novi<br />
napajanja 2 od 350w<br />
<br />
<br />
[attachment=6463:Fotografija0039.jpg]<br />
[attachment=6464:Fotografija0041.jpg]
<p>Koliko si platio zvucnike ako nije tajna?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Manji su valjda 80W i ok su samo mislim da nisu bas osetljivi.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dok ovi veci imaju vecu osteljivost, nikad ih nisam slusao ali po pricanju su dosta glasni na malim snagama...</p>
<p>Manji su 5'' &nbsp;imaju po 20w i osetljiviji su od az500.</p>
<p>Veci su 8'' i &nbsp;imaju po 5w ,ali su veoma osetljivi. Lagane membrane ko pero.</p>
<p>Sramota me da kazem 1500. Smile</p>