DIY Electronic projects

Full Version: Upravo stiglo
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(05-11-2014, 02:53 PM)Gosha Wrote: [ -> ]@mikikg odakle ga nabavljas? Voleo bih i ja da imam nesto tako, ako je moguce poruciti dva komada javi mi.

edit: ja nadjoh ovaj:

http://www.ebay.com/itm/OEM-OCXO-MV89A-X...0957506963


Ja sam vec porucio sa Ebay. Samo trazi MV89A, vidi prvo ko daje Free shipping a onda vidi godinu proizvodnje. Ja sam porucio primerak iz 2007.

BTW: Ovaj oscilator je mrak! Medju najboljim modelima koje Morion jos uvek proizvodi. Koriste ih za GSM i GPS. Cena novog je sumanuta, oko 400-1000$ zavisno od opcije Smile Posle ovoga samo Rubidiumski ili ceziumski oscilatori ...
Stigle i meni komplet delovi za BatoMM jos pre nekoliko dana ali nisam bio u mogucnost da uslikam , Ogroooomno hvala na midji84 koji mi je i te kako izasao u susret .. sve je to bilo lepo spakovano u kutiici od Tesla lampice Smile.. fale jos kondovi i to je sve..[attachment=7981][attachment=7982][attachment=7983][attachment=7984]
Zahvaljujuci mikikg i kondenzatori su obezbedjeni i kod mene su, nadam se da cu uskoro naci nacina da tebi posaljem kondenzatore.
Ohooo Odlicno ! pa nisam znao da je sve zavrseno i sa to .. OK kad mozes tad .. necu nabrzaka ovo pojacalo da bude .. samo lagano ..Smile
(05-09-2014, 08:40 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]čuće se druže - biće projekata samo neodlučan sam gdje bi šta najbolje leglo. imam na umu pet pojačala i jedan Miletov stabilizator napona,onaj APEX PSU10 da mi služi kao radioničko podesivo napajanje,a za ograničenje struje uradio bi onaj Borin brzi osigurač sa tranzistorima. to bi bio jednostavan a dobar način da dobijem ono što mi treba.

dva Borina pojačala Lambda i Sige čekaju svoj momenat,LEACH je takođe tu,a druga dva bila bi oni moji "pokušaj"-hibridi,sa 2SK/2SJ jedna i druga verzija sa IRFP240/9240.

iz tih razloga i potreba uradiću još jednu grupnu kupovinu,radiće se o 2SA1943/2SC5200 iz COMET-a. kad sakupim noivac za 10-20 parova (20-40 komada ukupno) pokrenuću temu,ako doguramo do čini mi se 40 komada po tipu dobijamo jako jako dobru cijenu,a ti tranzistori mi rade u APEX AX11,iste imam u APEX PSU10 stabilizatoru pojačala NX16(onaj moj famozni kratak spoj bio je preko tih tranzistora),DOGC-mk2,Studio,SymAsym... taurus iste koisti u razglasnim pojačalima pa uzevši sve to u obzir pored onog mojeg testiranja na 36V i 7A za pretpostaviti mi je da su to ok tranzistori. ko bude želio neka učestvuje,ja ću svakako gledati da se nakupim ovih parova.

heh,ne fali meni ideja i želja,"samo" finansija! Smile

2SC5200 nema vise u comet-u, ima samo 2SA1943.

Bio sam u comet-u pre jedno nedlju dana i kupio nesto malo delova. Neprijatno sam se iznenadio jer sam na sajtu procitao da je za 2N5551 proizvodjac Fairchild a ja sam ih dobio upakovane sa nalepnicom CDIL. Kada sam se pozalio preko mejla oni su mi rekli da je doslo do greske u obelezavanju i da sam dobio Fairchild. Ne znam kako izgleda Fairchild 2N5551 pa ne znam sta da mislim, tj. koji sam dobio.
uglavnom i nemaju veće količine bilo čega,o prošlih 10 parova čekao sam iz Sofije,a tako mi je bilo i za sve veće količine kondenzatora(više od 10 komada).
Da se pohvalim i ja,juce ih preuzeo od Goshe.
(05-16-2014, 11:54 AM)buca33 Wrote: [ -> ]Da se pohvalim i ja,juce ih preuzeo od Goshe.

U zdravlje da te 'lade
Hvala.
@Viktor1986

Ima u mg i proe...

Utorak ili sreda idem pa mogu da uzmem i posaljem preporuceno, dobijes jos 1-2 tranzistora vise zbog postarine Wink
Hvala Aco ali ti tranzistori mi nisu trenutno potrebni. Video sam da Aca(HMAP) planira kupovinu tih tranzistora. Gledao sam sta imaju od delova, pa rekoh da napisem da nemaju vise te tranzistore, tj. nema samo 2SC5200.

Hvala jos jednom.
Ok ako zatrebaju tebi ili bilo kome neka mi se javi...
2SC5200 i 2SA1943 tranzistori stizu u comet krajem maja. Sada sam video na sajtu da su ubacili obavestenje o datumu isporuke. Porucili su po 500 komada jednih i drugih.
Viktor .. a koja je cena u eura posebno 2SC5200/2SA1943 ? da uporedim sa ovim kod nas ..
Comet cene za 2SC5200 i 2SA1943.

1 - 4 kom. 0.9871 EUR (1.184E ili 140 dinara sa pdv-om)
5 - 24 kom. 0.8884 EUR (1.066E ili 126 dinara sa pdv-om)
25 - 99 kom. 0.8179 EUR (0.981E ili 116 dinara sa pdv-om)
100 - 499 kom. 0.7615 EUR (0.913E ili 108 dinara sa pdv-om)
> 500 kom. 0.7051 EUR (0.846E ili 100 dinara sa pdv-om)

Na ove cene se dodaje porez( u zagradi sam naveo cene sa pdv-om), kod nas je 20%.
Da .. Ok, tako je nesto i kod nas skoro i da nema razlike ..
U Sarajevu cijena tih tranzistora je duplo veca 4km ! Sad
i kod nas je toliko u svim ostalim radnjama - 250RSD ili oko 2,2e manje-više. zato planiram da napravim jednu grupnu kupovinu čim sam dođem do novaca za bar 10 parova (20 komada ukupno). kod nas nema povoljnije od ovoga što COMET nudi!
Evo na primer ja cu da kupim 16 komada ( 8 parova )
Možda i ja uzmem neki komad...