DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(06-24-2023, 05:41 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Da li neko zna gde mogu da se nabave tanki teflonski RF koaksialni kablovi 50Ω ali spoljnjeg prečnika u rangu 0.8 do 2mm (za RF GSM/LTE/GPS) ?

Takve kablove sam povremeno vidjao na RADISTINIM oglasima, sad sam prelistao oglase nema ih, ali ako se setim ko ih je prodavao pusticu ti kontakt.
Prodavao je Radojko Mojkovac
(06-25-2023, 05:50 PM)gorso69 Wrote: [ -> ]Prodavao je Radojko Mojkovac

Veoma moguce, ili on ili Josip gore iz Sombora.
Ima nesto slicno Radojko MOjkovac sad sam dobio par slika.
Imam dve Motorole TLKR T3 i obe imaju problema sa primopredajom, kada su u monitor modu onda uspe da se cuje nesto ali to nije to, koliko sam po netu citao problem je keramicki filter WM50T, ali njega ne mogu da nadjem nigde, da li neko ima ideju gde bi mogao da nadjem? Negde sam procitao da je zamena Murata CFWLB450KHFA  ali ni to ne mogu da nadjem... Trebaju mi 2 komada...

Ima li neko ideju?
(07-05-2023, 07:36 PM)pakonja Wrote: [ -> ]Imam dve Motorole TLKR T3 i obe imaju problema sa primopredajom, kada su u monitor modu onda uspe da se cuje nesto ali to nije to, koliko sam po netu citao problem je keramicki filter WM50T, ali njega ne mogu da nadjem nigde, da li neko ima ideju gde bi mogao da nadjem? Negde sam procitao da je zamena Murata CFWLB450KHFA  ali ni to ne mogu da nadjem... Trebaju mi 2 komada...

Ima li neko ideju?

Po ovoj oznaci CFWLB450KHFA to je keramički filter sa centralnom frekvencijom 450kHz i 2kHz bandwith.

Ima da se nabavi LTM450IW kao zamena na Ali:
https://vi.aliexpress.com/item/33011820081.html

[Image: attachment.php?aid=40636]

Mada pogledaj cene za nove tokce, bruka, dual-band 5W sa gomilom opcija za 25E sa besplatnom dostavom! 
https://vi.aliexpress.com/item/1005005747378093.html

[Image: attachment.php?aid=40637]
Hvala Miki, narucio sam deo sa alija... kad stigne javljam da li je operacija uspesna Big Grin

Sto se tice stanica, ima i baofeng uv5r ili uv-82 za slicne pare... a ove motorolice sam uzeo na pijaci za 800 dinara... tako da ce me izaci 1 crvena ukoliko prorade posle zamene delova... Smile

Mada ima zanimljiv hack... Smile
https://www.youtube.com/watch?v=kqr8t0_4...HamRadioDX
Drugovi , dal se neko bavio sa Cajavcima ? Po neku slucajnost nagomilao sam par komada , 2 komada GA104 kompletne glave i jedan lead amp GA100 samo sasija bilo kombo sad od to nema nista , ove GA104 ni jedan nema orginalnu izlaznu plocicu pa ako neko ima taj model da mi uslika orginalnu plocicu gore i dole da mogu da je kloniram pa da vratim sve kao sto bilo fabricki , a za GA100 treba mi Reverb plocica , ta je iscupana uopste u amp ne postoji , isto ako moze neko da uslika i postavi slicice , Unapred zahvalan !
Kod tih Baofengova i ostalih kineskih stanica samo voditi računa da nisu street legal u opštem slučaju, tj. mož bude legalnih problema ako se nekom organu baš nadigne kada ih vidi.
Ne znam lično nikog (a ima nekoliko ljudi te stanice) da je imalo problem ali pominjano na radioamaterskim grupama da je bilo toga.

Ona Motorola koja se popravlja je PMR 446 stanica čini mi se i ona je legalna. To je javni opseg i ide po režimu opšteg ovlašćenja (ima na Ratel sajtu pravilnik na temu), ne treba registracija i slično.
Te stanice imaju fiksne antena i snagu 500mW.

Trošimo Motorole TALKABOUT T82 extreme u ruralnim krajevima sa lošom mrežom ili kada putujemo u grupi, nakupovano više setova. Radi to OK i baš dobro dođe.
Društvo, da li je nekome poznato koja je to "firma" Martin Wisman UK koja prodaje zvučnike i PA opremu isključivo na Srpskom i Hrvatskom tržištu?
Ta firma zvanično ne postoji, nema website, nema ni jedan PDF ili nešto na tu temu, ne postoji u registru firmi, nula.

