DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(12-12-2016, 06:13 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]
(12-11-2016, 11:09 PM)Gosha Wrote: [ -> ]Malo da se snabdem literaturom.
Naleteh danas na buvljaku, izdanja iz 60 i neke.
Siguran sam da koloega EmiSar zna o cemu je rec.

A moze li ovo da se pretvoru u pdf?

Ili da nekako dodjem do kopija.

Tesko.
Ogromno je to. Ne mislim da ostatak zivota provedem u skeniranju ovih knjiga Smile
Ja imam jednu duplikat pa ti je mogu ustupiti uz odgovarajucu nadoknadu Smile
Potrazi po oglasima mozda se nesto i nadje, mislim da sam sretao nesto.
A moze i da se odnese u kopirnicu pa da se iskopira. Aj probunaricu prvo po oglasima.
Eto i ja se prinovio Smile
Cestitam! Stari dobri Philips, fin i precizan osciloskop, dobar mu je prikaz cetvrtke, sve na mestu.
Da te sluzi fino i mnogo perioda izmerio! Smile

Ako nisi koristio OSC do sad, ja mislim da smo negde pisali o osnovnim stvarima, treba potraziti na forumu ili pitaj ako imas nejasnoca.
(12-13-2016, 05:25 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Cestitam! Stari dobri Philips, fin i precizan osciloskop, dobar mu je prikaz cetvrtke, sve na mestu.
Da te sluzi fino i mnogo perioda izmerio! Smile

Ako nisi koristio OSC do sad, ja mislim da smo negde pisali o osnovnim stvarima, treba potraziti na forumu ili pitaj ako imas nejasnoca.

Vazi , hvala, za sad citam neku literaturu i forum i malo gledam EEVblog, ako negde zapne obraticu se za pomoc...
Zasto si mu nabio intesitet do kraja, smanjni to na pola i dobices lep i ostar mlaz.
Osc je kupljen na moju preporuku, ako nesto ne bude u redu snosim odgovornost iako ga nisam ni video Smile .

Cestitam Dragane. Svi kazu da: "da te dugo sluzi", ja ti zelim da ga sto pre promenis za bolji.

Sad polako i strpljivo, korak po mkorak. Tu mrcinu od skopa tesko ces da ubijes, nemoj da se plasis.
Ako nesto zatreba, tu smo.
Tesko da ubije Smile , cek da vidi signal anodnog napona GU81M Smile Smile Smile


Neka te lepo sluzi.
(12-13-2016, 07:38 PM)Omegakg Wrote: [ -> ]Tesko da ubije Smile , cek da vidi signal anodnog napona GU81M Smile Smile Smile


Neka te lepo sluzi.

Za to treba sonda ne x100 nego x1000 Smile
Salim se, ja to ne bi radio ipak hehe. Odlicno druze moj jako lepa spravica, i ne sumnjamo kad majstor preporuci, super je.
(12-13-2016, 07:12 PM)Gosha Wrote: [ -> ]Zasto si mu nabio intesitet do kraja, smanjni to na pola i dobices lep i ostar mlaz.
Osc je kupljen na moju preporuku, ako nesto ne bude u redu snosim odgovornost iako ga nisam ni video Smile .

Cestitam Dragane. Svi kazu da: "da te dugo sluzi", ja ti zelim da ga sto pre promenis za bolji.

Sad polako i strpljivo, korak po mkorak. Tu mrcinu od skopa  tesko ces da ubijes, nemoj da se plasis.
Ako nesto zatreba, tu smo.

To tako ostalo kad sam stelovao i probavao vraticu na normalno, hvala na cestitkama, neplaniram da ga ubijam Smile jeste da uglavnom radim sa HV ali necu da ga zabadam tamo gde mu nije mesto Smile
(12-13-2016, 07:38 PM)Omegakg Wrote: [ -> ]Tesko da ubije Smile , cek da vidi signal anodnog napona GU81M Smile Smile Smile


Neka te lepo sluzi.

Anodni napon GU81M bi ubio i slona, a kamo li jadnog osciloskopa, makar to bio i Philips Smile
(12-13-2016, 08:00 PM)Gosha Wrote: [ -> ]
(12-13-2016, 07:38 PM)Omegakg Wrote: [ -> ]Tesko da ubije Smile , cek da vidi signal anodnog napona GU81M Smile Smile Smile


Neka te lepo sluzi.

