DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pih, ako su stvarno/original Hakko vrhovi za 236.00 Din to je "smesno" dobra cena.
Kupis vise modela/oblika i ne razmisljas …

Nego vidis ta promocija je steta sto je nismo upecali!!! A sta to znaci? Smile
To znaci da treba da otvorimo jednu temu i samo tako neke zanimljive promocije da stavljamo u temu!!! Smile
Ja uzo. Ovaj, uz'o Big Grin Na kesicama je Hakko znak fino utisnut, mislim da ima i holograma, al' ko ce ga znati danas.

I dobra ideja: cim neko zapazi interesantnu stvar, adresu itd, javljaj. Bre Smile
Malo mi neverovatno da ovoliko tanak vrh lepo lemi debele zice na sirokim vodovima pcb. Smile
Ja sam prvo lemio kineskom pistolj lemilicom, nedavno uzeo caletovu ersu, samo stap ali je pregrevala pa sam je regulisao dimerom dok nisam namotao kabli na vruc stap.
Ovo mi je prva sa regulacijom i za pocetak mi se svidja.
Uzeo sam od coveka iz Nisa koji ih dovozi iz Turske, ima svasta nesto i deluje ozbiljno. Rekao sam mu da nabavi centratore i membrane za uzorak pa da posaljem Zvu da vidi dal odgovaraju za forumski zvucnik. Nadam se da ce da nadje nesto sto odgovara.
Vrhove bih uzeo po par komada razlicitih vrsta da se nadje.
A tema o akcijama bi bila i vise nego korisna
@TDA evo slike
Pa lepo to izgleda. Mislim da se hvataju vrhovi i za Welleman.
BTW, sto ti "izgoreo" onaj zuti sundjer toliko? Smile
Nisi valjda koristio suv, bez vode? Smile
Jesam. Big Grin
Za ciscenje vrha koristim vlaznu pamucnu krpu, a ovo sam mislio da se koristi suvo.
A jojjj … dobro sam video Smile
Ti sundjeri MORAJU da se nakvase kada se koriste, samo vlazni da budu, da ne pliva u vodi.

Ima varijanta sa onom celicnom vunom za domacinstvo (ribanje tiganja i sl) i ona recimo se NE kvasi a moze fino da ocisti vrh.
To je prednost jer ne "shokiras" vrhove sa naglom promenom temperature pa mogu duze da traju. Mada ja vise volim sundjer, nekako lepse ocisti vrh ...
Hvala sto si mi rekao za kvasanje.
Jos ne znam ni vrh lemilice da ocistm... Big Grin
Zato smo tu, da jedni druge posavetujemo Wink
Joj, zabole me stomak od smeha. A bas sam se cudio sto nisu stavili neki kvalitetniji, al reko Kinezi su to, oni sve fusare pa isfusarili i sundjer.
(08-21-2014, 10:09 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ima varijanta sa onom celicnom vunom za domacinstvo (ribanje tiganja i sl) i ona recimo se NE kvasi a moze fino da ocisti vrh.
To je prednost jer ne "shokiras" vrhove sa naglom promenom temperature pa mogu duze da traju. Mada ja vise volim sundjer, nekako lepse ocisti vrh ...

Nije čelična, već mesingana ili možda bronzana. Vrh mnogo duže traje i ne oksidiše ako ga posle svakog lemljenja blago kalajišeš i staviš u nosač.
Moguce da je od drugog materijala, nisam ulazio u tu problematiku ali znam da to dosta lljudi koristi, posebno profesionalci kome su lemilice po ceo dan ukljucene Wink
Što se tiče kvašenja, bar kod firme Ersa, oni za za lemilice čak preporučuju čišćenje mokrim sunđerom i to objašnjavaju povećanjem tvrdoće površinske prevlake na vrhu koja osim bakra i nikla ima hroma i čelika takođe.

U njihovom programu postoji i sredstvo za regeneraciju vrhova (imam takvo), pogotovo kod bezolovnih kalajnih lemnih legura.
Sredstvo se zove "Ersa Re-Activator" Art.Nr. 0TR01/SB

Verujem da to važi i za ostale vrhove sa prevlakom jer pretpostavljam da su puno krali jedni od drugih sastave tih legura.