Video sam neke komentare da je za zvučnike to ustvari Zomax-Audio firma samo druga nalepnica ... : )

A šta je sa PA opremom, koja je to ustvari firma, jel imaju negde-neki dodatni podaci o ovom DGI-900, review, komentari, šeme, nešto?

https://www.player.rs/ozvucenje/pojacala...an-dgi-900

[Image: attachment.php?aid=40759]

Ili neki podaci za ovaj ULG-900?

[Image: attachment.php?aid=40760]
Mala privreda, nebi me cudilo da ti koji ih prodaju ih i izradjuju : ) Sto ih ne kontaktiras?
@mikikg, samo da javim da su motorolice proradile... HVALA! Smile
(07-17-2023, 10:49 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Društvo, da li je nekome poznato koja je to "firma" Martin Wisman UK koja prodaje zvučnike i PA opremu isključivo na Srpskom i Hrvatskom tržištu?

Po cenama bih rekao da se to može praviti samo u Kini. Rebrandirano za naše tržište po želji prodavaca. Možda nije čak samo jedan proizvođač svega toga, nego više njih.
Upravo naletio na novi proizvod sa aliexpresa...radi se o dual SMPS napajanju za testiranje razlicitih potrosaca ali ja sam cekao da kinezi izbace verziju sa plus i minus napona tako da bude dual SMPS PSU.

Dali ovo valja i dalji je ovo dobro za testiranje npr. Audio Pojacala koja koriste +/i napajanje? Treba mi za testiranje ampova, preampova a posto preampi rade od +/-12VDC pa do +/-24VDC i nekoliko mA a ampovi do +/-56VDC i 4Arms mislim da mi je ovaj model od +/-60VDC i 5A za svaki kanal savrseno.

Jedino me zanima ripple kvaliteta i stabilnost napona...dakle sto mislite o ovom modelu SPS605-2KD 60V 5A dali vrijedi te novce ili ima bolje?

https://www.aliexpress.com/item/10050060...LAnfVEfOik
odlično izgleda i dobro obećava,pa i da nije nešto specijalnih karakteristika. pitanje je samo mogu li se redno-serijski povezati ta dva izlaza da bi se dobilo simetrično napajanje?
Odlicno pitanje!

Pitanje za iskusne dali moze paralelno da to tjera 5A i zanima me kao i HMAP-a jer bi to bilo odlicno smps psu za sve i svasta...imas single supply i dual supply...mozda cekati 11.11 kad je najveca rasprodaja na aliexpresu...ali ako se kupi za €150 bit ce super
Bilo bi dobro naci review na youtube tog napajanja..ali nema nista...

Volio bih vidjeti konstrukciju iznutra sto su to kinezi projektirali od sklopova...
Ja mislim da je isto kao da si sklopio napajanje od 2 "pozitivna" napajanja, mislim da je neko Dragan100, Braca, Bora...., davno pričao o tome zašto to baš ne pije vodu kao dual simetrično napajanje ali se ne sećam ko.
Kako ja i dalje ne odustajem od DIY izrade PCBa jedna ideja koju mi je prijatelj predložio stalno mi se mota po glavi, a evo danas sam se ponovo čuo sa njime pa me ponovo pitao jel sam napravio išta vezano za to. Znači radi se o tinol kupki za kositrenje PCBa. Iako sam zadovoljan i sadašnjim načinom kositrenja(lemilo+tinol u pasti) možda bi se odvažio na taj pothvat.

Da li netko ima kakvih iskustava vezano za to? Recimo napravi se kada od inoxa,e sada kako pričvrstiti neki grijač za nju a da se ostvari dobar prijenos temperature.
@Khadgar
Nemam iskustvo a mislim da se može lako probati:
1. Stari štednjak. Gorenje, Iskra i sl. štednjaci imaju grejače obložene limom i jedna strana je potpuno ravna. Kod nas ima fabrika grejaca, verovatno i u HR, dve snage u ponudi 450W i 600W: http://www.egsrecko.rs/sr/proizvodni-pro...-600w-230v
2. Mini pećnice. Lidl, turske, kineske. Cevasti grejači na otvorenom (dobro ih osetio pre neki dan, nisu samo crveni kad rade) Imaš i 'kadicu' da ne praviš posebno. Na gornjem linku među proizvodima je gomila cevastih, razni oblici i snage. Ehm, ako pećnica ne uspe za PCB, 'Ženče, vidi šta sam ti kupio' Smile