Anodni napon GU81M bi ubio i slona, a kamo li jadnog osciloskopa, makar to bio i Philips Smile

Hahahahahahahaha slatko me nasmeja  Big Grin
Toooo sine Draaaganeeeee  113

Salim se ja malko , odlicna i korisna stvar bravo za obojicu  Shy
(12-13-2016, 05:16 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Eto i ja se prinovio Smile

Dragane, evo šeme. Daj bože da ti nikada ne zatreba ozbiljno.

http://elektrotanya.com/philips_pm3232_s...nload.html
(12-14-2016, 09:10 AM)branko tod Wrote: [ -> ]
(12-13-2016, 05:16 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Eto i ja se prinovio Smile

Dragane, evo šeme. Daj bože da ti nikada ne zatreba ozbiljno.

http://elektrotanya.com/philips_pm3232_s...nload.html

Hvala, nadam se da mi nece trebati....
Hands Help.
RPi Zero Smile
RPi je inače zamišljen kao učilo i jeftina platforma koja bi bila dostupna širem sloju populacije. Naravno, i da donese profit. Zanimljivo je da RPi 3 ne možete zvanično da uvezete  Srbiju jer nema sve potrebne papire "o usklađenosti i neznamštasvejoš". Jednostavno Ratel to ne dozvoljava jer RPi 3 ima na sebi WiFi i Bluetooth. Isti je slučaj verovatno i sa micro:bit platformom koja je takođe učilo koje briti dele deci u školi. Naša će, po Ratelu, biti time toliko ozračena da im te stvari uopšte ne trebaju. Istovremeno, imate operatere koji zvanično rade a biju po etru ko zna čime i kojom snagom. I svi se prave mutavi...
Izvini, vsavic za mali off, želim ti sjajnu zabavu sa RPi Zero. Dobar izbor.. 113
@gorankg U vezi RATEL-a, počeli su da prave velike probleme zbog njihovog stava da svaki RF uređaj mora posedovati DETALJNI izveštaj o testiranju uređaja koji se sve manje praktikuje na zapadu. A evo o čemu se radi, kada se proizvede neki uređaj a firma poseduje sve ISO sertifikate i standarde po kojima rade, ima mogućnost da na proizvodu stavi oznaku standarda koji poseduje i da uz izjavu prodaje te uređaje. Mnoge od takvih firmi već imaju svoje interne laboratorije kojima provere RF usklađenost svojih uređaja, što više nije tako skupo obezbediti. Time se garantuje da je uređaj usaglašen sa zakonskim propisima i ako se desi da se pokaže drugačije ta firma biva kažnjavana i sl. Ovim se ubrzava plasman proizvoda na tržište itd... Verujem da je i za RPy slična priča.
Ovde nastaje problem da naš RATEL ovo ne prihvata kao dovoljno. Iako se krenulo u proceduru usaglašavanja naših carinskih propisa sa EU propisima (jer krajnji cilj je da nekada uđemo u EU družinu, jelte). I pored apela mnogih firmi da se ispoštuje ova mogućnost RATEL ostaje pri svom da se mora posedovati detaljna dokumentacija o testiranju uređaja i pogtražuju od proizvođača koji to nema niti će ga ikada imati.

I tako, ako naši ne budu popustili u narednih par godina, teško da ćemo bilo šta moću legalno da uvezemo iz EU i inostranstva iz RF domena... a da ne pominjemo šta sve ulazi kod nas nekih drugim kanalima kao što Goran reče, i šta se sve koristi i zagađuje etar...
@gorankg, @npejcic, jel ovo znaci da i WiFi \ Bluetooth uredjaji koji imaju CE i \ ili FCC oznaku kao potvrdu da su sertifikovani za Evropu \ Ameriku, mora da imaju i dodatnu dokumentaciju zbog ovih nasih?

Edit, ja znam da kad sam gledao nedavno za HM-10 koji ima CE sertifikat za prodaju u Kanadi, koliko sam ja rastumacio moguce je jer ima tzv. sporazum o tom nekom zajednickom priznavanju. 

Citat sa wikipedije:

Quote:Mutual recognition of conformity assessment
There are numerous 'Agreements on Mutual Recognition of Conformity Assessment' between the European Union and other countries such as the USA, Japan, Canada, Australia, New Zealand and Israel. Consequently, CE marking is now found on many products from these countries. Japan has its own marking known as the Technical Conformity Mark.[7]


Nasi ne priznaju nista slicno?