DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(04-03-2017, 10:50 AM)Papak Wrote: [ -> ]Gosho, ode skoro jedan 3456A, ispravan, ko dusa, bio kod mene na detaljno testiranje. Do duse, ne bi bilo zgoreg (ako ga je neko od forumasa kupio) da se zamene elkosi i oni truli blok kondenzatori u 220V liniji.  
A red je da se i ja pohvalim. Dobih sa nekog rashoda cuveni HP3458A. Ceko sam ga 3 godine. Ispravan. Jedino display gubi kontakt. Da se ocisti i prelemi, i uzivanje. Jedino ne znam koja je svrha 8,5 cifara kad nemam laboratoriu sa faradejevim kavezom, a nije bas ni 100m ispod zemlje...
Cim ga doteram kacim slike! Smile

3458 ???? Svaka cast, nek sluzi u zdravlju!
(04-03-2017, 02:53 PM)gimba Wrote: [ -> ]Odustao Gosho, vrv cu nesto malko novije kao 34401 ili neki Keitley 2015. Zvao sam coveka sa kupujemprodajem ali se nije javljao, a na poruke ne odgovara...
Hvala ponovo, za dojavu. ☺

Za moje potrebe HP 34401A je sasvim dovoljan.
(03-31-2017, 06:34 PM)vsavic Wrote: [ -> ]Pristigao DG1022Z, javljam i prve rezultate sa software-om cim dobijem malo vremena Smile

 

I prvi utisci? Kako to sokocalo radi, probaj kratke pulseve da meris, vidi rise/fall time, pusti mu freq-sweep, i proveri koliki raspon PWM moze da pravi, 0.1% do 99.9% ili koliko vec?
Javljam uskoro, nisam jos stigao da se poigram lepo. Probao sam samo par nekih osnovnih stvari. Smile
Ovo nije reklama za zvake. Pazljivijim gledanjem, iznad paketica zvaka videcete cak 2 stereo pojacala 2x3W snage! Vise nego EL84 ili mozda 2A3 lampa Big Grin
Sinoc dobio na poklon od drugara. Drugar imao sa sobom i 'operativnu' verziju. Mobilni tel kao izvor i neka eksterna baterija 5V, prikljucili na Dual CL181 
trosistemske zvucnike i ovo parce plastike manje od 2x2cm zvano 'PAM8403' trese kutije samo tako Smile    

[Image: attachment.php?aid=23230]
Upropastiše te Kinezi.... Smile
Bio nekad normalan coe'k ... Big Grin
S leva na desno na prvoj slici:
  • Philips PM 6671 high-resolution timer/counter 120MHz,
  • Oltronix B603D izvor napajanja (6V/3A, 30V/1A i 60V/0,65A) sa finim podešavanjem napona,
  • Philips/Fluke PM 2525 DMM sa 5,5 cifara.
DMM i brojač sam izlicitirao pre nekoliko dana na CH berzi Ricardo, a izvor napajanja sam danas kupio na licu mesta, prilikom preuzimanja prva dva uredjaja.
Cene: brojač: 39 evra, DMM 47 evra i PSU 46 evra.
Bilo je još dosta opreme (viškovi CH vojske), čak i jedan HP334A (THD merač), ali ovo mi je za sada dovoljno.

Preciznost podešavanja izl. napona na izvoru napajanja je skoro neverovatna - podešena i izmerena vrednost se vide na drugoj slici.

Sve u svemu, odlična kupovina do koje je došlo sasvim slučajno: čekajući da se moje dame spreme za odlazak u posetu ukucao sam "multimeter" u Ricardo.ch, pojavio se PM2525, pogledao sam šta prodavac još nudi i video još desetak drugih uredjaja, sve sa završetkom aukcije te večeri. Pošto je bio praznik, aukcija je bila vrlo slaba, odn. krajnje cene niske Smile .

Pozdrav
[attachment=23311][attachment=23312]
Opasne sprave, ispravljac je pobedio, kako je uradjen unutra mogu misliti tek.
Za counter ako nema OCXO opciju preporucujem ti Morion MV-89A, mogu da se nadju polovni primerci na Ebay, a ako ti tako dobro ide kupovina onda pribavi neki povoljan Rubidiumski od GSM centrala, to se stavi i nista vise o frekvencijama ne moras da razmisljas, to ti bude vremenska baza za sve sprave u labu i to iste te sprave prorade odjednom duplo bolje jer dobijaju extremno cist i bez jittera referetni signal obicno od 10MHz.
(04-21-2017, 09:42 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Opasne sprave, ispravljac je pobedio, kako je uradjen unutra mogu misliti tek.
Za counter ako nema OCXO opciju preporucujem ti Morion MV-89A, mogu da se nadju polovni primerci na Ebay, a ako ti tako dobro ide kupovina onda pribavi neki povoljan Rubidiumski od GSM centrala, to se stavi i nista vise o frekvencijama ne moras da razmisljas, to ti bude vremenska baza za sve sprave u labu i to iste te sprave prorade odjednom duplo bolje jer dobijaju extremno cist i bez jittera referetni signal obicno od 10MHz.
Hvala na sugestijama, Miki.
Broajč ima termalno stabilizovan oscilator, pogledaću detaljnije kada nabavim šemu (instrumenti su došli bez dokumentacije). Na zadnjoj ploči je priključak za spoljašnju vremensku bazu.
Ostao je tamo još jedan mali DC kalibrator Fluke, za njega nije imao cenu pa ćemo se čuti u ponedeljak.

