DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Jedan sa dva feta ili dva sa dva feta?
https://www.maritex.com.pl/product/attac.../8205A.pdf
Ucinilo mi se na trenutak da trazis 6502
https://en.wikipedia.org/wiki/MOS_Technology_6502 ...
Unutra ima MOS-FET-ova kol'ko hoces Smile
(07-12-2018, 09:47 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Jedan sa dva feta ili dva sa dva feta?
https://www.maritex.com.pl/product/attac.../8205A.pdf
 Baš taj sa dva mosfeta u jednom kućištu.

Naručio sam 20 komada sa E-bay, ali dok stignu....
Mogu da ti dam pločicu da skineš original ako hoćeš. Pogledaj onaj u Cometu.
Neću da ti skidam delove sa neke operativne ploče.

Onaj iz Cometa je u nešto većem kućištu pa ne bi uspeo da ga uglavim.
Kupio sam pet malih punjača preko ebaya. Dva sam potrošio, a ovi ostali stoje.
Možeš da potrošiš jedan.

Što se Cometa tiče tu si valjda u pravu. Kućište TSSOP-8 je veće od TSSOP-8 Smile
Oba su u istom kućištu! Jedio su oba D razdvojena kod ovog iz Cometa.
(07-12-2018, 01:39 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Kupio sam pet malih punjača preko ebaya. Dva sam potrošio, a ovi ostali stoje.
Možeš da potrošiš jedan.

Što se Cometa tiče tu si valjda u pravu. Kućište TSSOP-8 je veće od TSSOP-8 Smile
Oba su u istom kućištu! Jedio su oba D razdvojena kod ovog iz Cometa.

Mora da sam se prebacio... Smile
Vidimo se večeras.
Pozz 
Danas slucajno nadjoh katodnu cev od nekog osciloskopa , u pitanju ja DG7-2.
[attachment=27028]

E sad , trazio sam na internetu u koji osciloskop ide ova cev , ali nikako da  nadjem .
Uglavnom mi izlaze seme i osciloskopi sa DG7-32 sto nije isto sto i ova DG7-2 jer ova moja ima unutra spojenu katodu sa grejanjem.

Zanimljiva je ,  malih je dimenzija pa bi mogla da posluzi za neki proektic :-)

Pa cisto ako se neko seca ili zna u koji osciloskop ide ova DG7-2 ili ima semu , bio bih zahvalan.
Jedno pitanje za iskusnije elektronicare, da li je neko radio servis Ipsen Carbotronic C upravljacke elektronike i/ili ormana? Specificna je tema, ko je to vidjao zna o cemu pricam.
Imam neku dokumentaciju, shema nema, samo nesto oko elektrike i imam DOS program na Floppy 3.5" : ), nisam jos pokrenuo ali ne ocekujem tu nesto jer nemam interfejs karticu koja inace postoji i radi u njihovom XT PC.
Hmm, nije da nisam nasao zanimljivu stvar nego sam vratio u source izvorni program koji je Ipsen pisao u GW-BASIC davne 87' Big Grin
Prvo sam morao sa Floppy da se izborim i sa MS-DOS 3x, posle sam gledao BAS fajl koji je bio "zasticen" tj tokenizovan ali se ne vidi u TXT formatu nista, kada se ucita i snimi sa dodatnim parametrom onda se "raspakuje".
U tih 45000 (~1500 realnih) linija je spakovan ceo tehnoloski proces firme Ipsen za kaljenje, karboniranje i nitriranje, sve ostalo je I/O povezan ne nekakve glomazne ormane, ima i jedan S5 Simatic u ormanu ali glavnim procesom kaljenja upravlja ovaj pragram.
Sutra idem na teren da proverim sta se prakticno zbiva, imaju neku gresku koju ne mogu da odklone ...

[attachment=27064]

Uspeo sam i delimicno da pokrenem program kod sebe ... na OS X ... : )
[Image: attachment.php?aid=27065]
Bio sam na terenu i pogledao celu sklalameriju ... 
Evo jedna fotka sta ta masinerija radi ... sunceti ...

[Image: attachment.php?aid=27074]

A ovo cudo izgleda da pravi problem, ne vraca mi potrebne informacije sa senzora temperature i ugljenika, a dolaze signali do kutije : (
Da li neko ima bilo kakvu dokumentaciju od ovog interfejsa, shemu ili korisnicko upustvo?

[Image: attachment.php?aid=27075]
Oće da tata spali Đenku u ovoj paklenoj mašini?  Tongue
(07-16-2018, 07:14 AM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Oće da tata spali Đenku u ovoj paklenoj mašini?  Tongue

... prvo Miki treba da je opravi Smile
Djenku ako spale i nije strasno, ali ako zabrljaju proces (posto sad rade rucno) i zeznu šaržu sa delovima koje kale to je zeeeeca steta ....
Na primer ako preteraju sa ugljenikom u atmosferi prilikom kaljenja komadi koji posle izadju su toliko tvrdi (preterano tvrdi bez zilavosti) da ako padne komad na pod sa 1m vise razbije se u param parcice kao staklo!!!
To je zesca nauka sa tim kaljenjem ...
Jbt, zadnji put sam videio BASIC u osnovnoj školi. Smile
Uf, zao mi je sto ne mogu da ti pomognem. Oko kaljenja mi je skroz jasno kolika je nauka.
Ali bih bas voleo da dodjem do nekih podataka za kaljenje i zarenje celika. Temperature, vremena zadrzavanja, zastitne zone...
Može li se na Viberu vratiti poruka od nekoga ko je greškom blokiran.
Odmah sam odblokirao čoveka, ali više nemam poruku od njega a ni broj telefona !
Moze on da je prosledi ponovo. Bar tako mislim. Njemu valjda stoji u arhivi...
Da, ali on čeka da ja odgovorim ... a ja nemam više načina !