DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nek te lepo služi Mikac! :-)
Hvala Macko.

Jos uvek nisam pokrenuo stampu, valjda ce da radi, mehanika je solidna i robusna, elektroniku nisam video (kutica blombirana u garanciji) mada znam da je baziran na STM32F407 i da je open-source tako da tu nema brige ...

Tek cu da se igram ...
Vidim ja da ćeš iduće godine da štampaš 3D kartice za druženje. Wink
Nek te u zdravlje služi.
Čestitka za prinovu  41
Neka te dobro služi!
(10-16-2018, 04:29 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stigao Dobot Mooz 2 Smile  ...

https://www.dobot.cc/products/mooz-overview.html

3D? full! neka je sretno i dobro iskorišćeno - a ne da ima gde,nego je samo pitanje mašte! sve ful! Smile
(10-16-2018, 04:29 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Upravo stigao Dobot Mooz 2 Smile  ...

https://www.dobot.cc/products/mooz-overview.html

Miki! Ima li kakvih (probnih) radova sa ovom spravom. Daj neku recenziju ako si stigao ozbiljnije da poteras ovu zanimljivu napravu da napravi nesto konkretno...Thx
@yumera
Ako mi verujes sa tim printerom sam proveo sve ukupno dva sata vremena, trenutno sam van zemlje, a i dok sam bio tu bio sam prezauzet drugim stvarima. Probao sam samo malo lasersku glavu, radi, tek trebam da se malo detaljnije poigram, pisacu ...
Upravo stigo Big Grin

45@2 4x22ac ili 4x24ac 
 U sekundaru 2,6mm , nesreca Big Grin ...
(11-29-2018, 11:40 PM)uki122 Wrote: [ -> ]Upravo stigo Big Grin

45@2 4x22ac ili 4x24ac 
 U sekundaru 2,6mm , nesreca Big Grin ...

Taj je dobar za pod točak kad menjaš gumu na kolima! ???
uki, taj je stvarno multipraktik! Smile jesi ga već odredio za kakav projekat?
Mož' za kiso kupus umesto kamena, samo da ga prvo turiš
u kesu da ne zahrđa.
Drugari , bas ste kreativni Big Grin

Ne znam jos uvek sta cu , svasta nesto mi pada na pamet .
Uzeo sam ga za smesne pare 3k dinara , bas sam srecan Smile
Koliki je presek limova?
9x5cm bi trebalo , ako sam dobro naucio od Mikulica Smile
Nije baš 9x5cm. 5cm ti je debel paket limova. A presjek ti je površina onog unutarnjeg "stupa" na kojemu je kalem. Znači da izračunaš presjek trebaš drugu dimenziju tog "stupa", jedna je 5cm(debljina paketa limova) a drugu nisi izmjerio.

Ako je Branko tod mislio na isto što i ja jer se iz toga izračuna snaga trafoa.
Ima limove EI150 debljine paketa 9cm sto daje povrsinu srednjeg stuba od 45 cm2. Kako se u obzir kod proracuna uzima
presjek cistog jezgra-u zavisnosti od izrade limova, stvarna povrsina je za 5 do 10% manja od povrsine "rupe" kalema.-
pOz
Khadgar druze jel mozes da mi pojasnis koja je ta druga dimenzija  ? Smile
Pisao sam na poslu tako da mi je promaklo da 5cm nije debljina paketa već dimenzija stuba. Znači ovako uki122, imaš sliku koju si okačio sa dimenzijama E limova i nacrtom. Površina stuba je debljina paketa limova(u tvome slučaju 9cm) * dimenzija "C" na nacrtu, što kaže da je to 45cm^2 kao što je emiSAr već rekao.