Heh, pre neki dan sam dobio na poklon od jednog bivšeg ortaka (sada u inostranstvu), dva Tek programabilna countera sa auto i externim trigerom "DC 5010". Dvokanalni su sa rezolucijom od 3,125nS i mogu baš dobro poslužiti za merenje delay kod transmisionih linija (kablova).

Jesu matori ali su prilično sveže kalibrisani.

Tek sada sam to video po povratku u Kg.

Trebalo je da mi stigne rek za napajanje moje strujne sonde, međutim dobih na moje prijatno iznenađenje vrlo "napunjen" rek :-).

Izvrsno može poslužiti za ispitivanje faznih stavova i ostalih vidova kašnjenja, kako u sklopovima tako i u kablovima.
Mada imam sve te mogućnosti na par osciloskopa, ipak je velika prednost što se ovo može nezavisno koristiti gde osciloskop ostaje slobodan za nešto drugo, ujedno je ovo preciznije jer je posvećeno tačnom vremenu.

Vrlo prijatno iznenađenje od bivšeg učenika, potom ortaka.
Baš me je obradovao gest.
(08-21-2014, 08:23 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Pih, ako su stvarno/original Hakko vrhovi za 236.00 Din to je "smesno" dobra cena.
Kupis vise modela/oblika i ne razmisljas …

Nego vidis ta promocija je steta sto je nismo upecali!!! A sta to znaci? Smile
To znaci da treba da otvorimo jednu temu i samo tako neke zanimljive promocije da stavljamo u temu!!! Smile

(08-21-2014, 08:46 PM)nik Wrote: [ -> ]Ja uzo. Ovaj, uz'o Big Grin Na kesicama je Hakko znak fino utisnut, mislim da ima i holograma, al' ko ce ga znati danas.

I dobra ideja: cim neko zapazi interesantnu stvar, adresu itd, javljaj. Bre Smile

(08-21-2014, 09:34 PM)buca33 Wrote: [ -> ]Malo mi neverovatno da ovoliko tanak vrh lepo lemi debele zice na sirokim vodovima pcb. Smile
Ja sam prvo lemio kineskom pistolj lemilicom, nedavno uzeo caletovu ersu, samo stap ali je pregrevala pa sam je regulisao dimerom dok nisam namotao kabli na vruc stap.
Ovo mi je prva sa regulacijom i za pocetak mi se svidja.
Uzeo sam od coveka iz Nisa koji ih dovozi iz Turske, ima svasta nesto i deluje ozbiljno. Rekao sam mu da nabavi centratore i membrane za uzorak pa da posaljem Zvu da vidi dal odgovaraju za forumski zvucnik. Nadam se da ce da nadje nesto sto odgovara.
Vrhove bih uzeo po par komada razlicitih vrsta da se nadje.
A tema o akcijama bi bila i vise nego korisna
@TDA evo slike

http://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=37
.
" Radnje, Firme i Usluge - Stores,
Companys end Services
Preporucite proverena mesta za
kvalitetnu robu i uslugu
Moderated By: Moderators"
.
da se ne desi duplanje tema...

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=62

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=589&pid=26770#pid26770
poodavno je stiglo - ali sam se zaboravio zahvaliti:

[attachment=9460]

dve lijeve su moje a jedna desna crvena je od TDA.

hvala ziki na volji i poštarini! Smile
I ja se zahvaljujem! Big Grin
za TDA i ja,po četiri komada,od acivoJ - H V A L A A C I V O j e e e e e ! Smile

[attachment=9557]
Hvala! Jeee... Smile
Stigli Rubycon 4700uF/63V iz USA(originali su jer su na 85°C dok fakeovi su na 105°C)....čekaju se još pločice za napajanje da stignu...
ponosni vlasnik

[attachment=9567]

para pločica! nevjerovatno dobro lemljeno,sa odličnim dijelovima na sebi... Smile

Hvala Boro!
Hvala mikikg!
Hvala TDA!

(znaju oni zašto...)