Pozdrav
BTW, da li moze taj counter da izmeri vreme izmedju dve ivice signala, recimo digitalni neki koji ima 10ms ON i 15ms OFF stanje, znam da moze sigurno da izmeri periodu tj 25ms ali da li moze i ostala vremena?
Moj Fluke 7260A ne moze a bas mi je trebalo, cisto me interesuje da li moze taj Philips ...
Pozzz ekipi
Dokumentacija za  timer-counter u .djvu formatu.-
http://bama.edebris.com/manuals/philips/
http://bama.edebris.com/manuals/philips/pm6670/
@emiSAr: Puno hvala za link. Nešto sam već bio skinuo sa interneta, ali na ovom linku je bolja rezolucija.

@mikikg: Direktno merenje nije moguće, ali bi indirektno možda išlo, na primer merenjem širine prvog impulsa standardno (slope upwards - slope downwards) a zatim dva puta slope upwards i oduzimanjem ta dva vremena. Pošto nemam generator funkcije nisam u stanju da proverim ovu ideju.

Pozdrav
Stigao Iskra33 od Goshe, odlican je, u odlicnom stanju. Hvala Gosho!
Stigao Hp3456a, prosao self test, cekam jedno sat vremena da ostane da radi pa ponovo da uradim self test. Kasnije otvaram da vidim elektrolite. ☺ Ovaj Hp poslednjih god dana jurim da kupim i uvek mi se nesto isprecilo, konacno je tu. ☺
(04-25-2017, 08:56 AM)gimba Wrote: [ -> ]Stigao Hp3456a, prosao self test, cekam jedno sat vremena da ostane da radi pa ponovo da uradim self test. Kasnije otvaram da vidim elektrolite. ☺ Ovaj Hp poslednjih god dana jurim da kupim i uvek mi se nesto isprecilo, konacno je tu. ☺

:-) HP3456A je mašinčina koja je vrlo ozbiljno koštala svojevremeno, takođe i vrlo ozbiljno napravljena.

Njegov savremenik HP3458A iz 1989 je, verovao ili ne, još uvek najbolji voltmetar na planeti, bez obzira na sve moderne komponente i tehnološka čuda. Jedini instrument sa 1ppm godišnje, a sledeći je jedan Keithley sa 2ppm godišnje...

Srećan sam ja što si ga ti kupio, a za tebe ne sumnjam da si presrećan :-)

Nek te lepo služi.
(04-25-2017, 09:56 AM)Macola Wrote: [ -> ]
(04-25-2017, 08:56 AM)gimba Wrote: [ -> ]Stigao Hp3456a, prosao self test, cekam jedno sat vremena da ostane da radi pa ponovo da uradim self test. Kasnije otvaram da vidim elektrolite. ☺ Ovaj Hp poslednjih god dana jurim da kupim i uvek mi se nesto isprecilo, konacno je tu. ☺

:-)  HP3456A je mašinčina koja je vrlo ozbiljno koštala svojevremeno, takođe i vrlo ozbiljno napravljena.

Njegov savremenik HP3458A iz 1989 je, verovao ili ne, još uvek najbolji voltmetar na planeti, bez obzira na sve moderne komponente i tehnološka čuda. Jedini instrument sa 1ppm godišnje, a sledeći je jedan Keithley sa 2ppm godišnje...

Srećan sam ja što si ga ti kupio, a za tebe ne sumnjam da si presrećan :-)

Nek te lepo služi.
Hvala puno! ☺ Kada kupujem instrumente dosta istrazim, cak po neki put citam mesecima forume, user manuale, pravim poredjena... Procitao sam svasta za 3456a, kao i za veliki broj Keithley-a, zato i jurim te starije proverene instrumente i hvala Bogu do sada sam imao srece. U njemu je referenca Lm199 koja ima mali drift, i sto je starija drift se smanjuje sa brojem radnih sati, zato neki ne gase ove instrumente uopste. Neki cak stavljaju po 3 reference u paralelu zbog shuma. Hp3458 mislim da ima Ltz1000 referncu, ona je jos uvek neprikosnovena po mom misljenju. Sledece za neku god ce biti neki Keithley 2015 ili Hp34401. ☺ Volim stare instrumente.
(04-25-2017, 08:56 AM)gimba Wrote: [ -> ]Stigao Iskra33 od Goshe, odlican je, u odlicnom stanju. Hvala Gosho!
Stigao Hp3456a, prosao self test, cekam jedno sat vremena da ostane da radi pa ponovo da uradim self test. Kasnije otvaram da vidim elektrolite. ☺ Ovaj Hp poslednjih god dana jurim da kupim i uvek mi se nesto isprecilo, konacno je tu. ☺
U zdravlju da te sluze naprave.
Sad navali punom parom u nove projekte.
Stigao paket od Tesle 017, ovom prilikom mu se zahvaljujem...
Neka te služi dugo prijatelju ????
Pusti sliku kako izgleda kad se parkiraju 2 trafa u onu kutiju ????
Stigao pre sat vremena.
Sklopio sam ga, uradio kalibraciju i radi za sve pare! Smile
[attachment=23423]
http://www.ebay.com/itm/Orignal-Tech-DS0...SwzaJYBIZc
Odlična stvar za poneti na teren u kutiji za alat.